Klub Malucha

Informacje przydatne Przyszłym i Młodym Rodzicom
gochax25
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 15:50
Kontaktowanie:

Klub Malucha

Postautor: gochax25 » wtorek, 2 lutego 2010, 16:00

Witam wszystkie mamy!!!
Chcę otworzyć w Bochni Klub Malucha czyli dzienną opiekę nad dziećmi. Będzie mozna zostawić swoją pociechę na cały dzień lub na godzine, dwie. Dzieci będą miały profesjonalną opiekę jak w przedszkolu, będą też różne zajęcia np: rytmika , plastyka.
Jednak na początku muszę wiedzieć czy będzie wogóle zainteresowanie wśród rodziców takim klubem!!
Ostatnio zmieniony piątek, 25 czerwca 2010, 16:32 przez gochax25, łącznie zmieniany 1 raz.

Astrea
Częsty gość
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: Astrea » wtorek, 2 lutego 2010, 16:14

Pomysł super.. niestety nie dla wszystkich starczyło miejsca w przedszkolach...

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: ramuh » wtorek, 2 lutego 2010, 16:30

pomysl dobry...przyda sie ale zapewne przed otwarciem czeka dluga droga administracyjna.pozwolenia.sanepidy itp itd

Awatar użytkownika
Coffee
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek, 4 stycznia 2010, 14:54
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: Coffee » środa, 3 lutego 2010, 09:38

Super pomysł !!!!!!! myślę że warto by było coś takiego otworzyć.....

gochax25
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 15:50
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: gochax25 » czwartek, 4 lutego 2010, 14:30

Gdyby ktoś słyszał lub miał do wynajęcia mieszkanie lub lokal na parterze w bochni pod Klub Malucha to proszę o kontakt na forum
Ostatnio zmieniony piątek, 25 czerwca 2010, 16:32 przez gochax25, łącznie zmieniany 1 raz.

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: ramuh » czwartek, 4 lutego 2010, 14:38

ja bym sie tak nie napalal..bo sam lokal to nie wszystko..aprosze sie dokladnie upewnic jakie wymagania musi taki lokal spelniac....zona pracuje w przedszkolu i wiem jakie ogromne wymagania sa postawione jak chodzi o dzieci ( lokale, jedzenie, wyksztalcenie opiekuna,itp itd)
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 lutego 2010, 15:03 przez ramuh, łącznie zmieniany 1 raz.

gochax25
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 15:50
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: gochax25 » czwartek, 4 lutego 2010, 14:59

Ale ja nie chcę otworzyć przedszkola ani punktu przedszkolnego. Tylko Klub Malucha czyli dzienna opiekę nad dziećmi. Maksymalnie w takim klubie moge mić ok 15 dzieci. I jesli nie zajmuje się w takim klubie żywieniem tylko ograniczam się do podgrzania posiłków to wymagania sanepidu są znacznie łagodniejsze.

gochax25
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 2 lutego 2010, 15:50
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: gochax25 » czwartek, 4 lutego 2010, 15:01

Poza tym pracowałam w takim klubie w Krakowie jako opieka do dzieci i klub ten był założony w prywatnym mieszkaniu. Miał powierzchnie ok 50 m

Awatar użytkownika
beata
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 21:49
Lokalizacja: skadinad
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: beata » czwartek, 4 lutego 2010, 15:53

W Bochni była już "wyspa dzieci" i nie działała długo w sumie też nie prowadzili żywienia tylko opiekę nad dziećmi. Słyszałam jeszcze że coś jest na ul. Campi i na ul. 20 Stycznia - ale na jakich zasadach i czy jeszcze funkcjonuje to nie mam pojęcia:)
Pomysł fajny o ile nie przerodzi się w przechowalnię dzieci:)
Napisz w jakim wieku chcesz mieć dzieci pod opiekę i mniej więcej jakie opłaty(karnety godzinne czy coś)

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: ramuh » czwartek, 4 lutego 2010, 16:00

nie wiem czy to prawda..ale slyszalem kiedys ze aby odplatnie zajmowac sie dziecmi to opiekun musi miec przeszklolenie pedagogiczne, jakas praktyke, doswiadczenie itp itd...ze jesli pani np nie posiada szkoly w tym kieunku albo praktyki to mozna odrazu zapomniec o tym biznesie....no chyba ze wynajmuje sie opiekuna , ale to sa dosc duze dodatkowe koszty ( pensja + zusy)

Astrea
Częsty gość
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: Astrea » czwartek, 4 lutego 2010, 18:46

DZisiaj widziała sporą reklamę "Klub Malucha", gdzieś na ul. Trudnej... widać coś takiego już w Bochni działa...

zytka
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 9 lutego 2010, 11:22
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: zytka » czwartek, 18 lutego 2010, 20:03

Czy któraś z mam była już ze swoją pociechą w tym klubie malucha? Ile to kosztuje? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Sophia
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 8 lutego 2010, 12:54
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: Sophia » czwartek, 18 lutego 2010, 22:13

Witam, moja koleżanka została zatrudniona w takim Klubie, ale z tego co wiem jest bardzo trudno z zainteresowaniem rodziców,po prostu nie ma chętnych dzieci; być może to koszty ( nie znam ceny),a może niewiedza, jak takie kluby działają.
Tak więc sama raczej sceptycznie podchodzę do sprawy, tym bardziej, że jeszcze jakiś czas temu sama byłam zainteresowana założeniem takiego miejsca. Niemniej jednak życzę powodzenia:) oby się udało:)

KLUB MALUCHA
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 14 maja 2010, 14:42
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: KLUB MALUCHA » piątek, 14 maja 2010, 16:39

Witam serdecznie ,Jestem założycielką Klubu Malucha ,na ul.20 Stycznia 36 w Bochni.Klub malucha dzieła nadal, przez cały rok od pon-piątku w godzinach od 6:30-18:00.Zapraszamy Dzieci w wieku od 1,5 roku-5 lat.W naszym Klubie maluszki oprócz profesjionalnej opieki Pani z wykształceniem pedagogicznym ,mają możliwość z korzystania z zajęć tj.j angielski,bajkoterapia,zajęcia plastyczne "nasze rączki malują"zajęcia muzyczne "sami gramy"zajęcia ruchowe itp.opieramy się na własnych autorkich programach,które realizujemy codziennie.Naszą zaletą jest duży dom z pięknym ogrodem, gdzie Dzieci mogą wyładować swój nadmiar energii:) podczas nauki z wykorzystaniem elementów zabawy.Dzieci do dyspozycji mają 2 sale zabaw,salę do nauki,jadalnię,2 łazienki,kuchnię oraz szatnię.Chciałam nadmienić ,że w Krakowie również prowadzę działalność taką jak ta,owieramy również kolejny oddział w Bilczycach k/Gdowa,który rusza od 1 września 2010r.Sami więc moi drodzy internauci możecie się domyśleć, że nie opieramy się tylko na wykfalikowanej kadrze czy też na profesjonalnej opiece, lecz przede wszystkim na doświadczeniu, którego mamy coraz więcej dzięki sugestiom i radom od was drodzy Rodzice.W Klubie Malucha jednak oprócz tych kwesti w/w ,najważniejszy jest jednak wasz Maluszek drodzy Rodzice ,a w tym przypadku ,również on jest naszym Maluszkiem bo uczęszcza on do naszego Klubu Malucha.Zapraszam więc serdecznie wszystkie Dzieci ,które nie miały możliwości dostania się do przedszkola publicznego z powodu braku miejsca, sama wiem jak trudno znależć się na liście dzieci przyjętych, bo sama mam 2-letnią księżniczkę i to z myślą o niej otwarłam Klub Malucha w Bochni.Pozdrawiam sedecznie:)i zapraszam raz jeszcze wszystkich zainteresowanych.

takijeden
Częsty gość
Posty: 52
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2010, 17:11
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: takijeden » piątek, 14 maja 2010, 19:51

Jeżeli jeszcze można prosić to jaka jest cena za godzinę/dzień/miesiąc?
I może jeszcze jakiś kontakt telefoniczny ?

Awatar użytkownika
Lord
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2006, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: Lord » piątek, 14 maja 2010, 21:49

Jest jeszcze działająca BAWIALNIA - na ul. Wiśnickiej, w dawnej Magdalence. Działa także na zasadzie dziennej opieki nad dziećmi.

KLUB MALUCHA
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 14 maja 2010, 14:42
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: KLUB MALUCHA » sobota, 15 maja 2010, 13:45

Witam, raz jeszcze, na waszą prośbę dodaję informacje cząstkowe dotyczące finansów w Klubie Malucha.Przede wszystkim ,nie działamy jako przechowalnia! (to słowo bardziej kojarzy się z magazynem ,gdzie przechowuje się bagaż ,a nie cudowne Maluchy.To tak na marginesie moja pierwsza myśl o Klubach,które działają na zasadach przechowalni.) Nasz Klub Malucha ,działa z korzyścią dla każdego Dziecka,które nabywa u nas wiedzę,poznaje świat i ma możliwość zabawy z rówieśnikami.Jednak to wszystko odbywa się wgł.planu dnia,który układam wspólnie z wychowawcą danej grupy.
Czesne,czyli opłata za miesiąc pobytu Dziecka w naszym Klubie od pon-piatku,to 500 zł.Jednak rodzice Dzieci,które zostaną zapisane do Klubu Malucha,DO 31 LIPCA 2010r.UWZGLĘDNIONA JEST PROMOCJA 400 zł.ZA KAŻDY MIESIAC DO 2010r.
oprócz w/w kwoty jest wpisowe za cały rok 200 zł.,które obejmuje:ubezpieczenie NNW,przybory plastyczne środki higieniczne tj.papier,chusteczki,ręczniki papierowe,mydło itp.
kolejną opcją ,którą mamy dla Państwa są karnety:
30 godz.200 zł. i 60 godz.300 zł. (karnet należy wykorzystać w ciągu jednego miesiąca od daty zakupu.)
Więcej informacji można uzyskać pod nr.608-627-571 ,i na www.klubmalucha-bochnia.pl(strona dziełać będzie do tygodnia czasu)tam będzie można oprócz informacji szczegółowych ,zobaczyć galerię Klubu Malucha, jak również pobrać regulamin,który obowiązuje i z którym zapoznać się musi każdy rodzic ,przed podpisaniem umowy.Jeszcze jedna moja sugestia jeżeli można w jakiś sposób doradzić wam drodzy Rodzice z własnego doświadczenia, zamiast niani, której nie do końca powinno się zaufać i którą nie do końca można kontrolować, lepiej dla Dziecka by znalazło się ono między rówieśnikami ,z którymi uczy się samodzielności,zaradności,współpracy w grupie i wielu innych czynności, które zaowocują w późniejszym czasie:)a Państwu ułatwi wielu niepotrzebnych kłopotów.W Klubie Malucha, możecie Państwo w każdej chwili przyjść na dzień otwary i zobaczyć jakie postępy robią Dzieci i w jaki sposób pracujemy z waszymi maluchami a warto....

takijeden
Częsty gość
Posty: 52
Rejestracja: środa, 6 stycznia 2010, 17:11
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: takijeden » sobota, 15 maja 2010, 16:09

Cena rozsądna pod warunkiem sensownej opieki.
Dzień otwarty będzie ogłoszony na stronie jak rozumiem ?

moniczka75
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 15 maja 2010, 16:45
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: moniczka75 » sobota, 15 maja 2010, 16:49

Witam, też bylabym zainteresowana dzniem otwartym. A takie pytanie mi się nasuwa - czy dzieci są podzielone na jakieś grupy wiekowe - jeśli tak to ile dzieci jest maksymalnie w danej grupie? I ilu opiekunów na grupę? Dziękuje za odpowiedz i czekam na uruchomienie strony.

KLUB MALUCHA
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: piątek, 14 maja 2010, 14:42
Kontaktowanie:

Re: Klub Malucha

Postautor: KLUB MALUCHA » sobota, 15 maja 2010, 17:29

tak jak już pisałam ,wszystkie informacje będą dostępne na stronie Klubu Malucha,dlatego takie strony się tworzy.Jeżeli chodzi o kwotę za pobyt w Klubie Malucha ,to proszę mi wierzyć ,że nikt inny,który prowadzi taką działalność, nie pozwoli sobie na niższe czesne,bo my też ponosimy koszta zwiazane z wieloma rzeczami by móc Państwu zapewnić dogodne warunki i wykwalifikowane Panie do opieki. pPzykładowe kwoty mogę podać z Krakowa i tam najniższe czesne to ok.600 zł.ale standart nie jest zadawalający przynajmniej dla mnie.W pozostałych prywatnych żłobkach czy przedszkolach jest to ok 1000 zł.samego czesnego +wpisowe ok 300 zł.Zainteresowani mogą sami sprawdzić to w necie.Mamy w planach zrobić grupy,jednak na razie czekamy na zdeklarowanych na 100% rodziców maluchów,które by miały do nas uczęszczać ,celem stworzenia konkretnych w/w grup ,a jednocześnie stworzyć program adekwatny do danej grupy wiekowej.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Ciąża, poród i nasze dzieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości