Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Informacje przydatne Przyszłym i Młodym Rodzicom
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
mama31
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 16:43
Kontaktowanie:

Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: mama31 » czwartek, 25 kwietnia 2013, 22:38

W szpitalu po porodzie pielęgniarka zapytała mnie o nazwę przychodni dziecięcej jaką ma wpisać w książeczkę zdrowia mojego dziecka i kiedy odpowiedziałam że FLORIS popatrzyła na mnie ze zdziwieniem,jeszcze wtedy nie wiedziałam dlaczego.....po roku korzystania z usług tejże placówki już wiem!Pacjentów niewielu,większość uciekła do sanitu.Wydawałoby się ze lepiej dla ciebie nie musisz czekać i więcej uwagi poświecą Tobie i Twojemu dziecku.Nic bardziej mylnego!Personel to niczym postacie filmów Barei -nieuprzejme,wiecznie niezadowolone,bezczelne!Ty - zestresowany rodzic,zmartwiony dziecka choroba bądź szczepieniem dostajesz z liścia już na początku -po kilku minutach czekania łaskawie któraś z pań podniesie 4 litery i podejdzie do okienka z miną męczennicy jakby oczekiwała przeprosin bo w końcu jej przerwałaś w plotkowaniu ....dzień dobry ginie w powietrzu ....i znów czekasz -tym razem aż pediatra skończy kawę/obiad/plotki.A w gabinecie to już wszystko zależy od nastroju lekarza......a z tym bywa różnie!
Zero jakiejkolwiek pomocy z ich strony,nikt nic z siebie ci nie powie,nie pomoże i nie doradzi za to z chęcią cię zgnoją chcąc pokazać swoją wyższość.
Nie dajmy sobą pomiatać tu chodzi o zdrowie nasze i naszych dzieci!jeżeli będziemy milczeć i podkulać ogon to nic się nie zmieni.

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: mixter » piątek, 26 kwietnia 2013, 09:20

A czy istnieje jeszcze Poradnia dla wcześniaków przy ul. Marka ( dawny Dom Zdrowia obok BKS-u) .Tam dopiero w skandalicznych warunkach muszą oczekiwać niemowlęta z matkami .

pepsi
Częsty gość
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 13:36
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: pepsi » piątek, 26 kwietnia 2013, 09:30

Zgadzam się w 100%..Niestety.
Personel od pielęgniarki po lekarki to porażka dosłownie. Sama zastanawiam się nad przepisaniem dziecka do Sanitu. Ilekroć wyjdę z dzieckiem z tej przychodni jestem zdenerwowana a moje dziecko wystraszone. Z łaską któraś z tych kobiet w okienku wstanie i podejdzie zwracając się na "TY" !!! One naprawdę pomyliły miejsca, nie wiem kto je zatrudnił. Lekarki to samo, z łaską zbadają dziecko i nie są miłe dla dzieci. Ogólnie mówiąc wyprawa do tej przychodni to nie miłe doświadczenie.Nie polecam przyszlym mamom.

alojzy
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 21:39
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: alojzy » piątek, 26 kwietnia 2013, 09:32

Mamo31 i co zrobiłaś? wylałaś swe żale na tym forum? od lat mam dzieci w tej poradni, nigdy mnie nic takiego nie spotkało o czym piszesz, zdarzyło mi się czekać na lekarza, bo nie sprawdziłam w jakich godzinach przyjmuje po której stronie i to wszystko. jak jest aż tak źle, pisz skargi

mama31
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: mama31 » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:10

Drogi alojzy wyczuwam twoje spokrewnienie z którąś pracujących tam pań...
Nie chodzi mi o wylewanie żalu ale przede wszystkim o dobro naszych dzieci.Tego typu placówki powinny być przyjazne maluchom jak również pomocne świeżo upieczonym rodzicom.Czy wymagam aż tak wiele?

alojzy
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 19 kwietnia 2011, 21:39
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: alojzy » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:48

Nie,nie łączy mnie żadna więź z nikim z personelu, nie wiem czemu często na forum argumentem jest "pewnie jesteś tym kimś, albo jesteś spokrewniony". Rozumiem, że w tym wątku nie mogę mieć innego zdania. Powiedziałam o swoich doświadczeniach. A uważam, że jeśli Ciebie spotkało tam coś złego, to nic nie zmienisz pisząc o tym tu na forum, tylko udając się do przełożonych tych osób, które się do ciebie niestosownie odezwały czy zachowały. Ja tak robię;) Mówisz, że chodisz Ci o dobro dziecka. Lepiej się dziecko poczuło po tym, jak tu na pisałaś?

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: mixter » piątek, 26 kwietnia 2013, 11:54

Alojzy - jesteś w błędzie -coś musi być na rzeczy dlatego należy to napiętnować aby nie doszło do kolejnej tragedii jak ostatnio w Limanowej gdzie chrego nie przyjęto do szpitala i zmarł nazajutrz w Ośrodku w Laskowej.Czy to normalne ???

Awatar użytkownika
VlaDrac
Częsty gość
Posty: 100
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:16
Lokalizacja: b*****a
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: VlaDrac » piątek, 26 kwietnia 2013, 13:45

bez wnikania w szczegóły powiem tylko, że poziom jakości świadczonych usług przez poradnię D na Floris jest na tak "wysokim" poziomie, iż spowodował że w najbliższym czasie przechodzimy bez cienia żalu do innej placówki. Mam nadzieję, że zmiana ta wyjdzie nam na lepsze...

Airacobra
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 17:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: Airacobra » piątek, 26 kwietnia 2013, 13:55

vladrac - postąpię podobnie jak i Ty. Zgadzam się ze zdaniem o "wysokiej" jakości. Od przeszło dwóch lat korzystam już tylko z wizyt prywatnych - wbrew pozorom wychodzi taniej niż korzystanie z poradni D. Do dziś pamiętam jak moja córka wzięła 4 antybiotyki (jeden w zastrzykach)w trzy tygodnie; i skoro nie pomagały to wreszcie zrobiono badanie krwi - wyszło z niego że infekcja jest wirusowa. Dostała lek przeciwwirusowy i po 3 dniach była zdrowa.

mama31
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: środa, 13 czerwca 2012, 16:43
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: mama31 » piątek, 26 kwietnia 2013, 14:17

Alojzy zatem jesteś szczęściarzem.Nie chodzi mi tu o odbijanie piłeczki,każdy ma prawo do własnego zdania.Nigdy nie pozostaje obojętna na chamstwo,zawsze zwracam uwagę co powoduje zmianę zachowania ale niestety aż do kolejnej wizyty w poradni.Często byłam świadkiem kiedy to inni rodzice w milczeniu przyjmowali baty,bo lepiej się nie odzywać bo nie ma sensu.A na forum chce zaapelować aby stanowczo reagować na tego typu zachowania aby uświadomić ze praca w SŁUŻBIE zdrowia zobowiązuje do ludzkich odruchów i zrozumienia.

adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: adax » piątek, 26 kwietnia 2013, 14:21

Polak kocha narzekanie.... wiadomo nie od dziś. Nie narzekać tylko trzymać kciuki Zaprawdę powiadam Wam zapisano to już dawno na kartach historii i pergaminu ku pamięci potomnych A.D, 2013 konkurs na nowego kierownika tejże placówki już dawno został ogłoszony, a może już i w postępowaniu przygotowawczym przed "konklawe" zakończony...

Idą zmiany oby na lepsze i nie marudzić

miog
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2012, 13:25
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: miog » piątek, 26 kwietnia 2013, 16:58

Normalnie przed szczepieniem dziecko powinno zostać zbadane (osłuchane itp), czy może być w ogóle szczepione.. Znam przypadek, gdzie najpierw zostało zaszczepione a dopiero potem "zbadane". Na końcu i tak formułka "gdyby się coś działo, jakieś zawroty głowy albo inne niepokojące objawy, to proszę przyjść z powrotem"..

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: abc » piątek, 26 kwietnia 2013, 23:58

W PRZYCHODNI W LASKOWEJ UMARŁ PACJENT, KTÓREGO BEZNADZIEJNIE LECZYLI W SZPITALU W LIMANOWEJ.
NAJPIERW GO WYPISALI NIEWYLECZONEGO
POTEM ZNOWU PRZYJĘLI I ...WYPISALI.
A NASTĘPNEGO DNIA ON PRZYSZEDŁ DO PRZYCHODNI I ...UMARŁ.
W BOCHNI NA SZCZĘŚCIE NIE MA TAKICH PRZYPADKÓW.

W KAŻDEJ PRZYCHODNI WSZYSTKO ZALEŻY OD LEKARZA - OD JEGO WIEDZY I LOGICZNEGO MYŚLENIA.
REJESTRACJA JEST NA PEWNO WAŻNA ALE BEZ PRZESADY...

Awatar użytkownika
Ksantypa
Przechodzień
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 08:10
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: Ksantypa » sobota, 27 kwietnia 2013, 07:15

Miog jeśli, rzeczywiście taki przypadek miał miejsce to dlaczego rodzice nie zgłosili tego do prokuratury? Gdzie wogóle byli, że dopuścili do takiego zdarzenia, a może dziecko samo przyszło na szczepienie? :wink: Nie wierzę w coś takiego. Szczepienia dokonuje się wyłącznie po badaniu lekarskim, lekarz kwalifikujący dziecko do szczepienia dokonuje stosownego wpisu w karcie zdrowia i na tej podstawie pielęgniarka może dopiero zaszczepić. Inaczej nie ma szans.
Moje dzieci korzystają z usług poradni D przy ul, Floris i nie narzekamy, nie ma problemów z uzyskaniem skierowań na badania czy do szpitala, ba nawet kilka razy badania robione były na cito lekarz szedł z nami do laboratorium i po 30 minutach wyniki były gotowe, w "sanicie" czegoś takiego nie dałoby się zrobić bo trzeba by było jechać do szpitala i potem z wynikami wracać na Partyzantów.
Ciekawa jestem czemu nie ukazują się żadne negatywne komentarze na temat MediKarte? bo wiele razy miałam okazje wysłuchiwać narzekania moich znajomych i na poziom leczenia, jak i terminy do lekarza w tej palcówce. Jakby powiedział mój syn - cikawostka przyrodnicza.

inka_12
Częsty gość
Posty: 43
Rejestracja: czwartek, 27 listopada 2008, 10:24
Kontaktowanie:

Re: Poradnia dziecięca FLORIS-Żart?? To rzeczywistość....

Postautor: inka_12 » niedziela, 28 kwietnia 2013, 11:51

Ja też miałam tez nie fajną sytuację.

Przychodzimy razem z mężem z dzieckiem do lekarza, na korytarzu ani jednego pacjenta, rejestrujemy się, czekamy 15 min, 30min, mija 40 min. Przychodzi najstarsza z Pań lekarek z os. Jana. Ja zdenerwowana, bo dziecko źle się czuje, wyraziłam trochę krytyki o czasie oczekiwania na lekarza. Na co lekarka odparła, że na badanie dziecka może wejść tylko mąż z dzieckiem. Mówię, że nie zgadzam się na badania bez mojej obecności i w związku z tym proszę o wyjaśnienia na piśmie dlaczego dziecko nie zostało zbadane w poradni i jadę do szpitala. Pani lekarz szybko wymiękła zbadała dziecko i po sprawie. Wiem jedno już nigdy do niej nie pójdę.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Ciąża, poród i nasze dzieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości