jakie przedszkole w 2011?

Informacje przydatne Przyszłym i Młodym Rodzicom
Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: pionka » piątek, 5 sierpnia 2011, 18:49


ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: ramuh » piątek, 5 sierpnia 2011, 19:03


karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: karmelek » piątek, 5 sierpnia 2011, 21:01


magda36
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 19:48
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: magda36 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 10:21


Awatar użytkownika
Aeterna
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:47
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: Aeterna » wtorek, 16 sierpnia 2011, 18:22

Posiada ktoś może jakiekolwiek informację na temat przedszkola, które powstało/powstaje na ulicy Różanej? Z góry dziękuję za info :)

magda36
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 19:48
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: magda36 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 18:44

Z tego co mi wiadomo ma być duży nacisk na naukę języków obcych wśród dzieci. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej, wystarczy znaleźć ją w wyszukiwarce google. Jedyny minus- brak cennika.

Awatar użytkownika
Aeterna
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:47
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: Aeterna » wtorek, 16 sierpnia 2011, 20:03

Dziękuję za szybką odpowiedz i czy możesz podać mi pełna nazwę? Bo szukam na necie i nie mogę znaleźć.

sorge
Częsty gość
Posty: 56
Rejestracja: piątek, 25 czerwca 2010, 15:27
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: sorge » wtorek, 16 sierpnia 2011, 20:17

Wypowiem się jako rodzic przedszkolaka i nauczyciel w jednym.
Dziecko, które idzie do przedszkola powinno mieć zapewniony rozwój wszechstronnie, ale na miarę swoich możliwości. Nie chodzi o to, by zapisać je na milion zajęć dodatkowych, a o to by czuło się bezpiecznie, prawidłowo nawiązywało relacje z rówieśnikami i dorosłymi, bawiło się i niezauważalnie realizowało tzw. podstawę programową. Obowiązkowe roczne przygotowanie przedszkolne wprowadzono po to, żeby dzieci przygotować do szkoły pod względem wiedzy i umiejętności, rozporządzenia ministerialne są jasne i co by nie mówić o pani minister, której ani trochę nie kocham, to jednak szczegółowe zapisy pozwalają się zorientować co będzie sprawdzane w diagnozie gotowości szkolnej. Punkty przedszkolne, akademie i kluby malucha i inne takie przedszkolopodobne wyroby nie mają z przedszkolem nic wspólnego. To są przechowalnie nastawione na zysk, które nęcą rodziców chorymi pod względem liczby godzin pakietami angielskiego.
Na studiach podyplomowych znany autorytet audiologopedyczny dr. E. Minczakiewicz lata temu wskazywała korzenie problemów artykulacyjnych dzieci w zbyt wczesnej, niepotrzebnej, uzasadnionej chorymi ambicjami rodziców nauce języka angielskiego. Moje koleżanki anglistki, które same biorą pieniądze za nauczanie przedszkolaków prywatnie są przeciw, ale skoro ktoś płaci... Nauka języka we wczesnym dzieciństwie ma sens, tylko jeśli odbywa się w naturalnym środowisku, tzn. jedno z rodziców używa przy dziecku wyłącznie obcego języka.
Kluby, akademie itp. przechowalnie tym samym działają na szkodę i dzieci, i rodziców, bo potem terapia logopedyczna w szkole nie jest już tak chętnie podejmowana przez dzieciaki.
Program nauczania języka obcego na poziomie przedszkola mieści się na kartce formatu A-4, pan który uczy angielskiego w przedszkolu, gdzie uczęszcza moje dziecko podał go nam do zapoznania się, gdy po 5 miesiącach okazało się, że to czego dzieci w tym wieku się potrafią nauczyć w ramach "zajęć" już potrafią, kolory, dni tygodnia dwa czasowniki i niewiele więcej. Sprawa trafiła do dyrekcji i tam rodzice spuścili z tonu, bo dziecko to nie małpka do tresowania, którą można się pochwalić przed znajomymi.
Warto płacić za wszelkie formy ruchowe, rytmikę, taniec, korektywę, bo przedszkolaki potrzebują ruchu, jeśli są problemy z przekraczaniem linii środkowej ciała, zaburzenia motoryki dużej, to dziecko ani nie zapnie guzików, ani potem w szkole szlaczków nie będzie rysować, a na wejściu zniechęci się do szkoły.
Dzieci na etapie 3- 5 lat potrzebują mądrych pedagogów, nie koniecznie z wielkim stażem ale z sercem i zaangażowaniem. Pań, które będą zachęcać do prób wiązania bucików, a nie sugerować kupno butów na rzepki, pań, które podpowiedzą rodzicowi, jak wspomagać dziecko, choćby i MDS, ale także w porę zauważą, że coś niepokojącego się dzieje. Nie ograniczą się do powołania zespołu wspomagającego i założenia teczki, a w przypadku klubów i akademii nawet nie ma o tym mowy.
Niektóre dzieci dopiero w przedszkolu po raz pierwszy same się ubierają, same myją ząbki, wycinają coś nożyczkami, malują czymś innym niż kredki i pędzel.
Tylko przedszkole, najlepiej publiczne, ale i niektóre niepubliczne, np. prowadzone przez zakonnice pozwala dziecku i rodzicowi spokojnie przetrwać ten czas.
ps.
moje dziecko chodzi do przedszkola publicznego, dostało się za druga rekrutacją, dopiero jako 4-latek i moje obserwacje z okresu krótkich, na szczęście nielicznych, pobytów w wyrobach przedszkolopodobnych są jednoznacznie negatywne. Tam gdzie nie ma stałej, planowej pracy, tylko nastawienie na zysk, tam nie ma żadnych pozytywnych efektów.
Choć sa i tacy, co oddają dziecko/ dzieci na wieczór do północy lub całą noc do przechowalni, bo MUSZĄ iść na imprezę

szpileczka01
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2011, 18:17
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: szpileczka01 » wtorek, 16 sierpnia 2011, 20:29

Ja słyszałam że akademia przedszkolaka na Różanej jest świetna , myślę że warto to sprawdzić .

magda36
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 19:48
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: magda36 » środa, 17 sierpnia 2011, 09:44

Językowa Akademia Przedszkolaka w Bochni, na ul. Różanej 3.

nikita
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: środa, 27 lipca 2011, 15:12
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: nikita » sobota, 20 sierpnia 2011, 17:57

W Kreciku ma byc realizowany program jak w publicznym przedszkolu .

Awatar użytkownika
ajka
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 11 grudnia 2010, 17:24
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: ajka » sobota, 20 sierpnia 2011, 21:49

Co na to powie klub malucha i pionka : :mrgreen:

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: pionka » sobota, 20 sierpnia 2011, 22:45

A, że niby co mam powiedzieć? :shock:

Może powinienem zapytać czy ten program będzie realizowany w dzień czy w nocy? :P

lobo
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 19 lipca 2011, 22:12
Kontaktowanie:

Re: jakie przedszkole w 2011?

Postautor: lobo » poniedziałek, 19 września 2011, 12:03

Witam.Możecie podać mi jakie przedszkola są w Bochni(ile mogą przyjąć dzieci )jakie są ceny do 5 godz miesięcznie i ile się płaci jeśli dziecko jest ponad 5 godz.
Jakie warunki muszę spełnić aby dziecko zostało przyjęte.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Ciąża, poród i nasze dzieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości