poród...to nie tak miało być...

Informacje przydatne Przyszłym i Młodym Rodzicom
Airacobra
Stały bywalec
Posty: 160
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 17:34
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Airacobra » wtorek, 1 marca 2011, 08:05

Nie tylko panowie mają jakieś prawa - istnieje ponoć równouprawnienie . (Ja też chcę rodzić, tak żeby wiedzieć jak to jest :P).
Pójście z oficjalną skargą niewiele daje - najczęściej potem spotyka się człowiek z ostracyzmem personelu szpitala i np. trzeba jeździć z dzieckiem do innego szpitala (tak mają rodzice, którzy zgłosili sprawę do prokuratury).
Sylwia nie unoś się tak strasznie - wszyscy mamy różne problemy i różne punkty widzenia świata. To że dla Ciebie poród był traumatycznym przeżyciem, nie musi oznaczać dla innych tego samego. Na szkole rodzenia na którą uczęszczałem za pierwszym razem lekarz z dużym stażem fenomenalnie tłumaczył różne powikłania, dlaczego jego zdaniem znieczulenie jest niekorzystne i takie tam. Dziękuję za podzielenie się historią - może pomoże ona komuś ustrzec się podobnej sytuacji, a może ktoś z dyrekji szpitala przeczyta wątek i wyciągnie konsekwencje.
Pozdrawiam i życzę pociechy z maleństwa.

sylwia31
Częsty gość
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 29 marca 2009, 22:54
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: sylwia31 » wtorek, 1 marca 2011, 13:20

W którym miejscu napisałam że miałam straszny poród? :shock: i w którym miejscu się uniosłam? :shock: Jeśli coś komentujemy, najpierw czytamy.Z zrozumieniem.

po prostu ja
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 kwietnia 2010, 00:09
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: po prostu ja » środa, 2 marca 2011, 23:28

Ostatnio zmieniony czwartek, 3 marca 2011, 09:01 przez po prostu ja, łącznie zmieniany 1 raz.

pepsi
Częsty gość
Posty: 34
Rejestracja: wtorek, 2 listopada 2010, 13:36
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: pepsi » czwartek, 3 marca 2011, 08:36

Tesha nie bój się. ja rodziłam 3msc temu w Bochni i naprawde jestem super zadowolona z opieki tu i nikt mnie zle nie traktowal wrecz przeciwnie a wyleżalam sie w tym szpitalu 3 tyg.i nie zapłaciłam ani złotówki.będzie co ma być nie ma co myślec i sie zadreczac.kazdy jak widac ma inaczej.nie wiem od czego to zalezy bo ja przez tyle czasu poznalam wszystkie polozne chyba i lekarzy i wszyscy byli ok. :D

kopaliny111
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 marca 2011, 11:39
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: kopaliny111 » piątek, 4 marca 2011, 11:46

A co myślicie o ginekologu panu Norbercie Majewskim podobno jest bardzo dobrym specjalistom i teraz robi specjalizację w swoim zawodzie.

kasiorek
Częsty gość
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2010, 21:23
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: kasiorek » piątek, 4 marca 2011, 13:25

http://www.znanylekarz.pl/norbert-majew ... og/bochnia
Myślę że te komentarze mówią same za siebie:)

Awatar użytkownika
Rogue 5
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 23:50
Lokalizacja: z miasta!
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Rogue 5 » piątek, 4 marca 2011, 17:11


Awatar użytkownika
WPT1313
Częsty gość
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 20:31
Lokalizacja: Pałac w Zatorach ;-)
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: WPT1313 » piątek, 4 marca 2011, 21:53


dixy
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 4 marca 2011, 22:55
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: dixy » piątek, 4 marca 2011, 23:07

To prawda dr M. jest spokojny, sympatyczny, uprzejmy, spokojnie wszystko wyjaśni, lecz ja mam mieszane uczucia co do niego, zmienił się bardzo niestety na niekorzyść, to jest moje prywatne zdanie. Mam koleżanki, które były lub są jego pacjentami i część z nich ma podobne odczucia.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: mark » poniedziałek, 7 marca 2011, 23:05

Nataszo wymień z nazwiska te persony, które tak uprzykrzyły Ci ten piękny dzień w życiu, to może ludzie będą zwracać baczniejszą uwagę na nie i nie będą sobie życzyć, aby takie konowałki uczestniczyły w czyimś porodzie. A jak poznamy ich nazwiska to myślę, że się opamiętają wezmą się za robotę i nauczą się trochę kultury i właściwego podejścia do kobiecego cierpienia...

Awatar użytkownika
Rogue 5
Stały bywalec
Posty: 199
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2005, 23:50
Lokalizacja: z miasta!
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Rogue 5 » wtorek, 8 marca 2011, 14:49


Awatar użytkownika
gruszkazwierzby
Częsty gość
Posty: 43
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 19:05
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: gruszkazwierzby » wtorek, 8 marca 2011, 22:26

Jeszce się taki nie narodził co by,,,,,,
Każdy ma swojego ulubionego lekarza
każda rodzi gdzie chce i gdzie jej pasuje
a pretensje do P Boga

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: kris68 » czwartek, 10 marca 2011, 18:45

Jak zarejestrowac sie na http://www.znanylekarz.pl - probowalem spod roznych przegladarek FF,IE,Chrome i caly czas wraca do punktu wyjscia - a bez tego nie mozna napisac komentarza.
Jezeli ktos moglby mi tam zalozyc konto a ja nie moge to podam tymczasowe haslo a potem zmienie.
Mam troche komentarzy na temat lekarzy bochenskich a nie ma jak napisac. Jakby cos to prosze PW lub gg 2392387. Pozdrawiam panie ktore jeszcze nie urodziły. Wiem co sie tam dzieje bo rodzila tam moja zona - horror.

Awatar użytkownika
Agi
Site Admin
Posty: 212
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 13:08
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Agi » czwartek, 10 marca 2011, 20:13

Ja rodziłam 2x jeszcze na starym oddziale . Dodatkowo byłam parę razy pacjentką na oddziale ginekologiczno-położniczym. Większość lekarzy, pielęgniarek, położnych i salowych jest ok, ale zdarzają się wyjątki. Słynne już dwie panie doktor L. i K. które na miano lekarza wcale nie zasługują. Są też trzy położne które "pracują tam za karę", ale to nie oznacza że cały oddział jest "bleee".
Na tej stronie widać dokładnie kto polepsza opinię naszemu szpitalowi, a kto ją niszczy
http://www.znanylekarz.pl/ranking-lekar ... og/bochnia

anita9322
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 5 listopada 2010, 14:16
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: anita9322 » piątek, 11 marca 2011, 21:12


Dorotea75
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 13 marca 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Dorotea75 » środa, 16 marca 2011, 17:38

a dlaczego moj post znikl? :lol:

Daisy
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: piątek, 18 marca 2011, 04:00
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Daisy » piątek, 18 marca 2011, 04:48

Obecnie chodzę na wizyty do Poradni K do doktora Majewskiego i jestem bardzo zadowolona. Jest bardzo kompetentnym lekarzem, który wyjaśni każdy problem, jesli konieczne zleci dodatkowe badania. Na poczatku roku skierował mnie na cytologię, ponieważ ostatnio byłam rok temu i uważa, że takie badanie każda kobieta powinna profilaktycznie wykonać przynajmniej co rok. Tylko zastanawia mnie jak wyglada prowadzenie ciąży przez doktora i czy później to właśnie doktor Majewski odbiera poród? czy ewentualnie istnieje możliwość przyjazdu doktora do szpitala na telefon (nie wiem, czy mogłabym coś takiego mu zaproponować)? czy poród odbiera lekarz który akurat jest na dyżurze? I ogólnie chciałam zapytać jakie panują warunki na "nowej" porodówce? czy istnieje mozliwość porodów rodzinnych? lub w wodzie? i czy nie ma problemów ze znieczuleniem (czy trzeba nazwijmy to "dopłacać")? ;)
Z góry dziekuję za wszystkie informacje, które pomoga mi wybrać szpital przyjazny rodzącej mamie.

Tesha
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 08:20
Lokalizacja: Bochnia, Kraków
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Tesha » piątek, 18 marca 2011, 08:22

Ja również chodzę do doktora Majewskiego i jestem bardzo zadowolona. Jest cichy ale na pytania udziela wyczerpujących wyjaśnień. Umie nawet krzyknąć (np. gdy odmówiłam pójścia do szpitala ). Poza tym jest bardzo kulturalny i życzliwy. Tu Panie piszą że zmienił się na niekorzyść, faktycznie – dawniej stale był wesoły, pożartował, a teraz nie.. Może to przesilenie wiosenne albo nadmiar pracy?  każdy ma swoje własne problemy i.. zdrowie.

Do Daisy: właśnie dobiegła końca moja ciąża. Prowadził ją doktor M. Początkowo wydawało mi się ze przesadza – dał mi mnóstwo skierowań na badania nie mówiąc szczegółowo po co i na co (jeszcze w ramach przygotowań do ciąży!) ale wykrył mi pewne nieprawidłowości i jak sam potem przyznał, nie chciał mnie denerwować na zapas. Nie powiem na niego złego słowa. To wspaniały lekarz, a przed ciążą odwiedziłam większość bocheńskich lekarzy..
Niestety nie można sobie lekarza ani położnej zamówić nawet za dopłatą. Poród odbierają Ci którzy akurat mają dyżur.
Polecam Pani gorąco szkołę rodzenia- właśnie skończyłam chodzić. W programie jest zwiedzanie szpitala, spotkanie z lekarzami, w tym z anestezjologiem i neonatologiem, a zajęcia bardzo pomocne dla rodzących pierwszy raz. Nowy oddział z wyglądu i wyposażenia - to pałac w porównaniu do starego. Nie ma nawet co porównywać. Podejrzewam, że mentalność pracowników się nie zmieniła, ale przynajmniej tak nie przeraża już wygląd szpitala 
Znieczulenie podawane jest bezpłatnie (!) na życzenie- po prostu trzeba zgłosić taką chęć przy przyjęciu do szpitala (jeśli nie ma przeciwwskazań). Poród rodzinny jest bezpłatny, nie ma porodów w wodzie, ale wanna i prysznic są do dyspozycji na sali porodowej. Rzecz jasna jeszcze tam nie rodziłam  Wybieram się tam niedługo, mam nadzieje, że wrócę zadowolona. Ja się martwię tylko opieką nad dzieciaczkiem i czy sobie z nim poradzę. Liczę tylko na położne bo cała moja wiedza na temat niemowlaków pochodzi z gazet, książek i szkoły rodzenia, a nie będę miała nikogo do pomocy. Po porodzie to matka opiekuje się dzieciaczkiem i ma go cały czas przy sobie w pokoju.

judyska111
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 18 marca 2011, 15:54
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: judyska111 » piątek, 18 marca 2011, 16:05

Witam na poczatku lutego rodzilam w szpitalu w Bochni, jestem zadowolona z porodu, nie bylo zadnego problemu z porodem rodzinnym, pytalam o znieczulenie i tez nie bylo problemu, jednak zanim mi pobrali krew i przyszly wyniki bylo juz za pozno na znieczulenie bo juz rodzilam. Na sali porodowej mozna korzystac z pilki do cwiczen (bardzo pomaga) i z prysznica. Niestety nie mozna korzystac z wanny bo jest niepodlaczona czy jakos tak, nie pamietam dokladnie ale napewno nie mozna korzystac. Polozna byla bardzo mila p.Bożena odpowiadala na pytania. Po porodzie 2 godziny zostaje sie na sali porodowej, ja bylam z mezem i dziecko bylo z nami przez 1,5 godziny, potem wzieli je na badania. Atmosfera mila, nawet radio nam gralo hehe... wszystkim polecam!!! lekarka byla przy porodzie jednak dziecko odbierala polozna

Awatar użytkownika
yoasia
Stały bywalec
Posty: 171
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:46
Lokalizacja: z tamtąd :D
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: yoasia » wtorek, 22 marca 2011, 23:00


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Ciąża, poród i nasze dzieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości