poród...to nie tak miało być...

Informacje przydatne Przyszłym i Młodym Rodzicom
kobietapracujaca
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 14 sierpnia 2012, 16:08
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: kobietapracujaca » wtorek, 14 sierpnia 2012, 17:46

Chciałam podzielić się moimi wrażeniami po porodzie w bocheńskim szpitalu. Otóż mam bardzo pozytywne odczucia co do opieki medycznej, podejścia do pacjentki oraz wyposażenia szpitala. Na oddział porodowy trafiłam w nocy a urodziłam dopiero rano więc opiekowały się mną dwa zespoły medyczne, z których byłam jednakowo zadowolona. Położna zarówno ta przy której rodziłam jak również ta, przez którą zostałam przyjęta - świetne, kompetentne i bardzo przyjazne. Przy przyjmowaniu mnie do szpitala poprosiłam o znieczulenie i dostałam je w odpowiednim momencie bez żadnego problemu. Sam poród oczywiście nie należy do najprzyjemniejszych, ale kiedy już widzimy nasze maleństwo wszystkie bóle nam mijają. Na uwagę zasługują również pielęgniarki z oddziału noworodków - bardzo opiekuńcze, zawsze służyły radą i pomocą, kilkakrotnie w ciągu nocy sprawdzały czy nic nam nie jest, czy sobie radzimy i wspierały kiedy tylko zaszła taka potrzeba. Do tego wszystkiego w szpitalu znajdują się sale dwuosobowe z prysznicem, pełen komfort:)

Dziewczyny nie bójcie się rodzić w Bochni, dawne czasy już minęły, nie ma sensu szukać szczęścia w Krakowie, gdzie porody są masowe. Tu mamy świetne warunki, porody rodzinne, wannę z masażem, prysznic, piłki ułatwiające zniesienie bólu, wszystko czego nam potrzeba. Nie ukrywam, że po przeczytaniu różnych opinii na tym forum miałam obawy, ale ku mojemu zaskoczeniu wszystko było tak jak miało być.

mkmk
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 5 maja 2013, 16:34
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: mkmk » niedziela, 5 maja 2013, 16:40

Witam!!!
Czy mógłby ktoś napisać co należy zabrać ze sobą do szpitala do porodu (dla mamusi i dzidziusia) róznie to jest w szpitalach więc dlatego pytam. Pozdrawiam

krowa
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 4 stycznia 2008, 22:08
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: krowa » poniedziałek, 13 maja 2013, 14:24

Rodziłam w Bochni pod koniec marca.
Do porodu zabierz:
dla siebie-
*trzy, cztery koszule nocne- rozpinane najlepiej
*rączniki ze dwa i szlafrok
*podkłady poporodowe 1 opakowanie wystarczy, niby dają w szpitalu, ale czasem brakowalo
*majtki jednorazowe (podczas wizyt lekarza musisz je zdjąć)
*szare mydło do podmywania lub jakiś żel do higieny intymnej
*ręczniki jednorazowe papierowe
*swoje kosmetyki
*maltan maść na brodawki jak zamierzasz karmić piersią- jeśli masz jeszcze chwile do porodu, już zacznij smarowac nim brodawki. Naprawde działa. (to ode mnie, ja używałam i polecam)

dla dzidziusia
*PIELUCHY- paczka newbornów 43 szt wystarczy
*chusteczki do pupy
*krem do pupy

i powodzenia:-)

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: belzebub » poniedziałek, 13 maja 2013, 20:32

krówko zapomniałaś o linomagu dla dzidziusia i o kapuście dla obolałych i opuchniętych piersi młodej mamy :)

niecka
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 17 lipca 2013, 10:39
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: niecka » środa, 17 lipca 2013, 12:05

Dziewczyny jak czytam te wszystkie wypowiedzi o paskudnym personelu szpitalnym to mi się słabo robi i odechciewa wszystkiego:(

ehh
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 16 lipca 2009, 08:30
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: ehh » środa, 17 lipca 2013, 19:48

Niecka nie czytaj tego, to jakieś stare komentarze chyba. Dzisiaj wyszłam ze szpitala, leżałam kilka dni na porodówce (2 piętro), kilka miesięcy temu na patologii (1 piętro) i NIKT nie był dla mnie niemiły!! Dodam, iż nie mam lekarza z tego szpitala, nie znałam nikogo.. a personel był tak miły, że az sama byłam w szoku.. Każdy co chwilkę dopytuje czy wszystko w porządku, zarówno lekarze, jak i położne naprawdę!! Za kilka dni pewnie wrócę tam rodzić, bo jestem niesamowicie zadowolona z opieki!! Więc spokojnie, nie ma co czytać jakis starych komentarzy..

ryba
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 2 grudnia 2014, 17:23
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: ryba » piątek, 20 marca 2015, 22:06

Wiele informacji praktycznych dla kobiet w ciąży znajdziecie np. tutaj dziewczyny http://www.osesek.pl/ciaza-i-porod/kale ... ciazy.html Niestety ze szpitalem w Bochni nie mam żadnych doświadczeń, zwłaszcza z porodówki, więc nie mogę się wypowiedzieć. Jednak mam taką smutną konstatacje - zdaje się, że problemem w naszej opiece zdrowotnej jest po prostu czynnik ludzki. :( Na pewno nie ma się co negatywnie nastawiać, trzeba myśleć pozytywnie. Na + trzeba odnotować to, że o tych negatywnych przypadkach szpitalnych na porodówkach jest teraz bardzo głośno więc może lekarze/pielęgniarki zmieniają swoje podejście do kobiet w ciąży. :|

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Kocik » wtorek, 17 maja 2016, 13:42

No właśnie, położna położnej nierówna. Nie ma co generalizować.

estella
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: estella » piątek, 26 sierpnia 2016, 12:41

Jeśli chodzi o badanie Genodiet, można też zrobić je przez tę stronę:

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: poród...to nie tak miało być...

Postautor: Kocik » poniedziałek, 14 listopada 2016, 10:59

U mnie na szczęście obyło się bez komplikacji, ale cały czas byłam nerwowa. Aby się trochę zrelaksować szukałam - zdecydowałam się na Julię. Myślicie, że imię to nie jest zbyt pretensjonalne?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Ciąża, poród i nasze dzieci”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości