Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Wszystko o pubach, restauracjach, kawiarniach. Zobacz, który lokal jest najlepszy, gdzie można smacznie zjeść, gdzie wyjść ze znajomymi lub dziewczyną
Awatar użytkownika
walduś22
Przechodzień
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 29 października 2006, 13:42
Lokalizacja: BOCHNIA City !
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: walduś22 » czwartek, 25 listopada 2010, 20:22

Niestety nie pamiętam już nazwy :( W każdym razie w menu na stronie lewej, tuż pod połową strony, chyba jako pierwsza pod jednym z krajów( hmmm ... może to była jedna z kaw z Wenezueli :roll: ). W każdym razie szukaj w opisie kawy nazwy JAMAICA BLUE MOUNTAIN ...

a na potwierdzenie moich słów - link : http://cesarskaperla.pl/kawa/czysta/kaw ... e-mountain

I absolutnie nie sugeruj się cenami :) W "Chwili zapomnienia" mają kawe bardzo aromatem podobną do JBM - dlatego tak jak napisałem, szukaj w opisie kawy, nie w jej nazwie :) a i cenowo niesamowicie przystępnie, choć gdyby to była oryginalna JBM to cena zapewne byłaby ok 20 złotych, jak nie więcej - za samo espresso - dla ciekawskich i smakoszy polecam kiedyś zapytać w dobrych krakowskich kawiarniach o tą kawke. Swego czasu była w galerii krakowskiej w kawiarni, którą teraz zajął Starbucks. Teraz niestety jeszcze nie miałem czasu zlokalizować innej knajpki, gdzie serwują kawe z ziaren JBM.

tak czy owak, jeśli już znajdziesz Przemo w "Chwili zapomnienia" tą kawke, to pozostaje mi życzyć Ci oczywiście

Smacznego :)

Awatar użytkownika
takiktosik
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: takiktosik » piątek, 26 listopada 2010, 10:24

Fachowo Walduś widze przedstawiłeś sprawe :) O tej Jamaice Blue coś tam faktycznie słyszałem, kiedyś mi znajoma opowiadała, że za właśnie espresso zapłaciła ponad 20 złotych ... a to tylko jest ten napar z kawy ma się rozumieć, tak ? Więc gdzie tam dopiero cały kubek takiej kawy :shock:

Będe w sobote z koleżanką w tej herbaciarnio-kawarni, więc może uda mi się znaleźć tą kawe, którą Walduś poleciłeś, relacje oczywiście zdam :)

Cebulka
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2009, 18:20
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: Cebulka » piątek, 26 listopada 2010, 11:52

Czytając wasze wypowiedzi, doszłam do wniosku, że warto odwiedzić herbaciarnio-kawiarnio-winiarnię. Poszłam i aż nie mogłam uwierzyć, że takie miejsce jest w Bochni!
Idealne na babskie ploteczki, randkę, czy spotkanie ze znajomymi.
Plusem jest też to, ze panie z dziećmi bez problemu mogą odwiedzać to miejsce z racji tego, że kawiarnia postarała się o zabawki dla maluchów. Mamy piją kawkę a pociechy mają z głowy:)
Obsługa - bomba. Pani niesamowicie miła i pomocna.
Ceny też nie są przerażające. Za najdroższy "dzbanuszek" herbaty zapłacimy ok 20 zł, a starcza na 6 filiżanek (liczyłam:P).
I ten wystrój - zwala z nóg:) Mam nadzieję, że herbaciarnia utrzyma się jak najdłużej, bo żal by było stracić tak genialne miejsce :)

Jedynym "-" jest to, że nie można płacić kartą. Mam nadzieję, że to tylko przejściowe.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: satori » piątek, 26 listopada 2010, 12:07

Ja też jestem tam częstym gościem i od dawna czekałem na takie miejsce. Przede wszystkim pyszna kawa niespotykana w innych miejscach w Bochni. Nawet jeśli ktoś specjalnie nie zna się na kawach to w menu można znaleźć informację na temat kaw. Całość dopełnia wystrój który sprawia, że jest to fajne miejsce na randki albo spotkania ze znajomymi. Pozdrawiam

kasiorek
Częsty gość
Posty: 65
Rejestracja: sobota, 9 stycznia 2010, 21:23
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: kasiorek » piątek, 26 listopada 2010, 13:41

Super knajpka, polecam wszytkim zarowno kawy jak i herbaty, wystój bardzo ładny, wogóle bardzo przyjemnie można spędzić tam czas.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: przemo » piątek, 26 listopada 2010, 20:29

Kopi Luwak ktoś pił? ;) smak tej kawy mnie strasznie ciekawi, jednak skutecznie cena odstrasza ;)


Pozdrawiam

Awatar użytkownika
roger
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 08:59
Lokalizacja: z miasta :-)
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: roger » sobota, 27 listopada 2010, 00:20

KL nie jest warta swojej ceny.
W naszym regionie raczej niedostępna.
Widziałem w Warszawie. Piłem w Trieście.

Awatar użytkownika
maxi
Częsty gość
Posty: 93
Rejestracja: piątek, 16 września 2005, 11:04
Lokalizacja: 20°26' E 49°58' N
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: maxi » czwartek, 2 grudnia 2010, 13:06

A możecie mi jeszcze powiedzieć do której godziny jest czynna ta herbaciarnia??

smakosz
Częsty gość
Posty: 58
Rejestracja: wtorek, 12 października 2010, 13:46
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: smakosz » niedziela, 12 grudnia 2010, 13:19

Pozdrowienia dla Pani Eweliny od kolegi z zaprzyjazninej knajpki na plantach,kiedy Pani do mnie przyjdzie?

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: ramuh » niedziela, 12 grudnia 2010, 14:15


Awatar użytkownika
the koder
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 14 marca 2006, 09:56
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: the koder » poniedziałek, 13 grudnia 2010, 11:13

Miejsca w piwniczkach i zaułkach Herbaciarnio-kawiarnio-winiarni jest
sporo więcej niż w dawnym sklepiku. Myślę, że schody wejściowe z pleksy (podświetlane) poraziłyby swoim kontrastem względem murów samą Magdę Gessler :roll: - zbyt niezauważalnie niebezpieczne...
W wystroju całości w opinii zaprzyjaźnionej plastyczki jest kilka delikatnych
dysonansów i zgrzytów, ale generalnie jest przytulnie i miło - nie tylko dla młodego
pokolenia, ale również dla wcześniej urodzonych, a nawet starszyzny bocheńskiej.
Dziwi mnie fakt, że pomimo iż wpisy o "Chwili zapomnienia"są już od kilku
miesięcy to jakoś nikt nie wspomina o jeszcze jednym bardzo ważnym elemencie "Chwili zapomnienia" -oprawie muzycznej .Podczas mojej wizyty rozbrzmiewały same francuskie piosenki rodem z lat 70-tych i 80-tych.
Znajomy trafił na "polski wieczór" muzyczny i piosenki z lat 60-tych i podobało mu się bardzo.
Włoskie , hiszpańskie hity z dawnych lat też się trafiają -nie wiem , czy rosyjskie ballady się pojawiają...Podczas zimowego wieczoru towarzystwo mogło usłyszeć "28 stopni w cieniu"

(Jean-François Maurice - 28° à l'ombre)

i "Indiańskie lato" Joe Dassina , nie mówiąc o "Natalie" - świetnie dopełniają klimat , że człowiek najchętniej ruszyłby na parkiet - może to jest kierunek w jakim warto pójść ?... nawet kosztem małej salki na samym końcu.
W tych ścianach brakuje wg mnie działań z działu kultury - tzn. wystaw obrazów,
fotografii, a koncertów akustycznych , wieczorów poetyckich , a zaplecze intelektualne i artystyczne w Bochni i okolicach jest z pewnością . To miejsce magnetycznie przyciąga i jest oazą dla ludzi lubiących przenieść się z inne klimaty i doznać chwili zapomnienia.

Co do menu - osobiście jak dla mnie zbyt długa lektura, więc lepiej byłoby raczej
zrobić osobne karty dla herbat, kaw , win, deserów...

Awatar użytkownika
takiktosik
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: piątek, 26 listopada 2010, 10:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: takiktosik » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 19:11

coś sie wybrać nie mogłem i nie moge ... Walduś weź napisz co z tym sushi ... :) Jadłeś ? i jaką kawe polecasz zawodowcu ;)

panchlodek
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 27 stycznia 2011, 17:18
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: panchlodek » czwartek, 27 stycznia 2011, 17:21

Hej!
Nie wiecie może do której jest to otwarte < herbaciarnia >?
I czy jest jeszcze ona? :twisted: :roll:

Fasolka
Przechodzień
Posty: 30
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 21:00
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: Fasolka » czwartek, 27 stycznia 2011, 22:17

Z tego co kojarzę, to jest otwarta do 22:) i jak najbardziej jeszcze istnieje:)

Awatar użytkownika
Kondorek
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: środa, 22 lutego 2006, 08:04
Lokalizacja: Kolanów
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: Kondorek » niedziela, 29 maja 2011, 13:03

Ostatnio byłem tam to mnie zadziwiło w weekendy otwarte do 23! Sushi weekendami (nie wiem czy nie taniej niż w krakowie), jest wino, piwo, cały tydzień sałatki, poszerzyli menu jeśli chodzi o jedzenie na słodko i coś bardziej na słono - nie ma wprawdzie lodów, ale kawa mrożona już tak. Zadziwiły mnie ogródki na dziedzińcu kamienicy - świetna sprawa, nie słychać samochodów. W ogóle jakoś mało tam osób, ale przynajmniej nikt nie przeszkadza. M =iła obsługa i jest klima, co jest zbawienne - można porównać z Grill barem, Abu dabi (czy jak to sie tam pisze), czy nawet na ogródkach gdy jest parno nie da sie wysiedzieć. Ostatnio coraz cześciej chodzę tam z dziewczyną i nie powiedziałbym że wystrój tylko dla dojrzałych. Byłem tam dopiero kilka razy po długiej przerwie, ale pare kaw mi zasmakowało.

EDIT:
Przyczaiłem reklame na portalu prowadzącą
do strony http://www.chwila-zapomnienia.pl/ :

Awatar użytkownika
michdom
Częsty gość
Posty: 81
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 17:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: michdom » czwartek, 15 grudnia 2011, 18:12


Gosc1
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2012, 20:26
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: Gosc1 » niedziela, 26 lutego 2012, 20:46

Byłam w kawiarni niedawno. Bardzo lubię tam chodzić, bo panują super klimaty. Sam wystrój, muzyka...cos fantastycznego :) Do tego mają nową kawę -wyśmienita! I nowe ciasta - są wspaniałe! Rozpływają sie w ustach! I jak tu zjeść tylko jedno :D Polecam :!:

smakosz80
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2012, 22:16
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: smakosz80 » niedziela, 26 lutego 2012, 22:29

ja tez tam bylam, rzeczywiscie smaczne desery, wina bardzo dobre, zeby tylko moza bylo tam dluzej posiedziec a tu niestety pani kelnerka nadpodziw punktualnie zamyka lokal. Z tego co jest napisane na stronie internetowej kawiarni jest ona czynna DO OSTATNIEGO KLIENTA! :D

Gosc1
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 26 lutego 2012, 20:26
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: Gosc1 » poniedziałek, 27 lutego 2012, 23:29

Hurra :!: Nie ma już tej niemiłej pani kelnerki :D Można siedzieć w kawiarni ile się chce :D Własnie stamtąd wróciłam :D

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Nowo otwarta herbaciarnia przy ul. Kazimierza

Postautor: belzebub » wtorek, 28 lutego 2012, 07:20

Gosc 1 dzis tez napiszesz wspanialy zachwalajacy post???

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Puby, restauracje, kawiarnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości