Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Wszystko o pubach, restauracjach, kawiarniach. Zobacz, który lokal jest najlepszy, gdzie można smacznie zjeść, gdzie wyjść ze znajomymi lub dziewczyną
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Swanheart
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 1 czerwca 2012, 19:48
Kontaktowanie:

Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: Swanheart » piątek, 1 czerwca 2012, 20:39

Witam ma już swoje lata i życiowe doświadczenie dwa lata temu postanowiłem zamieszkać na stałe w Bochni.Trochę jestem zawiedzony tym miastem kończacym życie po 18tej.

Obecnie rozważam otwarcie tu nowego małego lokalu z bardzo ograniczonym asortymentem prawdziwych pierogów o niepowtażalnym smaku i jeszcze kilku dań których smaku nie odnajdziemy we wszech obecnych pizzach ,kebabach itp.

Miejsce to ma pachnieć prawdziwym jedzeniem np wonią prawdziwych grzybów ,przyciągać gości domowym ciastem bez gór margaryny i sztucznych zapachów.

Ma być to miejsce przyjazne dzieciom wiec żadnego piwska itp.

Ciekawy jestem co myślicie o takim lokalu w Bochni?

Czy przyszlibyście do takiego miejsca?

Być moze przebrnę przez wszystkie sanepidowskie zaporowe wymagania i skostniałe urzedowe przepisy i uda mi sie takie miejsce otworzyć nie majać koneksji w miejscowych urzedach.

Azile
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 22 września 2009, 19:14
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: Azile » piątek, 1 czerwca 2012, 22:23

Rozwiń temat, bo na razie to rozumiem jedynie to ,że chcesz otworzyć jadłodajnie z kategorii "jak u mamy" ...

Swanheart
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: piątek, 1 czerwca 2012, 19:48
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: Swanheart » sobota, 2 czerwca 2012, 16:56

Witam ponownie,
to co chciałbym stworzyć na pewno nie będzie jadłodajnią .
Trudno umieścić to miejsce w konkretnej kategori.

Może miejsce to dobre określenie -miejsce w którym chcemy gościć klientów z róznych grup wiekowych,trochę te światy połaczyć,dając jednym chwilę wytchnienia a innym przywołać wspomnienia z minionych lat.

Nie chcę zdradzać szczegółw ofery ale np.seniorzy za niewilką opłata będą mogli powspominać dawne dzieje przy kawie i domowym ćieście.

W pakiecie rodzinnym 2+1 jemy ile chcemy i co chcemy wszystko w jednej stałej cenie.

Przewidujemy też miejsce dla pociech gdzie bedzie mozna zostawić dziecko pod opieką miłych pań na godzinę aby załatwić jakieś sprawy w urzędzie czy u fryzjera.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: belzebub » sobota, 2 czerwca 2012, 20:36

Trzeba probowac i ryzykowac. kto nie ryzykuje ten nie ma.. Kazdy dobry nowy pomysl zasluguje na szacunek.
Warto cos robic choc konkurencja jest spora a pensje stoja w miejscu u wiekszej ilosci klientow .

Ja z mlodosci tesknie za oranzada w woreczku :D, za kapusta kiszona z beczki, za kaskada w duzych butlach i za woda gazowana z syfonu , heheh

gosc33
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2012, 01:19
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: gosc33 » wtorek, 7 sierpnia 2012, 00:30

Jest to naprawdę doskonały pomysł...

kasiabasia86
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: czwartek, 9 stycznia 2014, 19:48
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: kasiabasia86 » czwartek, 9 stycznia 2014, 20:32

Fajny pomysł.

Co do dań to krokiety z prawdziwego zdarzenia do tego pyszny barszczyk, pierogami z różnym nadzieniem, racuchy, polskie sałatki, zupy polskie i mogłabym tak wymieniać.
Jedna rada, najważniejsza: zainwestuj w dobrego kucharza, w jakość podawanych dań i gustowny wystrój i czystość lokalu a będę regularnie przychodzić z całą rodziną i znajomymi. Często mam ochotę wyjść gdzieś ale niestety nie ma gdzie. Żadna restauracja, bar, knajpa w Bochni nie zatrzymała mnie. Jak do tej pory kończyło się na jednej do dwóch wizyt. Szału nie ma w Bochni. Masz szansę.

Pokaż tym wszystkim pseudo restauratorom bocheńskim jak prowadzi się dobrą restaurację.

Trzymam kciuki i daj znać gdzie. Na pewno przyjdę spróbować. Jak posmakuje masz we mnie pewnego klienta.

Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: Bohh » sobota, 8 lutego 2014, 14:17

Kiedyś był taki lokalik pizza u Bena - mała pizza wielkości takiej jak w marketach mrożonki te małe, ale tak naładowane wszystkim tyle dodatków, że człowiek zapamiętał. Taka domowa to kuchnia była.

aKamila
Przechodzień
Posty: 30
Rejestracja: wtorek, 27 maja 2014, 14:26
Kontaktowanie:

Re: Smaki z dzieciństwa-pomysł na nowy lokal?

Postautor: aKamila » sobota, 2 sierpnia 2014, 22:06

Mi się wydaje, że tego typu lokale mają możliwość powodzenia, ale no właśnie... wszystko zależy od właściciela i podejścia do klienta jeśli jedzenie będzie naprawdę dobre i domowe to nie widzę problemu, żeby ludzie na takie coś chodzili. Ale moim zdaniem też warto zrobić coś dla młodzieży w rodzaju alternatyw zdrowej - np. kebaby. Swego czasu widziałam takie przepisy gdzieś na jest to ogólnie wyszukiwarka restauracji, ale gdzieś jak przeglądałam kiedyś ich strony były takie zakładki z przepisami różnymi nie mogę znaleźć teraz, ale było na 100%. Sam pomysł jednak oceniam na dobry. Kwestia podejścia do tematu, ale szanse na powodzenie jak najbardziej są.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Puby, restauracje, kawiarnie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości