Wysyłanie karetki do potrzebującego...

Wszystko na temat zdrowia i urody
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Aeterna
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:47
Kontaktowanie:

Wysyłanie karetki do potrzebującego...

Postautor: Aeterna » czwartek, 6 grudnia 2012, 08:32

Witam.
Chciałam uzyskać informacje na temat dyspozytorni w Bochni a dokładniej o wysyłaniu karetki do osób potrzebujących pomocy. A mianowicie - w dniu wczorajszym 05.12.2012 ok godziny 20:45 wracając z zakupów wraz z chłopakiem zauważyliśmy starszego pana leżącego częściowo na drodze i chodniku. Po krótkiej rozmowie z nim dowiedzieliśmy się, że zasłabł, upadł i leży dłuższą chwilę, ponieważ nie może się podnieść i potrzebuje pomocy. Więc bez większego namysłu zadzwoniliśmy po karetkę. I tu zaczęła się "zabawa"... Pani dyżurująca w owym czasie na dyspozytorni zaczęła zadawać serię pytań: jaki jest stan poszkodowanego, czy ma urazy, czy coś go boli, czy NIE JEST CZASEM PIJANY i czy mój chłopak może udzielić mu pomocy.... Na stwierdzenie: Proszę Panią, dzwonię z prośbą o przysłanie karetki do osoby starszej-poszkodowanej - usłyszeliśmy: KARETKA NIE WYJEDZIE. Po dłuższej polemice owa PANI zaczęła podnosić głos... :shock: Efekt był taki, że nie wysłała karetki bo ona nie zna stanu tego pana!!! Na szczęście podjechała policja (po krótkiej rozmowie z nami) oni wezwali karetkę i co? PANI Z DYSPOZYTORNI PRZYJĘŁA ZGŁOSZENIE! :D Cóż za wspaniałomyślność!
Nadmienię iż staruszek nie był pijany...
A więc pytam, czy jeśli zasłabnie nam ktoś w rodzinie i będzie potrzebował pomocy to najpierw mam zadać szereg pytań typu: co się stało? boli Cię coś? piłeś/aś? A następnie wezwać POLICJĘ a z jej polecenia karetka przyjedzie?? :evil:
Dlatego stąd moje pytanie:
Czy są jakieś grupy - podgrupy do których karetka wyjedzie?
Bo wydawało mi się, że pomoc należy się każdemu!

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Wysyłanie karetki do potrzebującego...

Postautor: karmelek » czwartek, 6 grudnia 2012, 09:14


Awatar użytkownika
Aeterna
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2011, 21:47
Kontaktowanie:

Re: Wysyłanie karetki do potrzebującego...

Postautor: Aeterna » czwartek, 6 grudnia 2012, 09:43

Nie, nie słyszałEM - bo nie jestem mężczyzną :)
Staruszek był przytomny - przedstawił się, pow ze zasłabł, nie może wstać i na zapytanie policji czy potrzebuję pomocy (w sensie karetka-szpital) odpowiedział, że tak. Więc chyba mam jakąś słuszność w tej sprawie.
Nie rozumiem jedynie Pani z dyspozytorni, która na prośbę o wysłanie karetki od prywatnej osoby nie zareagowała (gdzie opisaliśmy sytuację) - dopiero na telefon od policji...

-- czwartek, 6 grudnia 2012, 09:43 --

Jak sam/a napisałaś w Polsce mamy kilka typów zespołów wyjazdowych i jeśli opisaliśmy sytuację to owa Pani mogła posłać chociaż by ratownika medycznego, aby spr stan staruszka...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Medycyna, zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości