Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Wszystko na temat zdrowia i urody
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: renowacja » czwartek, 22 listopada 2012, 15:50

Gdzie w bochni szukać fizjoterapi i rehabilitacji ??
Wiem że takie zabiegi robią w budynku urzędu pracy ale terminy są dość długie.
Gdzie ewentualnie jeszcze szukać na nfz ( skierowanie)

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: pionka » czwartek, 22 listopada 2012, 20:46

Na Floris terminy mniej więcej na kwiecień. W Medikarte mieli na fundusz w tym roku ale nie wiem czy na przyszły rok też dostali.
Poszukaj po wsiach: Łapczyca, Proszówki, Pogwizdów tam będziesz miał terminy na grudzień, styczeń.
Albo pozostaje iść prywatnie. Zależy co tam masz konkretnego do zrobienia.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: renowacja » czwartek, 22 listopada 2012, 23:01

Głównie to chodzi mi o magnez i laser .Dzięki za odpowiedz

-- piątek, 23 listopada 2012, 00:01 --

A orientuje się ktoś jakie są ceny za prywatne zabiegi. Laser i magnez .
Patrze na strone z centrum rehabilitacji w kopalni i widze magnetoterapia 8zl a laseroterapia 10 zl .To są ceny ostateczne za zabieg czy cos się jeszcze dolicza?? Bo to jakoś tak dziwnie tanio;/

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: pionka » piątek, 23 listopada 2012, 08:15

To są ceny za 1 zabieg czyli za serię 10 zabiegów zapłacisz 180zł.

http://www.centrumbochnia.pl/index.php? ... &Itemid=60 tu masz cennik w centrum przy basenie.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: renowacja » piątek, 23 listopada 2012, 09:06

No to jeszcze nie jest tak źle bo chyba jednak lepiej zapłacic 180 zł ( bo akurat mam po 10 zabiegów) niż czekac 5-6 miesięcy na nfz bo wtedy to już będzie siódma woda po kisielu.

dzieki za link bo jest tam taniej

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: krzysztofborowiec » piątek, 23 listopada 2012, 10:27

Coby nie być posądzonym o pseudo reklamę - obiecałem sobie nie wypowiadać się na tematy związane z moją specjalizacją. W tym temacie jednak nie mogę odpuścić i chcę zabrać dodatkowy głos w dyskusji.
Prosiłbym tylko bez bezsensownych i nie rzeczowych komentarzy.

Pytania:
1) Czy magnez , czy tam laser, solux pomogły kiedykolwiek, komukolwiek? (z wyłączeniem używania lasera przy ostrogach piętowych)
2) Czy jeśli pomogły to, na ile pomogły , bo przecież na pewno nie usunęły przyczyny?
3) Czy w krajach zachodnich używają obecnie laserów, magnetoterapii?
4) Czy jedna metoda taka jak np laser może być stosowana do większości problemów u pacjentów (bez określenia źródła problemu), to tak jakby lekarz rodzinny leczył wszystkie choroby witaminą C.

To nie malkontenctwo tylko trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość, raczej dające do myślenia, niż chcące walczyć z wiatrakami. Większość obecnych problemów 90% sami wywołaliśmy (zła postawa w pracy, złe ustawienie ciała podczas tych samych czynności, brak ruchu etc etc) więc nie łudźmy się że za pomocą fizykoterapii problem zażegnamy (fizykoterapia - dział fizjoterapii/rehabilitacji zajmujący się działaniem bodźcami fizycznymi).

Każdy problem wymaga sensownej diagnozy a następnie mądrej pracy terapeutycznej (20%) i pacjenta (80%).
Wtedy niestety proces potrwa dłużej, z większym wysiłkiem i nakładem pracy przez pacjenta i pracą w domu lecz zdecydowanie zadziała efektowniej i na dłuższy czas!!!


BEZ POSTĘPÓW NIE MA EFEKTÓW I ROZWOJU.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: renowacja » piątek, 23 listopada 2012, 10:57

Już po temacie - udało się na NFZ , od poniedziałku startuje ciąg zabiegów przez 2 tyg :mrgreen:

Co do wypowiedzi kolegi wyżej to nie bede sobie zadawał ww pytań ,nie interesuje mnie czy działaja magnezy i lasery czy nie działają. Nie będe się robił mądrzejszy od ortopedy .Jeśli zalecił te zabiegi przy luźnym więzadle to widocznie wie co robi.Tak samo jak zleci artroskopie gdy potwierdzi rozdarcie łąkotki to też to wykonam.

Awatar użytkownika
krzysztofborowiec
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 17 kwietnia 2012, 10:14
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: krzysztofborowiec » piątek, 23 listopada 2012, 16:05

nie podważam ortopedy - sugeruje szukanie różnych metod.
zabieg chirurgiczny i jego konieczność to już wogóle inna bajka.

życze udanych zabiegów i czekam na opinie po :)

pozdrawiam

ps. Pytania zawsze warto sobie zadawać!

Awatar użytkownika
pionka
Uzależniony
Posty: 508
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:44
Lokalizacja: 49° 59' N 20° 26' E
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: pionka » piątek, 23 listopada 2012, 19:47

W takim razie powinni wykreślić z programu studiów fizjoterapii taki przedmiot jak fizykoterapia a tylko wspomnieć na propedeutyce, że istnieli kiedyś tacy naukowcy, którym wydawało się, że te zabiegi na cokolwiek pomagają ;)

Czy laser pomaga przy ostrogach? Chyba niezbyt często ;)

Ulame21
Bardzo towarzyski
Posty: 288
Rejestracja: sobota, 29 stycznia 2011, 20:22
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: Ulame21 » poniedziałek, 26 listopada 2012, 20:18

A ja się podłącze i zapytam gdzie na rehabilitację w bochni tylko nie koniecznie na NFZ, może być prywatnie ?

Myślałem o centrum koło Magu, Kopalni, koło hotelu cold i o tym nowym na Leonarda. Ale sam nie wiem gdzie, a może znacie jakieś inne dobre ?

Jestem porządnie zdiagnozowany, prześwietlony na 4 strony chodzi tylko o jakieś zabiegi, ćwiczenia które przywróciły by mnie do normalnego funkcjonowanie, pracy, sportu.

Najlepiej jakby wypowiadały się osoby które korzystały z danej usługi.

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: Gdzie w bochni na fizjoterapie i rehabilitacje

Postautor: renowacja » środa, 16 stycznia 2013, 20:47

Jeśli ktoś może polecić jakiegoś fizjoterapeute to bardzo prosze o namiary. ( najlepiej prywatnie)Zależy mi na jednym góra dwóch spotkaniach( odpłatnych) w celu rozpiski cwiczeń pod konkretne urazy

-- środa, 16 stycznia 2013, 21:47 --

Szukałem szukałem i trafiłem do gabinetu SYMETRIA- jak narazie smiało moge polecić ten gabinet.Po godzinie dowiedziałem się więcej o swoim urazie niz w 2 miesiace leczenia na NFZ:mrgreen:
Wszystko odbyło się bardzo profesjonalnie - polecam

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Medycyna, zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości