jak radzić sobie ze smutkiem

Wszystko na temat zdrowia i urody
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Petunia
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 18 października 2016, 19:52
Kontaktowanie:

jak radzić sobie ze smutkiem

Postautor: Petunia » środa, 21 grudnia 2016, 11:37

Odkąd zaczęło mi się sypać zdrowie i przestałam być tak aktywna fizycznie (a zawsze uwielbiałam sport), to zauważyłam, że jednocześnie też pogarsza mi się samopoczucie i coraz częściej jestem smutna w odniesieniu do takich zwykłych, codziennych spraw. Kiedyś jakoś miałam w sobie więcej energii, a teraz wszystko mnie dobija i nie wiem jak radzić sobie z tym ustawicznym smutkiem. Próbuję się czymś zająć, ale mam wrażenie, że to jest silniejsze ode mnie. W każdym razie, myślałam o tym, by spróbować czegoś, co polecił mi znajomy, a mianowicie Emocjonalna Droga (), która podobno bardzo pomaga na takie stany przygnębienia, ale mam wątpliwości, ktoś jeszcze tego używał?

adamo28
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 22:10
Kontaktowanie:

Re: jak radzić sobie ze smutkiem

Postautor: adamo28 » czwartek, 23 lutego 2017, 20:07

Moim zdaniem należy w takim przypadku udać się do specjalisty. Terapia na pewni pomoże. Z tego co się orientuję, to dobrych specjalistów mają w Psychomedic. Można się do nich zarejestrować online oraz telefonicznie pod nr 22 253 88 88.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: jak radzić sobie ze smutkiem

Postautor: Kocik » czwartek, 2 marca 2017, 12:56

Najlepiej skontaktować się z psychologiem, samemu trudno sobie pomóc.

lenna
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 06:54
Kontaktowanie:

Re: jak radzić sobie ze smutkiem

Postautor: lenna » czwartek, 19 października 2017, 10:28

A nie jest to przypadkiem depresja sezonowa? DOtyka to bardzo wiele osob, najgorszze jest jednak to,ze wiele z nich nie orientuje się, że własnie na coś takiego cierpią. Wystarczy w takim przypadku zwykle albo rozmowa z psychologiem, ewentualnie jakieś leki antydepresyjne. Leki takie nie uzalezniają jak myśli wiele osób i może przypisać je nawet lekarz rodzinny.

W depresji może pomóc również sport"
https://rodzinazdrowia.pl/czy-sport-moz ... w-depresji

Szczególnie, że aktywność fizyczna wyzwala wydzielanie endorfin :)

preliwia
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2016, 13:21
Kontaktowanie:

Re: jak radzić sobie ze smutkiem

Postautor: preliwia » piątek, 22 grudnia 2017, 11:22

To mogą być początki depresji, wiec lepiej nie lekceważyć takiego stanu i wybrać się do specjalisty. O ile na zwykły smutek można zaradzić np. czekoladą to w tym wypadku odradzałabym takie metody.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Medycyna, zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość