Mieszkania na sw. Leonarda

Tutaj wrzucamy wątki nie pasujące do innych kategorii :)
mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mixter » poniedziałek, 26 kwietnia 2010, 09:01

Dziękuję,, Kapa"- niemniej proszę o więcej szczegółów w miarę możliwości.czym to opóźnienie jest spowodowane czy warunkami obiektywnymi czy finansowymi itp.Pzdr.

halinka
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 29 kwietnia 2010, 14:52
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: halinka » czwartek, 29 kwietnia 2010, 15:32

Ja też szukam mieszkania w Bochni i najpierw zainteresowałam się osiedlem na Leonarda, ale w świetle tych wszystkich uwag o nieterminowości, zerknę jeszcze na inne oferty. Przecież to nie jest jedyny deweloper. w Bochni.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » niedziela, 27 czerwca 2010, 17:09

Witam,
Nowy termin oddania Budynku 1 to 30 wrzesień 2010. Rok opóźnienia !!! Fajnie .
Tyle dobrze że można coś robić z prawie własnym mieszkaniem (i poprawiać niedociągnięcia :wink: )

Jak wygląda u was sprawa karnych odsetek z Panem K. bawił się ktoś w to? Czy tak mu się udaje spławić ludzi terminem oddania jak mnie? Na szczęście podpisałem z Panem K.porozumienie i od czerwca to on pokrywa koszty ubezpieczenia kredytu i aneksów do umowy. Niby 250/mc ale zawsze coś.

A z drzwiami to będzie fajna zabawa. Niby antywłamaniowe (ciężkie) ale futryny (zwykły MDF)to niezła lipa bo u mnie już zaczynają zawiasy wysiadać. Ciekawe jak będą wyglądać po roku?

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mariano » poniedziałek, 28 czerwca 2010, 19:29

Witam.

U nas nie doszło nawet do odbioru częściowego, ale przy okazji rozmów zauważyłem klauzule na dokumencie iż nie będziemy dochodzić roszczeń finansowych co do opóżnienia odbioru mieszkania. Czy takie coś na umowie jest dozwolone ? Czy dostaliście jakieś dokumenty dot. opóźnienia oddania budynku. ? Państwo K. wszędzie piszą iż to nie z ich winy. W umowie jest napisane ze za każdy miesiąc opóźnienia jest ileś tam % odszkodowania.
To juz prawie rok, a dokumenty które dostaliśmy w tamtym roku 30 września dot. opóźnienia oddania są raczej już nieaktualne.

Pozdrawiam.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » poniedziałek, 28 czerwca 2010, 22:58

Witam,
W umowie jest zapis, że w razie zwłoki organów administracji i nie pamiętam dalej to odszkodowanie się nie należy. AI INVEST podpiera się tym że ENION ma opóźnienia w dostawię przyłącza, ale myślę że w sądzie sprawa do wygrania. Mi się tam nie chce w to bawić bo mam już klucze, mogę coś robić a mieszkać mam też gdzie. Tak naprawdę to Pana K. to wszystko przerosło, a jak widzę tylko 10 osób krzątających się po budowie to mnie trafia jakby nie można było wynająć kilku ekip i przyspieszyć wszystkiego. Jeden z pracowników powiedział , że K. to liczygrosz i nawet 2 zł. mu ciężko dopłacić. No i kompletny brak nadzoru nad pracownikami a później wychodzi 30 usterek na mieszkanie. Przykład to drzwi wejściowe, ciekawy jestem jakby ludzie odbierali je sprawdzając przyleganie uszczelek papierkiem to pewno wszystkie do wymiany. Ja to chyba kupię od razu nowe bo po roku nie uśmiecha mi się znowu remontu robić ( a w zimie to będą niezłe przeciągi) - szczęście że udało mi się nie dopłacać kilka tyś PLN za większy metraż w zamian za przyjęcie kilku usterek które wykonam we własnym zakresie. Ciekawy jestem ile z jego planów będzie zrealizowanych bo na razie dostałem kilka obietnic bez pokrycia. Ciekawy jestem ogrodu bo projekt niczego sobie ale obawiam się że to będzie tylko na papierze - poczekamy zobaczymy to luksusowe osiedle.

Kapa
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 7 marca 2010, 14:30
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Kapa » wtorek, 29 czerwca 2010, 15:31


mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mariano » wtorek, 29 czerwca 2010, 18:33

Tak. Pan K. powiedział w prost ze on drzwi na antywłamaniowe nie wymieni bo go to przerosło. My czekamy na odbiór budynku i dopiero będziemy podpisywać umowe. Co do przedłużenia oddania, można by sie było sądzić ale jak Przemo21 wspomniał ale za dużo zachodu.Chyba ze pojdzie jakiś zbiorowy pozew to można sie zawsze podłączyć bo nam nic nie zaoferowali w zamian za zwłokę w oddaniu. :( Zresztą przed podpisaniem umowy trzeba sie jeszcze przejść do adwokata w celu sprawdzenia czy treść jest na naszą niekorzyść. Po tym wszystkim lepiej sie już zabezpieczyć.
Mariano.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » wtorek, 29 czerwca 2010, 21:57


Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » wtorek, 29 czerwca 2010, 22:04

Pod zbiorowy pozew oczywiście się podłączę.
Z umową to na pewno do adwokata, drugi raz nie dam się nabrać. Umowa przedwstępna podpisana szybko bo do stycznia zależało nam na czasie (dziecko w drodze) ale teraz to mi to lotto bo mam cudownego SYNA a Pan K. opłaca ubezpieczenie mojego kredytu i aneksy do umowy wiec ja się nie będę spieszył z podpisaniem aktu notarialnego ( w założeniu mam czas do końca br roku- no chyba że znowu coś investowi nie wypali, ale to go już inni zjedzą)

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mariano » wtorek, 13 lipca 2010, 17:35

Witam,

Czy ktoś z Was dostał pisemne zaświadczenie nt. opóźnienia oddania mieszkania. To ju przeszło 9mc. Codziennie przejeżdżam koło budowy, termin oddania strasznie był obiecywany na koniec czerwca a końca jeszcze nie widać.

Mariano.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » wtorek, 13 lipca 2010, 18:48


nib
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 10 lipca 2010, 21:04
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: nib » wtorek, 13 lipca 2010, 19:09


mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mariano » wtorek, 13 lipca 2010, 22:00

Tak BTW odpowiedz od rzecznika konsumentów.

Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Bochni pragnie poinformować, iż ma Pan prawo w związku z zapisem umowy dochodzić roszczeń związanych z opóźnieniem oddania mieszkania. W tym przypadku konieczne jest jednak zweryfikowanie czy w umowie nie zastrzeżono pewnych wyjątków ograniczających powyższe roszczenia. Zapis w umowie zdawczo - odbiorczej nie powinien wykluczać zapisów umowy pierwotnej co należy w chwili podpisywania takiego protokołu odbiorczego wyraźnie podnieść i wyrazić sprzeciw wobec tego zapisu.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » wtorek, 13 lipca 2010, 23:15

Tak! tyle że jeżeli podpisałem protokół odbioru to już chyba po ptakach.
Na szczęście jak pisałem już wcześniej, nie spieszy mi się tak bardzo, ale jak będzie konieczne to poprę każdego.

nib
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 10 lipca 2010, 21:04
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: nib » wtorek, 27 lipca 2010, 18:21

Witam, poprawcie mnie ale mam wrażenie że ktoś już mieszka w bloku 1 - pozdrawiam

Awatar użytkownika
wykopp
Stały bywalec
Posty: 141
Rejestracja: środa, 25 marca 2009, 19:18
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: wykopp » wtorek, 27 lipca 2010, 19:51


nib
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: sobota, 10 lipca 2010, 21:04
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: nib » wtorek, 27 lipca 2010, 19:58

Mamy już skrzynki pocztowe :)

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: mariano » niedziela, 19 września 2010, 21:28

Witam.

Czy ktoś już posiada jakieś informacje na temat zakończenia inwestycji budynku nr 1 ? Już prawie koniec września, dalej nie ma drogi dojazdowej, brak bram. Wątpię aby budynek był odebrany przez nadzór budowlany, więc skoro ktoś tam mieszka to mieszka nielegalnie. Państwo K. nawet nie raczą informować ludzi co do terminu zakończenia inwestycji. Staje się już to powoli irytujące.

Może ktoś posiada więcej informacji na temat terminu zakończenia prac budowlanych ?

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ribald
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 7 września 2010, 12:01
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: ribald » wtorek, 21 września 2010, 13:30

Witajcie
Na budynek nr 3 termin zakończenia to koniec roku 2010. Co do drogi dojazdowej to tez sie obawiam ze mogą w tym roku nie skończyć.
Na pewno do końca roku chcą postawić budynek nr 2, zresztą tempo jest niezłe - w tydzień postawili jedno piętro, oby pogoda dopisywała.

Przemo21
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: niedziela, 27 czerwca 2010, 11:34
Kontaktowanie:

Re: Mieszkania na sw. Leonarda

Postautor: Przemo21 » sobota, 15 stycznia 2011, 21:55

Witam wszystkich lokatorów Budynku 31B.

Mam do Was pytanie?
Jeszcze tam nie mieszkam, ale dostałem od BZUKu rozliczenie za utrzymanie nieruchomości, zaliczkę za wodę i opłata za śmieci razem ok 184 zeta za grudzień.

Powiedzcie mi, czy jeżeli nie jestem tam zameldowany (mieszkanie jeszcze nie jest gotowe) to muszę wnosić te opłaty. Jak jest u was?

AHA jeszcze jedno, czy było jakieś zebranie mieszkańców osiedla bo na piśmie od BZUKu jest informacja że opłaty są naliczane zgodnie z uchwałą wspólnoty mieszkańców osiedla a bynajmniej ja jakichś przewodniczących nie wybierałem . Może się mylę i nie znam na rzeczy (obecnie mieszkam w domu jednorodzinnym) ale proszę o wyjaśnienie również tej kwestii.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „HydePark - Rozmaitości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości