remont kuchni kilka pytań

Tutaj wrzucamy wątki nie pasujące do innych kategorii :)
Ernak
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 20 października 2011, 00:44
Kontaktowanie:

remont kuchni kilka pytań

Postautor: Ernak » wtorek, 21 lutego 2012, 20:44

Moi drodzy,

Chciałbym poprosić Was o sugestie w zakresie remontu kuchni, który planujemy zrobić z małżonką na wiosnę.

Kuchnia jest mała, połączona z salonem. Właściwie to taki aneks kuchenny. Chcemy żeby to była kuchnia w nowoczesnym stylu, w zabudowie ze sprzętem do zabudowy. Mamy już opracowaną kolorystykę. Wiemy już że położymy
płytki ceramiczne i granitowe blaty.

Chcemy aby nasza kuchnia była funkcjonalna i wygodna. Stąd kilka pytań do bardziej zorientowanych użytkowników :-). Co lepsze? Szafki dolne tradycyjne czy lepsze duże szuflady? Górne szafki tradycyjne czy takie na podnośnikach otwierane do góry? Czy płyta lepsza gazowa czy ceramiczna, czy indukcja?

Z góry serdecznie dziękujemy za wszystkie sugestie i rady! Podzielcie się swoimi doświadczeniami!

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: belzebub » wtorek, 21 lutego 2012, 20:52

Udajcie sie do bochenskich firm zajmujacych sie meblami na zamowienie , zazwyczaj maja porady za free bo licza ze znajda klienta ewentualnie zaplacicie 50 zl za jakis wstepny projekt ale bedziecie miec wszystko doradzone przez ludzi ktorzy sie na tym znaja , a na forum to kazdy chce byc madrzejszy od poprzednika.. Ewentualnie poszukajcie ofert na allegro , duzo firm wysyla za free projekty na maila po przeslaniu im zdjec i propozycji..pzdr.

co do plyty to gazowa tancsza ale gaz brudzi i moze byc BUM :) ,, ceramiczna to dziadostwo , indukcja jest ok ale automatycznie z taka plyta musicie miec specjalne garnki...W kuchni latwo wywalic ogromne pieniadze bo wszystkie nowoczesne bajery i dodatki strasznie duzo kosztuja ( kosze, koszyczki, teleskopy, magnezy, spowalniacze i wszystkie bajerki )Przy meblach lakierowanych nalezy bardzo uwazac zeby nie obic, przy blatach drewnianych trzeba brac pod uwage ze wilgoc zle wplywa na drzewo ( nawet jak jest super zapuszczone olejami) . ip itd.. Najlepiej udac sie do fachowca .

A szafki najlepiej dobrac nie na wyglad a na funkcjonalnosc oraz na to co mamy zamiar chowac w kuchni :)

Awatar użytkownika
KOKOSPOKO
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 15:21
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: KOKOSPOKO » piątek, 26 października 2012, 15:35

Sprawa wygląda tak. Do nowoczesnej kuchni najlepiej pasują indukcyjne . Nie tylko prezentują się bardzo elegancko, ale zużywają mniej energii. Nagrzewają się bardzo szybko, ale tylko pod powierzchnią postawionego na nią naczynia. No i tu jest haczyk. Do gotowania muszą być używane specjalne garnki ze stali ferromagnetycznej. Inne nie zadziałają;)

basia97
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 12:53
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: basia97 » wtorek, 24 maja 2016, 11:32

Ja miałam ogromny problem z remontem kuchni, ponieważ jest to w naszym domu pomieszczenie niewymiarowe. Na szczęście zamówiłam architekta dla którego nie stanowi problemu, dlatego też teraz mogę cieszyć się kuchnią funkcjonalną i estetycznie urządzoną :)

dominikgala9
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 12:18
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: dominikgala9 » piątek, 13 stycznia 2017, 14:01

Po remoncie może warto powiesić jakieś obrazy w kuchni? Ja też tak myślę i widziałem coś ciekawego tutaj; , może się zdecyduję na zakupy.

Katerina
Częsty gość
Posty: 58
Rejestracja: piątek, 2 grudnia 2016, 15:37
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Katerina » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 15:36

A uważacie, że warto jeszcze inwestować w kuchenkę gazową?

pinezka
Stały bywalec
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 lutego 2014, 15:04
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: pinezka » czwartek, 16 marca 2017, 08:24

ja bym w takie rzeczy raczej nie inwestowała bo z gazem to nigdy nic nie wiadomo. Raz, że ceny skaczą jak oszalałe a dwa to wystarczy jedna mała nieszczelność i tragedia gotowa.

marios
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 16:54
Lokalizacja: Poznań / Bochnia
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: marios » piątek, 17 marca 2017, 22:55

Kuchenka gazowa chyba bez sensu, lepiej elektryk - indukcja jest po prostu super. Ostatnio też robiłem remont, m.in. szpachlowanie z kolegą z http://projektoria.com.pl/szpachlowanie-poznan, który mi pomagał i też wywaliłem gazową :-)

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Kocik » poniedziałek, 20 marca 2017, 11:01

Też zastanawiam się nad płytą indukcyjną.

pinezka
Stały bywalec
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 lutego 2014, 15:04
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: pinezka » wtorek, 21 marca 2017, 09:32

ja jednak wolę takich rzeczy unikać.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Kocik » wtorek, 21 marca 2017, 11:18

A dlaczego? Przecież to bardzo wygodne rozwiązanie.

Areweszka
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 8 listopada 2016, 15:23
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Areweszka » poniedziałek, 3 kwietnia 2017, 15:42

Mi się marzy płyta indukcyjna, ale priorytetem na razie jest zmywarka. Ostatnia się popsuła na amen i szukam nowej. Koleżanka podesłała mi ranking zmywarek i teraz sobie sprawdzam, które pozycje mają dobrze parametry i mieszczą się w moim zakresie cenowym. Mam nadzieję, ze w końcu coś znajdę :) A jak chcecie, to tutaj jest strona z tym rankingiem http://www.ceneo.pl/rankingi/ranking_zm ... o_zabudowy . Jak planujecie sprzęty do zabudowy, to może wam sie przydać

Kmiso
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 25 listopada 2016, 13:26
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Kmiso » czwartek, 4 maja 2017, 09:25

W aranżacji kuchni oczywiście najważniejszym elementem są meble, potem sprzęt. Ale nie należy też zapominać o detalach - dodatkach, które tak naprawdę zrobią cały wystrój i klimat. Dlatego nie zapomnij przyglądnąć się też , zasłonkom i innym akcesoriom do tego poieszczenia, bo bez tego kuchnia będzie nowoczesna, ale surowa.

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 15 maja 2017, 13:57

W wolnych chwilach poklikaj w sieci, ile tam pomysłów.

lenna
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 06:54
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: lenna » środa, 5 lipca 2017, 10:33

Kilka rad ode mnie:

lepsze są meble jasne niż ciemne
tak samo podłoga Polecam zamówić sobie płytki duże , gresowe. Nie są takie tanie ale można sporo zaoszczędzić kupując w wiekszych marketach , na przykład w OBI mają dobre ceny;
https://www.obi.pl/plytki/plytki-podlogowe/c/1150

Co do płyty to najtańsza w użytkowaniu jest płyta gazowa.

marios
Przechodzień
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 16:54
Lokalizacja: Poznań / Bochnia
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: marios » środa, 5 lipca 2017, 11:50

Znajomy z , który jest specem od kuchni przede wszystkim odradzał mi lakierowane fronty, bo się szybko brudzą.

EwaMaciejewska
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 4 września 2015, 12:50
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: EwaMaciejewska » środa, 26 lipca 2017, 14:14

Ja polecam najpierw sobie na spokojnie poczytać o remontach na blogach i wszelkich poradnikach :) http://beautyinterior.pl/dlaczego-warto ... jektowego/

karolinaw
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 10 października 2016, 13:26
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: karolinaw » wtorek, 8 sierpnia 2017, 00:53

Te polecane wyżej płytki z Obi są faktycznie niezłe. Tutaj macie kod promocyjny do Obi jeśli komuś też się podobają https://zrabatowani.pl/obi i zamawia online.

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: boddekk » poniedziałek, 23 kwietnia 2018, 16:56

Ciekawe propozycje i wskazówki na nowoczesne aranżacje kuchenne, podoba mi się wasze podejście do tematu, jest niezłe ! A co myślicie o takim blogu i nowoczesnych rozwiązaniach jak tutaj : https://www.dmjmeble.pl/category/krzesl ... -i-hokery/

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: remont kuchni kilka pytań

Postautor: Martaska » sobota, 8 września 2018, 11:19

Ja podczas swojego remontu w kuchni zdecydowałam się na radio kuchenne w zabudowie i szczerze mogę Wam powiedzieć, że jestem z tej decyzji bardzo zadowolona. Chciałam słuchać muzyki podczas gotowania, jednak nie miałam ochoty na "zagracenie" stosunkowo małej kuchni oraz zepsucie wystroju, dlatego taka oferta była dla mnie zbawienna. Znalazłam ją na stronie https://eissound.pl/ i szczerze mogę w tym momencie polecić tą firmę. Jeśli tylko szukacie czegoś podobnego, to śmiało możecie korzystać z ich produktów i usług

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „HydePark - Rozmaitości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości