Dobry mechanik

Dyskusje o szeroko pojętej problematyce dotyczącej wszystkiego, co związane z motoryzacją...
Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: przemo » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 08:44

Kto w Bochni ma clipa do renaultów? hmm, kto sprawdzi czujniki położenia przepustnicy, czujniki temp. cieczy chłodzącej itp..

Tesha
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 08:20
Lokalizacja: Bochnia, Kraków
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Tesha » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 18:49

Panowie który mechanik podjemie się rozbioru silnika w oplu? uczciwie i w miare niedrogo

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: beerkoff » sobota, 28 stycznia 2012, 17:21


Awatar użytkownika
sosnek
Częsty gość
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 7 grudnia 2008, 22:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: sosnek » poniedziałek, 6 lutego 2012, 18:55

Chciąłbym zrobić rozrząd w dieslu bo już czas. Kogo polecacie???????

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: przemo » czwartek, 9 lutego 2012, 10:56

beerkoff, no właśnie ja takiej wiedzy do sprawdzania czujników itp nie posiadam, ;/ Samo właśnie podpięcie pod clipa nic nie da, pasuje by umiał ktoś to odczytać co to za błąd i sprawdzić dany czujnik, itp, podmienić ze innym, a nie wymieniać wszystko po kolei.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: belzebub » czwartek, 9 lutego 2012, 11:11

Jesli chodzi o rozrzad w dieslu to podjedz sobie na sama gore ulicy brodzinskiego do pana Mazura .jadac Brodzinskiego nie skrecasz na koncu na 4ke tylko jedziesz prosto do konca uliczki, czesto tam sa wystawione auta na sprzedaz....Dogadany gosc i ma dobre ceny .

Awatar użytkownika
sosnek
Częsty gość
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 7 grudnia 2008, 22:06
Lokalizacja: BOCHNIA
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: sosnek » piątek, 10 lutego 2012, 00:32

Dzięki "belzebub"

Emini
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 18 lutego 2012, 07:25
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Emini » sobota, 18 lutego 2012, 07:45

Polecam Moto-kris na brzeskiej kolo swiatel . U mnie robili pompe i ustawiali rozrzad i jest ok i niedrogo :D

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: beerkoff » wtorek, 21 lutego 2012, 18:45


Awatar użytkownika
Szfiecu
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 26 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Puerto Rico
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Szfiecu » środa, 22 lutego 2012, 13:12

Pemek - jak chcesz to w miejscowości Zabawa, niedaleko Wieliczki - tam gdzie znajduje się Oknoplast, jest taki zakład Auto-Reno. Przypadkowo wiem bo byłem ostatnio ze znajomym firmowym autem który zawsze tam jeździ, bo coś mu zacinało itp itd, Dzwonisz tam, umawiasz się i gra. Przyjechaliśmy , podpięcie do clipa, trwało to może 5min i gość już wiedział , że powietrze coś nie tak, że coś tam nie tak , szybka wymiana i do domu jak nowym ;) - z tym, że na pewno nie jest tanio, ale zadzwonić zawsze możesz i spytać. Mogę napisać bez ogródek, że widać, że gość jest przechuj ! :) zajmują się w większości renaultami więc znają się na rzeczy.

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: beerkoff » środa, 22 lutego 2012, 22:41


Awatar użytkownika
Szfiecu
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 26 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Puerto Rico
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Szfiecu » czwartek, 23 lutego 2012, 07:56

podobnie jak z dentystą, jeden uwielbia tego, a drugi nawet nie zapuka do jego drzwi. Proste. Poza tym pracuje tam kilka osób - ja nie napisałem, że na pewno wszyscy są tacy dobrzy, ale ten który akurat wtedy nas obsługiwał widać było, że ma wiedzę w jednym palcu - diagnostyka to podstawa, a o dobrego diagnostyka bardzo ciężko...

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: przemo » wtorek, 8 maja 2012, 12:45

Wiem o tym serwisie. Miałem tam jechać.
Znalazłem jednak fachowca, który sprawdził autko clipem (myślałem, że któryś z czujników padł), wyczyścił krokowy silnik bo autko wariowało i skasował całe 50zł. Trzeba niestety się przejechać się do Krakowa.

-- Wt maja 08, 2012 11:44 --

A który mechanik wyreguluje zawory za rozsądną cenę? czy znów lepiej podjechać do krakowa? polecany wyżej Pan z brzeźnickiej twierdzi, że to za dużo cackania się i nie za bardzo był zainteresowany. ;)

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: beerkoff » sobota, 12 maja 2012, 11:07


Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: przemo » sobota, 12 maja 2012, 12:58

Witaj.
Faktycznie. Mam clio 1.4 8v 75km.
Ja przy tym jednak nie będę kombinował. Zdaje się całkowicie na mechaników. Zawory reguluje się z tego co się orientuję między 20-30tyś więc nie najgorzej.
Zawory będę prawdopodobnie regulował w krakowie. Znam tam bardzo doświadczonego i bardzo polecanego mechanika. Umówić się można tylko przez forum renault clio. Jak byś był zainteresowany to dam znać kto to. Regulacja zaworów powiedział mi 30zł, czyszczenie przepustnicy i silnika krokowego 20zł. U niego na pewno jest 100proc pewność że wszystko jest zrobione profesjonalnie. Posiada również clipa i podobne zabawki. W bochni chcą mechanicy 80zł. Jedynym kłopotem może być dojazd i jak już wspominałeś autko musi troszkę postać by było zimne.
Nie ukrywam, że wolał bym zostawić autko w bochni. Na miejscu, blisko i bez problemu zostawię autko i później sobie podejdę. Ale cóż zrobić. Nie znam konkretnego mechanika.

beerkoff
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 20:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: beerkoff » sobota, 12 maja 2012, 16:44

Jak tylko masz sprawdzonego mechanika to się nie wahaj - jedź do Krakowa. Jest to kłopot, bo to kawałek drogi, ale Renówki bywają kapryśne i robota w byle warsztacie "dla samej sztuki" to nie jest dobry pomysł. Szkoda silnika. Tym bardziej, że mechanik proponuje Ci takie niskie ceny. Regulacja zaworów musi być zrobiona bez pośpiechu i dokładnie - tu nie ma miejsca na błędy, bo odczujesz to w czasie jazdy, w najgorszym wypadku po jakimś czasie uszkodzisz głowicę i wypalisz gniazda zaworowe. Szczelinomierz, pomiar luzów, regulacja, znowu pomiar luzów (w razie czego poprawki), po wszystkim można też profilaktycznie sprawdzić ciśnienie na cylindrach manometrem, a w razie rozbieżnych wyników zrobić próbę olejową żeby sprawdzić czy szwankują zawory czy pierścienie do roboty - i tak jak piszesz, na kolejne 30kkm spokój, a i autko pewnie będzie żwawiej chodzić i mniej palić. Przy okazji takich zabaw proponuję jeszcze profilaktycznie zwrócić uwagę na:
- krzywki wałka rozrządu (czy wszystkie są OK)
- uszczelkę pod pokrywą zaworów - po demontażu może być potrzeba wymiany.
Jak mechanik jest w temacie to sam Ci wszystko posprawdza i podpowie co pasuje zrobić. Przy montażu końcowym płytkę i szklankę trzeba posmarować olejem, ale to Twój fachowiec pewnie będzie wiedział.I jak silniczek nie będzie katowany to ma przejechać do 500 000 km bez remontu :) Mój ma w tym momencie 230 kkm (z czego 70000 na LPG), a najstarsi górale nie wiedzą ile był cofnięty - pewnie powoli dobija do 300 kkm, ale o remoncie nawet nie myślę, bo nie ma potrzeby. Powodzenia w naprawach i w łamaniu stereotypów, bo ponoć nie kupuje się aut na "F" :) - choć ja tam nie narzekam, a jeżdżę sporo...

mocarsky
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2016, 13:51
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: mocarsky » środa, 24 lutego 2016, 16:18

Korzystał ktoś może z usług tego mechanika przy Brzeskiej http://www.moto-uslugi.com/warsztat/boc ... h-auto-hal ? jakieś opinie ewentualnie, możecie podać namiary na jakieś zaufane i w miarę nie drogie warsztaty w Bochni?

Awatar użytkownika
Mitch
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2016, 22:02
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Mitch » środa, 24 lutego 2016, 18:55


Awatar użytkownika
Mitch
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2016, 22:02
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: Mitch » sobota, 12 marca 2016, 07:06


milko84
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: środa, 5 czerwca 2013, 20:06
Kontaktowanie:

Re: Dobry mechanik

Postautor: milko84 » środa, 16 marca 2016, 17:33

Do Auto-Hal przestałem jeździć po tym jak miałem zbieżność do roboty.
Okazało się że po założeniu wszystkiego zbieżność mam bardzo dobrą, wszystko na zielono :)
Mechanik bardzo uprzejmy, znał się na robocie powiedział mi że nie będzie nic przestawiał bo nie ma sensu, rzadko się tak zdarza po zrobieniu zawieszenia, miałem szczęście.
Powiedział mi że w biurze mam zapłacić za tzw. fatygę i tyle. A w biurze starsza kobieta skasowała mnie jak za pełna zbieżność, rozumiem że poświęcili czas na mnie ale nie zachęca to do korzystania z ich usług. Później przypomniałem sobie że nie dostałem nawet paragonu. Wkurzyłem się i przeglądów tez tam nie robię.

Kiedyś zostawiałem auto w Gerex ul. Brzeska na naprawy i było wszystko ok, ceny tez spoko ale teraz widzę że były jakieś zmiany kadrowe, stara załoga siedzi za biurkiem a na warsztacie i przy oponach głównie młodzież robi wiec nie wiem czy są dobrzy. Szot na Brzeskiej odpada, Pan Gaik na Witosa z bratem też błądzi w ciemnościach :) dużo dobrego słyszałem o Panu Kruku w Łapczycy na górze, szwagier robi auto tylko u niego, w Zawadzie tez jest dobry mechanik ale nie pamiętam imienia. Mozna pytać tez na wylocie w kierunku Brzeska na E4, tam gdzie spawają układy wydechowe, po prawej stronie zaraz za Bochnia, ceny super i wiedzą co robią.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości