Jak dbać o diesla?

Dyskusje o szeroko pojętej problematyce dotyczącej wszystkiego, co związane z motoryzacją...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
keno
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 6 września 2016, 11:45
Kontaktowanie:

Jak dbać o diesla?

Postautor: keno » wtorek, 6 września 2016, 13:06

Mam diesla, passata z 93 roku i widzę, że przydałaby mu się już pomoc w silniku szczególnie jeśli chodzi o zimowy czas. Czy uważacie, że takie specjalistyczne preparaty jak mają tu http://regeneratory.pl/ to dobry pomysł czy srednio to coś da?

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 21 listopada 2016, 15:52

dodatki do ropy są konieczne. Inaczej po mrozach nie odpali. Napęd jest u nas słabej jakości.

Awatar użytkownika
fullstop
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: fullstop » środa, 21 grudnia 2016, 15:58

PO jeżdzie postać na włączonym silniku. Tak z minutę

Anton107
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 12 lipca 2013, 13:17
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: Anton107 » czwartek, 30 marca 2017, 16:31

Podstawa to dobry napęd, oszczędzanie turbo jak wyżej ktoś wspomniał.

Waderra
Częsty gość
Posty: 55
Rejestracja: środa, 19 października 2016, 15:46
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: Waderra » wtorek, 25 kwietnia 2017, 08:46

Ja ze swoim dieslem miałam ogromny problem tej zimy. A że to pierwszy sezon obsługi tego typu samochodu, nie wiedziałam jak sobie z tym poradzić. Dobrze, że wpadł mi w oko , po dzięki niemu kłopoty minęły :)

mariuszko
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 27 września 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: mariuszko » wtorek, 25 kwietnia 2017, 13:24

Odpuśćcie sobie te diesle :D

woki
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2016, 16:14
Kontaktowanie:

Re: Jak dbać o diesla?

Postautor: woki » środa, 26 kwietnia 2017, 14:53

Mając diesla trzeba pamiętać o kilku kwestiach:

- świeży olej to długie życie turbiny - wymieniajmy nie rzadziej niż co 10 000 km
- po zatrzymaniu się kiedy dojedziemy do celu dajmy zwolnić turbinie i nie gaśmy silnika od razu jak to bywa w silnikach wolnossących. Turbo nie jest smarowane kiedy silnik jest wyłączony
- Nie katujmy silnika zanim nie osiągnie temperatury roboczej. Tutaj też chodzi o turbinę.
- Paliwo: Tylko na dobrych stacjach a nie marketowych noname'ach

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości