Opony całoroczne czy sezonowe?

Dyskusje o szeroko pojętej problematyce dotyczącej wszystkiego, co związane z motoryzacją...
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Bohh » wtorek, 12 lipca 2016, 23:21

Jakie macie zdanie na temat opon? Czy lepiej kupić całoroczne czy lepiej może na każdy sezon inny? Chodzi mi o taką sytuację, gdzie samochodem jeździ się stosunkowo mało i służy on raczej jako samochód dojazdowy do pracy? Przeglądam sobie testy opon całorocznych - http://www.testyopon.pl/testy-opon-calorocznych i dochodzę do wniosku, że chyba się przerzucę właśnie na takie opony.

adamo28
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 4 stycznia 2014, 22:10
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: adamo28 » wtorek, 19 lipca 2016, 22:58

Tutaj można sobie poczytać na ten temat http://www.oponeo.pl/artykul/jakie-opon ... caloroczne . Wszystko zależy od naszych upodobań i celu jaki chcemy osiągnąć. Ja jestem zdania, że lepiej wybierać opony sezonowe. Osobiście uważam, że lepiej się sprawdzają.

gutek90
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2016, 20:56
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: gutek90 » niedziela, 28 sierpnia 2016, 20:59

Najlepiej całoroczne. Nie ma zim w Polsce wiec zimowe nie są potrzebne. Zima trwa maksymalnie miesiac :)

Awatar użytkownika
Edek123
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 29 października 2015, 16:14
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Edek123 » poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 13:34

Jestem zdania, że mieszkając na południu Polski lub planując wyjazd w zimowy w góry to warto mieć jednak . Na północy Polski to praktycznie nie ma zimy - może parę dni w roku pada porządny śnieg. W takiej sytaucji to spokojnie poradzą sobie całoroczne oponki.

koplik89
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 września 2016, 20:14
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: koplik89 » czwartek, 22 września 2016, 20:17

Ja też używam całorocznych. Zimowe to chyba z 5 lat temu ostatni raz miałem. Nie ma zim w polsce :)

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 21 listopada 2016, 15:50

W poradnikach zakupowych piszą mądrze. Jeden z przykładowych z tej strony . W mieście nie ma zimy, bo działają pługi, ale już po miastem zimówki przydają się.

necron217
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2016, 12:59
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: necron217 » środa, 14 grudnia 2016, 13:04

Jeździłem kiedyś na oponach wielo sezonowych zimą i powiem Ci że zimą to samobójstwo jeśli jest śnieg. Od tego momentu korzystam wyłącznie z opon letnich/zimowych i bynajmniej wiem że żadne niespodzianki na drodze mnie nie spotkają.

Beatriks
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 08:01
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Beatriks » środa, 21 grudnia 2016, 13:09

Zdecydowanie sezonowe! Droga hamowania zimą w oponach całorocznych jest zbyt długa.

Awatar użytkownika
fullstop
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2016, 21:31
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: fullstop » środa, 21 grudnia 2016, 16:00

Tylko sezonowe. Najlepsze są

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 20:48

Tez tak sądze.

Kmiso
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: piątek, 25 listopada 2016, 13:26
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: Kmiso » poniedziałek, 10 kwietnia 2017, 09:29


woki
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2016, 16:14
Kontaktowanie:

Re: Opony całoroczne czy sezonowe?

Postautor: woki » środa, 26 kwietnia 2017, 15:12

Dobór opon zależny jest od tego jakim autem się poruszamy i przede wszystkim ile przejeżdżamy rocznie. Osobiście nie wierze aby opony całoroczne spisywały się przy dłuższym użytkowaniu. Nie trafia to do mnie po prostu i wychodzę z założenia "co jest do wszystkiego to jest do niczego". Już sama konstrukcja uniwersalnego bieżnika sieje wątpliwość jakoby takie gumki dobrze radziły sobie na śniegu. Poza tym z uwagi na ilość sklepów z oponami w Polsce, ceny są dużo lepsze niż przed paroma laty. Kolejna sprawa dla tych co wymienili opony na letnie a stan ich zimówek pozwala je wywalić na śmietnik.

Ja tam zmieniam opony średnio co 2-3 sezony. Stare sprzedaje na aukcji gdzieś na allegro, a nowe zawsze w tym samym miejscu, ja akurat na http://www.abmoto.pl gdzie dorobiłem się już nawet swojego własnego opiekuna. Zaletą tego rozwiązania są spore upusty na zakup opon jak już się zostanie stałym klientem. Dogadałem się tak że jak jest jakaś promocja, nawet opon ze starym DOT-em to do mnie dzwonią i gitara.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości