Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Dyskusje o szeroko pojętej problematyce dotyczącej wszystkiego, co związane z motoryzacją...
GLANIS
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 14:48
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: GLANIS » wtorek, 1 czerwca 2010, 13:41

Przestrzegam wszystkich chcących cokolwiek robić z klimatyzacją aby omijali firmę Pana muchy to ukica boczna w lewo od partyzantów chyba gazowa .w moim samochodzie naprawiali klimatyzację 4 razy chcieli oczywiście tyle razy pieniądze wydrzeć ale udało im się tylko dwa razy i powiem że klima dalej nie działa tak jak powinna a wymieniali osuszacz dobijali dwa razy a ostatnio po reklamacji u firmy olejniczak właściciel zakŁadu lakierniczego pojechał osobiście do nich moim samochodem i znowu zaplacił 150 zł które mu wróciłem tak że grzebanie u nich w klimatyzacji to porażka dla klienta

przemysław
Częsty gość
Posty: 40
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 09:33
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: przemysław » wtorek, 1 czerwca 2010, 14:00


GLANIS
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 14:48
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: GLANIS » środa, 2 czerwca 2010, 07:40

To się kolego nie zastanawiaj bo to jest sprawa polączona jeden malował i jechał do drugiego nabijać klimatyzację a że przed wypadkiem nabijałem tam dwa razy to się skumulowało a jeżeli nie dowierzasz to nic prostszego jak jechać tam i wykonać usługę . wtedy uwierzysz. pozdrawiam.

Awatar użytkownika
SLV
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: poniedziałek, 29 marca 2010, 12:26
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: SLV » środa, 2 czerwca 2010, 18:46

Cenna uwaga jeżeli chodzi o Zawadę na ul.Wisnickiej.
Zapytaj o cenę przed świadczeniem usługi bo poźniej będziesz zdziwiony rachunkiem.

rakija
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 12:12
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: rakija » poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 12:39

Witam ja osobiście polecam Pana z Nowego Wiśnicza, jest bardzo tani średnio za dobijanie płace 50 zl a za odgrzybianie 40zl. Jesli ktos znajdzie taniej to prosze napisac !!!! Tutaj macie numer do niego 514 112 914

dawidLord
Przechodzień
Posty: 29
Rejestracja: wtorek, 2 maja 2006, 14:08
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: dawidLord » czwartek, 15 września 2011, 11:41

ja polecam Gerex na ulicy Brzeskiej, wymianiełem ostatnio tam opony a w tym czasie zrobili mi klimatyzacje. Zapłaciłem 50zł za klime i wszystko dobrze chłodzi

skorpio
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 czerwca 2013, 16:27
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: skorpio » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 16:37

Dzień dobry . wczoraj czytałem wasze podpowiedzi odnośnie klimy . Skorzystałem sprawdziłem noi...
udałem się na ul. Wiśnicką 43 . Pan Piotr (bo tak mu na imię ) okazał się profesjonalistą . nie tylko nabił klimę , odgrzybił ale sprawdził rownież cały układ , łącznie ze szczelnością chłodnicy . Żadnego auta tam nie zostawiałem , po prostu mu potowarzyszyłem . Zabawa trwała około półtorej może dwie godziny . POLECAM

Awatar użytkownika
banan17
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 17 marca 2011, 20:31
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: banan17 » środa, 19 czerwca 2013, 10:38

Witam.
Podawanie cen takich usług mija się z celem! Koszt odgrzybiania jest stały, zmienia się natomiast cena nabijania, która uzależniona jest od prawidłowej ilości czynnika w układzie danej marki samochodu. Z tego co wiem to Honda Jazz potrzebuje dwukrotnie mniej czynnika niż taka Toyota Land Cruiser (zważywszy na gabaryty). Zmienia się także cena czynnika u dostawcy firm, w tym roku to koszt 350 zł, w tamtym roku cena przekroczyła 600 zł! Serwisy klimatyzacji nie ustalają cen, nie obniżają kosztów tylko dlatego, żeby ściągnąć do siebie klienta. Więc Panowie i Panie: trzeba jechać do serwisu i zapytać o koszy usługi dla danej marki i modelu samochodu ;)
Pozdrawiam

MiMiMi
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 lipca 2015, 14:29
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: MiMiMi » niedziela, 16 sierpnia 2015, 12:44

Witam,
Kierując się Waszymi opiniami.. skorzystałam z usług w Auto Max na Wiśnickiej. Jestem zadowolona.
Zostałam szybko i fachowo "obsłużona". Nie było zbędnego przetrzymywania samochodu, odebrałam go w tym samym dniu. Usterka została usunięta, z którą inni niestety nie potrafili sobie poradzić.. klimatyzacja odgrzybiona i napełniona. Szczerze polecam..

milko84
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: środa, 5 czerwca 2013, 20:06
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: milko84 » środa, 16 marca 2016, 16:41

Ja w 2015 niestety trafiłem w pierwszej kolejności do pana Zawady RADGUM ul. Wiśnicka 10 Bochnia, stękali, oglądali aż w końcu zostawiłem auto na klika godzin na pełna diagnostykę. Werdykt zatarta sprężarka klimatyzacji, kosztorys ok 2-3 tyś. zł. za całość ale i tak tego nie zrobią, bo pan właściciel stwierdził że większa kasę ma z nabijania klimatyzacji, filtrów i wymiany oleju silnikowego, a u mnie jest kupa roboty wiec nie podejmuje się naprawy bo mu się nie chce i nie opłaca się. Może po sezonie będzie miał czas i zakaz zadawania pytań bo p. Zawada na wszystkim się zna i wie lepiej a klient z założenia nie ma prawa nic wiedzieć o klimatyzacji i cenach. Straciłem dwa dni ale przynajmniej wiedziałem o co chodzi i szybko zmieniłem warsztat na dodatek źle założyli osłonę pod silnikiem.
Znajomy skierował mnie do p.Twardosza tez na ul. Wiśnickiej ale na górce. Też zarobiony po łokcie stwierdził że z czasem jest krucho, ale jak jest zatarty kompresor klimy to kilka tyś. będzie mnie to kosztować, sprawdziłem i rzeczywiście w nie jest to tanie w naprawie w japońskim aucie. Dowiedziałem się że mogłem sobie kupić golfa w dieslu to byłoby taniej. Poza tym nie lubi robić po kimś i jak znajdę sprawny kompresor to może mi to zrobi. Zniechęcony odpuściłem temat na kilka miesięcy. W tym roku przygotowany finansowo kupiłem nowy skraplacz, osuszacz, kompresor klimatyzacji, umówiłem się na płukanie układu w Krakowie odpuszczając całkowicie naprawy w Bochni.
W nowym sprawdzonym warsztacie okazało się że moja klimatyzacja jest SPRAWNA!!!! Wymieniono "termik" w kompresorze za 50 zł, następnie skraplacz z osuszaczem który przywiozłem bo mój był w kiepskim stanie, a układ napełniono czynnikiem i kompresor olejem. Koszt robocizny z nabiciem niecałe 300 zł!!!!
Naprawione przez sprawdzoną osobę która nie specjalizuje się w klimatyzacjach tylko w mechanice, terminy ma zawsze zajęte na kilka tygodni, specjalizuje się w konkretnej marce i wie co robi.
Reasumując RADGUM unikać szerokim łukiem a zanim gdziekolwiek ktoś pojedzie to warto poczytać bo rzeźbią ludzi na kasę równo. W Bochni nie ma fachowca chyba że od napełniania i odgrzybiania bo na tym się zarabia :)

promi
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 22 marca 2016, 11:00
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: promi » wtorek, 22 marca 2016, 12:07

U mnie klimatyzację robiła firma Gerex na ulicy Brzeskiej

wojteczek09
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 23 maja 2016, 21:44
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: wojteczek09 » czwartek, 26 maja 2016, 23:28

Na pewno odgrzybiają klimatyzacje w www.krakowmyjnia.com :) swego czasu tam robiłem i bardzo dobrze było wszystko zrobione

kodor
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2016, 14:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: kodor » poniedziałek, 4 lipca 2016, 08:17

Trzymajcie namiary na Kraków i sprawdzony serwis - http://heatec.com.pl/
Powinni wszystko załatwić na poziomie, bez kosmicznych stawek.
Dopytajcie.

tomekwolski
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2016, 14:19
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: tomekwolski » piątek, 24 marca 2017, 08:37

W kwestii odgrzybiania klimatyzacji mogę jak najbardziej polecić warsztat samochodowy MAR-CAR. Zresztą polecam przeczytać o samej usłudze na ich stronie: http://autoserwis-mar-car.pl/serwis-kli ... grzybianie

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 497
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: boddekk » wtorek, 19 września 2017, 10:59

Chyba tylko jakiś konkretny desperat może powiedzieć źle o firmie RADGUM na ul. Wiśnickiej 10 w BOCHNI ! Rewelacyjny zakład gdzie wymienili mi już w paru samochodach klimatyzację i nigdy nie było problemu. Tak samo z olejem nigdy nie było problemu. Co do cen to jest to wiadome jak w sklepie że się wcześniej pyta o usługę i wymieniałem olej w paru zakładach w Bochni i jak myślicie że ktoś wam sprzeda olej i za darmo wymieni to jesteście w błędzie. porównywałem ceny wszystkich zakładów na wymianę oleju i klimatyzacji i to właśnie RADGUM ma najlepsze ceny na rynku w Bochni to dopiero konkurencja kasuje wszystkich w porównaniu do Radguma. Teraz mega stawiają na klienta, byłem tam mnóstwo razy i jakość usług jak i cena jest niezła !

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 497
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Nabicie i odgrzybienie klimatyzacji.

Postautor: boddekk » piątek, 8 października 2021, 12:59

Niedawno postanowiłem zainwestować w klimatyzacje w moim biurze i długo poszukiwałem odpowiedniej firmy, która się tym zajmie. Ostatecznie skorzystałem z oferty https://www.hitexa.pl/produkty/adrian/o ... ice-gazowe i jestem bardzo zadowolony, uzyskałem profesjonalną pomoc i porady.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Motoryzacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości