Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: adax » poniedziałek, 1 lutego 2010, 11:06

Witam

Potrzebuję kupić TV Plazmowy do 37" FULL HD najchętniej lub HD Ready Jaki polecacie proszę o linki do konkretnych ofert Gdzie w Małopolsce mogę (sklep, sieć sklepów) się udać by zobaczyć w realu ofertę TV Plazmowych i porównać sobie w rzeczywistości.? Jak jest faktyczna różnica w jakości odbioru mięczy FULL HD, a HD Ready??
co sadzicie o tym TV ?? http://www.mixelectronics.pl/?mod=produ ... at=&prt=66 lub tym http://www.mixelectronics.pl/zobacz,228 ... tx-p37x10y ??


Przenoszę do Informatyka. /przemo

QBA
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: środa, 2 sierpnia 2006, 22:26
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: QBA » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:07

hmmm full HD obsługuje jak na ten czas tylko PS3 i blueray i najwyzej może ci się zdaćprzy podłańczaniu komputera do tv lub ewentualnie ogladania zdjęc z aparatu, wszystkie TV HD działają na poziomie HD ready, wazniejsze niz Full hd / hd ready jest ilość Hz im więcej tym lepiej ( 100 hz styka - mniejsza ilość = strata na jakosci) nalepiej idz do avansa w Bochni, am ci sprzedawca pokaże wszystko co i jak popodłańcza ci kabel z tym samym obrazem do roznych TV i zobaczysz róznice, a jak chcesz kupic to chyba neonet ma najlepsze ceny, nie wiem czy nie lepsze niz te saturny / mediamarkety/ megaavanse itd ....
i zastanów sie nad 42 calami TV po kilku dniach uzytkowania robi sie juz odpowiedni lub zbyt mały ;-) a obliczanie ze z odleglosci x sie najlepiej oglada na y calach to [cenzura] prawda ..... u mnie mi sie dobrze oglada na 42 z 3 - 4 metrów a u kolegi z 2 metrow na 47 tez nie oglądało mi sie źle ;-)

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: ramuh » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:18

ja ci juz pisze dokladnie co i jak bo sam kupowalem 2 miesiace temu plazme VIERA.,.,,
MODEL TX-P42X10Y....(ale mozesz tez popatrzec za nowszymi z MPEG4 i innymi bajerami)42 cale kosztowal wtedy 2100 zl teraz juz je widzialem za 1950 ( kupowalem w tym nowym sklepie w brzesku przy rondzie-MEDIAEXPERT) i jak teraz analizowalem gazetki reklamowe to tam jest wlasnie ten tv najtanszy ..W mix AGD oraz SELLGROS i MEDIAMARKT kosztowal 2050) .. gazetki z zeszlego tygodnia......specyfikacje znajdziesz w google...ma 100HRZ... nie daj sie nabrac na tv reklamujace 400-600Hrz bo i tak ludzie oko nie jest w stanie wylapac takiej czestotliwosci...z tego co pamietam to max 100hrz ludzkie oko jest w stanie wylapac..
..full hd nie oplaca sie zbytnio pakowac kasy bo i tak na dzien dzisiejszy tylko KONSOLA PS3 obsluguje FULL HD w grach oraz w BLURAY....oraz Xbox360 w kilku grach.
przy podpinaniu komputera do tv fullhd ma wyzsza rozdzialke i to tyle..
wszystkie telewizje cyfrowe ( Nka-POLSAT-CYFRA) dzialaja tylko w HD READY ( nie obsluguja FULL HD) ..ja kompa odpinam do swojej plazmy HD READY i jest bardzo dobry obraz..,,,,poczytaj o tych panasonicach VIERA bo sa dosc dobre za nie duze pieniadze...
ja moge smialo ci polecic ten tv.kupilem go bo wczesniej widzialem u kolegi ( ma ten sam) nie zaluje :D


PS..jak wyzej kolega napisal..bierz 42 bo wnet stwierdzisz ze 37 jest maly..ja mialem 7 miesiecy 32 cale i sprzedalem bo byl za maly ...teraz juz 42 mi sie wydaje maly i przypuszczam ze za rok lub 2 szarpne sie na 50 cali plazme albo juz LEDa


2 PS..w tym linku co poslales jest dokladnie ten sam tv co ja mam ( ten sam segment - tx....10y.) i za 37 cali krzycza wiecej niz ja dalem za 42 wtedy a teraz one juz spadly

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: Bochniak REAL » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:44


ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: ramuh » poniedziałek, 1 lutego 2010, 12:56

a ja odradzam tego samsunga 650 ( za drogi- za duzo zbednych bajerow co kosztuja kupe kasy)..szwagier kupil 3 miesiace temu , wywalil 3600 za 40 cali.bo dal sie zbajerowac w sklepie( MediaMarkt).. ma podpieta tylko cyfre ( telewizor rewelacyjny ale bardzo drogi i normalny zjadacz chleba go nie wykozystuje nawet w 50%,,,,,,mozna podpinac bezposrednio dysk zewnetrzny przez usb( fajny bajer ale kosztuje, ja podpinam laptopa i kompa bez tego bajeru) samsung ma internet ( tez bajer co kosztuje ale obsluguje tylko kilka stron) duzo by opisywac..fakt ze tv fajny i zaawansowany ale jak juz pisalem dla zwyklego odbiorcy nie sa potrzebne te drogie bajery... adax zapewne potrzebuje do normalnego ogladania ( kablowka albo jakas tv cyfrowa, pewnie nie ma konsoli i bluray a jesli nawet bedzie kiedys kupowal to super sie spisuja konsole podpiete do plazmy hd ready ) i... nie ma co wywalac takiej kasy za sprzet ktory z miesiaca na miesac tanieje.. ten samsung co ma szwagier i placil 3600 .to juz teraz widzialem za 2900 ( komentowac nie musze ).....
plazmy VIERA w zupelnosci wystarczaja do zwyklego uzytkowania i sa to bardzo dobre tv... a przed zakupem tv studiowalem duzo internetu .( fora ,stronki) i wielokrotnie sie spotkalem z opinia ze plazma HD READY ma lepsza jakos obrazy nic LCD full hd ( w podobnym przedziale)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:26 przez ramuh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
roger
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 08:59
Lokalizacja: z miasta :-)
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: roger » poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:22

a ja popieram "Bochniak REAL". Telewizor jest super.
Od lipca posiadam Samsunga LE32B651 - taki pasował mi akurat w meble, oglądam go z 3 metrów i w zupełności wystarczy.

Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: RUSSELLK » poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:30

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:56 przez RUSSELLK, łącznie zmieniany 2 razy.

yorbi
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 5 kwietnia 2009, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: yorbi » poniedziałek, 1 lutego 2010, 13:33

polecałbym sharpa - nie skladany w chinach tylko wyprodukowany w japonii . A róznice czy full HD czy HD ready to mozna zobaczyc tak od 50 cali wzwyz.

KillZone
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 15:38
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: KillZone » poniedziałek, 1 lutego 2010, 14:08

http://www.sony.pl/hub/plasma-tv-i-lcd- ... 4687418775
http://images.google.pl/imgres?imgurl=h ... l%26sa%3DG
Tu masz link postudiuj osobiście plazmy nie polecam
Kiedyś kupiłem panasonica Viera 40cali i po pewnym czasie na ekranie zostało mi logo carton bo dzieciaki non stop oglądały ten program na początku myślałem że to jakieś przebicie wysłałem na gwarancje i telewizora mi nie na prawiono bo stwierdzono że był źle użytkowany.
Poczytaj sobie ten artykuł , plazmy więcej prądu biorą ogólnie nie polecam a zrobisz jak uważasz .
Telewizory firm które moge polecić
SONY LCD
SHARP LCD


Pozdrawiam

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: ramuh » poniedziałek, 1 lutego 2010, 19:38

Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:18 przez ramuh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dawionrg1
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2009, 17:30
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: dawionrg1 » poniedziałek, 1 lutego 2010, 19:58

adax i inni , nie słuchajcie że plazmy biorą dużo prądu bo jest to mit , Przede wszystkim plazma jest za szkłem :) proszę przejechać palcem po LCD mocniej :( , poza tym plazma generuje o wiele lepszy obraz od LCD , polecam FULL HD w Avansie była fajna promocja PANASONICA 42 cale 2500zł ale telewizor naprawdę generuje wspaniały obraz :)

tomala
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 15 listopada 2009, 10:43
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: tomala » poniedziałek, 1 lutego 2010, 20:24

Panowie tylko plazma,nie dajcie sie nabrać na żadne lcd oraz ledy. Ja posiadam plazmę viera 37 cali Panasonic posiadam ją już ponad rok jestem bardzo zadowolony programy z n-ki w hd ideał nie ma sie do czego przyczepić ,cena też nie wielka polecam agito.pl kupiłem taniej 800zł niż w Avansie, 700zł taniej niż w Neonet na Trudnej i nikt mi pewnie nie uwierzy 2800 zł taniej niż w Saturnie. Polecam sklep internetowy agito już tam kilka rzeczy kupiłem i max. 3-4 dni czeka sie na towar. :lol:
Dałem za niego w styczniu 2009 roku 1999zł

Awatar użytkownika
evo9fan
Częsty gość
Posty: 99
Rejestracja: poniedziałek, 16 lutego 2009, 23:47
Lokalizacja: Z daleka
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: evo9fan » poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:09


Awatar użytkownika
RUSSELLK
Bardzo towarzyski
Posty: 305
Rejestracja: sobota, 16 stycznia 2010, 16:39
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: RUSSELLK » poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:26


ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: ramuh » poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:33


adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: adax » poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:39

Telewizor będzie służył do ogladania platformy "n" głównie "chodzi" mi o jakość odbioru programów w HD ponieważ na LCD HD Ready jakość tych kanałów nie jest najlepsza delikatnie mówiąc widze pixele zamiast żywego obrazu czy do gier na razie nie , a w przyszłości czas pokaże.

Znalazłem 2 modele które są moim zdaniem w atrakcyjnej cenie jednak chciałbym poznać Wasza koledzy i koleżanki opinię o tych modelach.

1) Panasonic TX-P42S11E http://www.ceneo.pl/4773774s

2) Panasonic TX-P42S10E http://www.ceneo.pl/2491324s

Nie wiem czym się rózni model TX-P42S11E(1) od TX-P42S10E (2) może ktoś z Was dostrzeże różnice i napisze?

Wszystkim którzy poświęcili i poświęcą swój cenny czas na wypowiedzenie się tym samym udzielając mi pomocy z bardzo dziękuję uważnie czytam wszystkie Wasze wypowiedzi.

Dziękuję !!!!!!

Pozdrawiam serdecznie.

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: ramuh » poniedziałek, 1 lutego 2010, 22:47

oba tv sa idealne..maja wszystko co powinny miec..mysle ze obojetnie ktory pan zakupi to bedzie dobry zakup..... rzucilem okiem na parametry i opcje ... jest CYCUS GLANCUS:) ....jak juz pisalem na pw.polecam odwiedzic z czystej ciekawosci market MEDIAEXPERT w brzesku.nie jest daleko a naprawde maja bardzo duzy wybor.neonet polaczony z avansem moga sie chowac:).... warto zagladnac i porownac ceny ja jak tam robilem zakupy to znalazlem wtedy sprzety w najlepszej ofercie cenowej .ostatnio jak gazetke przegladalem to tez ceny bily na glowe konkurencje bo byl weekend bez VAT...

Awatar użytkownika
dawionrg1
Stały bywalec
Posty: 104
Rejestracja: środa, 1 kwietnia 2009, 17:30
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: dawionrg1 » wtorek, 2 lutego 2010, 15:20

Ramuh zgadzam się oby dwa dobre :)

bośniak
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: środa, 3 grudnia 2008, 09:44
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: bośniak » wtorek, 2 lutego 2010, 23:13


adax
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: poniedziałek, 18 lipca 2005, 16:55
Kontaktowanie:

Re: Telewizor plazmowy do 37 cali FuLLHD Jaki proszę o pomoc

Postautor: adax » wtorek, 2 lutego 2010, 23:31

dokładnie tak

Wszystkim bardzo dziękuję za wypowiedzi na forum i na pm zdecydowałem się na ten 42" Panasonic szkoda tylko ze skończyła akcja 5 lat gwarancji Odwiedzę MediaExpert w Brzesku zapoznać się z cenami porównać z ceneo i dokonam zakupu. Jeszcze raz dziękuję pozdrawiam.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości