bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
lamek
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 10 września 2013, 22:39
Kontaktowanie:

bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Postautor: lamek » poniedziałek, 8 maja 2017, 21:27

Witam

Dostałem z bestconectu 2 nadajniki jeden odpiera sygnał ze skrzyneczki którą zamontowali a drugi służy jako routerer.

Zakupiłem oto taki router


i internet śmiga ale gdy podłącze swój router internet nie działa, nie mam już pomysłów jak go skonfigurować...

Dzwoniłem do bestconnectu ale dostałem odpowiedź iż potrzebuję nazwę użytkownika oraz hasło które mi podano oraz które już miałem i że muszę ustawić chyba statyczne Ip ale oni Pan dokładnie nie wiedział. Natomiast pisząc poprzez email dostałem wiadomość iż mam ustawić PPPoE ogólnie próbowałem rożnych rzeczy pisałem ręcznie itp itd i nic, Przepinam routery na ich i działa .

Może ktoś się spotkał z takim problemem w tym lub innym ruterze z tp linku.

Proszę o pomoc

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Postautor: luksus » poniedziałek, 8 maja 2017, 22:46



W zakładce WAN wybierz PPPoE - raczej nie russia tak jak w tym przypadku, jeżeli dostałeś nazwę użytkownika i hasło to uzupełniasz odpowiednie pole i ma działać (z założeniem że pierwsze urządzenie działa w trybie bridge a nie router).

Awatar użytkownika
Szfiecu
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 26 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Puerto Rico
Kontaktowanie:

Re: bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Postautor: Szfiecu » czwartek, 11 maja 2017, 13:31

Wszystko dobrze, ale czegoś brakuje :)

ma być ustawione pppoe, nazwa użytkownika i hasło, ale co najwazniejsze - musisz zadzwonić do biura bestconnectu i muszą dopisać adres MAC twojego nowego routera (nie wiem czy założą wtedy też nowe konto (login, hasło) i pewnie tyle kombinacji :) z tego co wiem to światłowód dopinają pod konkretny mac konkretnego routera.
dziwie się, że tylko tego Ci nie powiedzieli gdy dzwoniłeś czy pisałeś.

Pulpit
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2016, 10:17
Kontaktowanie:

Re: bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Postautor: Pulpit » sobota, 13 maja 2017, 14:42

Wystarczy przecież teraz zmienić już tylko MAC routera który posiadasz, na ten z routera od bestconnect :wink:
Będziesz to miał najprawdopodobniej gdzieś w ustawieniach WAN.

Awatar użytkownika
Szfiecu
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 26 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Puerto Rico
Kontaktowanie:

Re: bestconnect a tp link archer c5 ac 1200

Postautor: Szfiecu » poniedziałek, 15 maja 2017, 09:41

Pulpit - no można, ale napisałem koledze prostszą drogę ;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości