Internet w Bochni i okolicach

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: forra » czwartek, 9 lipca 2015, 14:31

Czy podpisujac obecnie umowę z Internetią na dostęp do sieci płaci się jakiś dodatkowy haracz za korzystanie z linii TPS-y Brak telefonu stacjonarnego w lokalu ? Czy to jest wpisane w umowę, czy przychodzi osobna faktura ?

majjkaa59
Częsty gość
Posty: 31
Rejestracja: piątek, 24 lipca 2015, 19:03
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: majjkaa59 » poniedziałek, 10 sierpnia 2015, 13:18

to jest wpisane w umowę, przynajmniej tak u mnie było..

Awatar użytkownika
J@nkes
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 13:09
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: J@nkes » niedziela, 6 września 2015, 16:03

Hej.
Troszkę odgrzeje temat, gdyż jestem na etapie rezygnacji z Neostrady - na łączu kablowym osiąga ledwo 2Mbps, a co za tym idzie wszelkie rozwiązania wykorzystujące technologię ADSL odpadają. Czy ktoś z Was korzystał z łącza od NetSystem?

Poważnie zastanawiam się nad BestConnect'em, bo dają dostęp do sieci na 14 dni na próbę, ale Ci z NetSystem mają tańsze pakiety. A może jest jeszcze jakiś inny dostawca internetu drogą radiową w okolicy Bochni, a dokładnie na Łychowie?

Czy dawny Igloonet, a obecna Internetia zakłada jeszcze łącza radiowe, czy tylko utrzymują starych klientów "z antenami"?

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: Champi » niedziela, 6 września 2015, 18:30

Ja niedawno przesiadłem się na Orange LTE (FreeNet) bo też szukałem czegoś na zamianę Igloonetu. Wziąłem opcje nielimitowany Internet 75Mbps. - co znaczy ze po wyczerpaniu podstawowego pakietu (50GB) prędkość nie spada. Gdy byłem w BOKu (przy poczcie) pani była na tyle uprzejma, że wypożyczyła nam modem na kilka godzin aby sobie na spokojnie przetestować.
A Igloonecie prędkość "do" nie była większa niż 5-6 Mbps. Teraz mam średnio 20-25 (w obie strony) a czasem dochodzi nawet do 40Mbps. Nie jest to niby obiecane 75Mbps, ale i tak mnie to bardziej satysfakcjonuje w porównaniu z Igloonetem (a cena podobna).

SylwiaSylwia
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 11 grudnia 2015, 01:10
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: SylwiaSylwia » piątek, 11 grudnia 2015, 01:13

@ J@nkes

Czy udało Ci się wybrać jakiegoś dostawcę internetu? Jeśli tak, to jak działa? Polecasz?

tomekwolski
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2016, 14:19
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: tomekwolski » wtorek, 7 lutego 2017, 15:16

W razie kłopotów z sygnałem to polecam zakupić jakieś mocne (routery itd.). Ja dopiero po zakupienia wysokiej jakości routera miałem stabilny internet. Te ich modemy nic nie dają.

siarek99
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: niedziela, 24 marca 2013, 13:31
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: siarek99 » środa, 7 listopada 2018, 11:11

jest ktoś z północy powiatu?
co lepsze k2media, nitronet, climax, czy może netsystem?
tylko te mają zasieg radiowy u mnie w regionie

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: luksus » poniedziałek, 12 listopada 2018, 09:06

Może nie z północy powiatu jestem, ale ostatnio mam doczynienia z internetem z firmy climax w brzesku i okolicach i spokojnie mogę polecić.

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: devonish » wtorek, 13 listopada 2018, 14:02

Witam,

Potrzebuję informacji który dostawca internetu światłowodowego w okolicach Bochni pozwala na przełączenie ich routera w Tryb Bridge?

W moim przypadku Multimedia dostarcza swój router i chcąc wykorzystać zewnętrzne IP i swój bardzo zaawansowany router muszę go przestawić w tryb Access Point. Muszę ręcznie przekierowywać porty ponieważ z automatu są problemy. Nawet ręczne przekierowanie nie działa we wszystkich przypadkach (serwis PLEX).

Multimedia Polska nie pozwala na zdalne przełączenie w Tryb Bridge. Jedynie jest taka opcja dla klientów Biznesowych.

Mając na uwadze powyższe zastanówcie się dobrze nad tym dostawcą.

Ja chcąc w pełni korzystać z możliwości internetu szukam innego dostawcy.

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: luksus » wtorek, 13 listopada 2018, 20:53

Ustaw dmz na adres swojego routera, w ten sposób prawie wszystko działa (bo np przypadku orange kilka portów jest zarezerowanych) ale reszta działa bez problemu, a w tryb bridge to chyba bestconnect tylko.

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Internet w Bochni i okolicach

Postautor: boddekk » piątek, 19 czerwca 2020, 15:56

Wydaje mi się, że jeśli ktoś z was szukałby na prawdę dobrego i stabilnego łącza internetowego w korzystnej cenie warto jest zajrzeć do oferty dostępnej tutaj https://www.multimedia.pl Mają na prawdę ciekawe i korzystne pakiety, z których na pewno każdy z was wybierze coś dla siebie

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości