Google Nexus 4

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Google Nexus 4

Postautor: przemo » czwartek, 14 lutego 2013, 19:51

Witam, mam pytanie. Czy ktoś ściągał telefon Nexus 4 z google play/play store?
Jak wiadome sprzedaż google play nie działa w polsce. Czy ktoś kupował w niemczech/usa/irlandii/anglii? Jak jest z dostępnością, oczekiwaniem na dostarczenie itp.

Dz, za info.
Pozdrawiam.

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: Szelma » sobota, 16 lutego 2013, 01:32

w Irlandii tez nie dziala. Sprobuj na amazon.co.uk, sa dostepne nowe 8 lub 16 GB ale nie wiem jak z wysylka do PL.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » sobota, 16 lutego 2013, 11:54

Na amazonie w funcie, to jakieś aukcje a od google w euro 299 za 8gb i 349euro za 16gb. Czyli wiadome ;)
Ale sprzętu b.brakuje ;D ;)

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: Szelma » sobota, 16 lutego 2013, 16:04

ano tak, niestety. Poza tym bardzo fajny telefon za przyzwoite pieniadze, dlatego dostepnosc taka a nie inna.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 17 lutego 2013, 09:13

Przemo jak coś to mogę pomóc. Z tego co widzę tu >> https://play.google.com/store/devices/d ... site&hl=en to cena jest całkiem niezła i wysyłka w mniej jak tydzień. W Polsce będę 15.03 mogę Ci przywieźć. Ewentualnie jak Ci się spieszy to mogę Ci wysłać.
Swoją drogą fajny telefon za niezłą pieniądze :wink:

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 17 lutego 2013, 11:45


satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 17 lutego 2013, 11:59


Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 17 lutego 2013, 12:14

W UK będzie kosztował 239funtów za 8gb oraz 279 za 16gb. Minusy oczywiście są, jak brak slotu na karty oraz np. niewymienna bateria (tylko serwis)
Ja nie używam w telefonie kart po 16gb i więcej, więc tutaj nie widzę problemów. O ekranie nie słyszałem złych opinii, zaś sam wygląd bardziej podoba mi się nexusa.
Zamawiając z UK nie będą doliczać cła i cena powinna być w funtach.
Za to gdyby zamawiać ze stanów w dolcach to na pewno doliczą cło i vat. Chyba, że kupi się tam i przywiezie. ;)

Wybierając telefon 8gb nexusa który wyjdzie nas 1160zł przy aktualnym kursie funta lub 16gb za 1353 wychodzi bardzo atrakcyjnie.
SGSIII musimy zapłacić 1700zł. Dodatkowo nie każdemu podoba się touchwiz. Wolę czystego androida i świadomość że jako pierwszy otrzymam aktualizację. Są plusy i minusy wiadome. ;)

Dlaczego ceny na amazonie są wyższe? Oczywiście cenę wywindowała b.mała dostępność. Czytałem w internecie, że ciężko go dostać. Swego czasu sprzętu po prostu brakło.
Na polskim allegro pośrednicy chcą po 300 i więcej złotych więcej.

Ile SGS3 wychodzi na amazonie?

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 17 lutego 2013, 12:15

Tylko dalej nie rozumiem czemu cena tak bardzo się różni na google play od cen na ebayu i amazonie.
W takim razie jak byś się decydował to mogę pomóc. Odezwij się jak coś.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » poniedziałek, 18 lutego 2013, 16:16

Po prostu pośrednicy.
Tylko google play ma najniższą cenę. Żaden inny serwis nie będzie miał tej ceny.
dz, będę miał na uwadze ;D ;)

pozdrawiam.

-- N lut 17, 2013 18:02 --

Dodatkowo troszkę odstrasza mnie ewentualne reklamowanie produktu. ;/
To nie to samo co podejście do salonu play, czy wysłanie do krk do serwisu np. samsunga ;D ;)
Kiedyś widziałem, że ktoś chciał sprzedać galaxy nexus i9250 w ogłoszeniach ;/

-- Pn lut 18, 2013 16:16 --

Może się wstrzymam troszkę...
http://www.gsmmaniak.pl/182658/lepiej-n ... a-usterke/

;)

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » sobota, 23 lutego 2013, 20:43

Ciekawe czy to faktycznie prawda z tą usterką. Poczytałem trochę ostatnio o tym sprzęcie. Testy, opinie ludzi i tak na prawdę dziwi tylko niska cena. Podobno Google celowo obniża tak ceny licząc na zyski z zakupu aplikacji. W sumie nie wiem co robić czy wstrzymać się jeszcze czy nie przejmować się. Póki co mam już jedno urządzenie z rodziny google tablet Nexus 7 3g i jestem bardzo zadowolony. zero problemów.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 24 lutego 2013, 13:26

Telefon fajny. Fajnie wygląda. Ma czysty system i ma dobrą cenę tylko słychać też o różnych wadach. Nie wyobrażam sobie dać ponad tyś za telefon i później się z nim męczyć. Na forach można poczytać o przegrzewaniu, latającym czymś obok obiektywu, latających przyciskach podgłaszania rozmów, trzeszczeniu głośnika w czasie rozmów. Wiadomo, że nie każdy model posiada wszystkie wady, jednak trzeba pamiętać, że się one zdarzają. Gdyby taki problem się pojawił i faktycznie utrudniał korzystanie z telefonu mamy problem z reklamacją. Trzeba telefon wysłać za granicę i troszkę poczekać. Telefon nie posiada wejścia na karty sd i trzeba wybrać czy wystarczy nam 8gb czy 16.
Telefon nie posiada możliwości wymiany baterii. Gdyby pojawił się problem po pewnym czasie sami tego nie zmienimy i w polsce również może być z tym problem.

Ja jak na razie się wstrzymam. Gdy będę zmieniał telefon pomyślę pewnie o sgsII ewentualnie czymś w podobnych rozmiarach.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » sobota, 2 marca 2013, 11:59

Zamówiłem! :twisted:
Przemo przeczytałem w ostatnich dniach miliardy opinii na temat tego telefonu. Są wady i zalety. Większość opinii jest zdecydowanie na TAK. Wydaje mi się, że ten telefon spełnia moje oczekiwania i powiem szczerze po tych wszystkich opiniach, które przeczytałem nie mogę się go doczekać.
Nie oszukujmy się w tym przedziale cenowym nie ma równie godnego konkurenta. Z dostępnością w UK nie ma najmniejszego problemu. W google play cena to 239 Ł + 9.99Ł przesyłka. Według opinii użytkowników z Anglii. Czas oczekiwania to 1-3 dni więc nawet krócej niż podaje sklep (3-5 dni).
Cenowo również najtaniej wypada prosto od Google.
Dla porównania:
amazon - 283,99Ł
ebay- 280Ł
carphone warehouse: 16gb wersja 399Ł!!

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 3 marca 2013, 11:32

Zamówiłeś 8gb czy 16?
Mnie też b.kusi. Nexus 4 ma zapewnione wsparcie jeszcze na kilka wersji.
Z drugiej strony chcę zobaczyć czy Nexus 4 wejdzie do polski w połowie marca i jakie będą jego ceny. Z drugiej strony galaxy s4 będzie miał premierę za 2tygodnie i sII powinien spaść z ceny jakieś średnio 100-200zł.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 3 marca 2013, 14:23

8GB za mówiłem. Mojego starego iphona 8gb nigdy nie zapchalem wiec będzie ok. Tez mnie ciekawi Samsung Galaxy s4. Dużo się o nim mówi i ciekawe czy będzie jakiś przełom. Nexusa mogę w każdej chwili sprzedać i wiele na nim nie strace. Całkiem możliwe, ze kolo maja google pokaże nowa wersje Nexusa. Sporo tez się mówi o białej wersji obecnego modelu. Czekać na kolejne premiery można tak latami bo zawsze będzie cos nowego

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 3 marca 2013, 16:09

Stracić nie powinieneś bo na allegro te telefony chodzą 200zł droższe i w górę.
No ciekaw jestem jakie wrażenia będą.
Jeżeli chodzi o s4 to można się spodziewać czegoś podobnego może jak w tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=4I1ox-p4N1o ;)

Mówisz, że posiadałeś iphona, nie chciałeś zakupić w anglii 4S lub 5?

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 3 marca 2013, 16:40


Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 3 marca 2013, 18:27

Dodatkowo na nexusa wyjdzie ubuntu os który może nieźle namieszać w pozytywnym tego słowa znaczeniu.
http://www.youtube.com/watch?v=HUr0p9x3zjI
http://www.youtube.com/watch?v=f7g-UkYwbiM
http://www.youtube.com/watch?v=tL9g-v4ngqE
Design jest super.

Fajna sprawa. Kurde, strasznie kusi. ;)

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: satori » niedziela, 10 marca 2013, 09:21

Witam ponownie. Telefon doszedł więc podzielę się moją opinią.
Przesyłka przyszła do mnie w czwartek celowo poczekałem kilka dni z opinią by poznać lepiej ten telefon.

Zamówienie:
Tak jak pisałem wcześniej, koszt przesyłki jest widoczny dopiero po wklepaniu dan z karty płatniczej. Cena wysyłki w Wielkiej Brytanii to 9,99£. Telefony są wysyłane z Irlandii kurierem TNT jako przesyłki "express". Google informuje nas mailowo o wysłaniu przesyłki dołączając numer trackingowy.

Pudełko + akcesoria:
Pudełko minimalistyczne nie różniące się niczym poza wielkością od większego brata Nexusa 7. Zawartość również taka sama. Akcesoria zaczynają się i kończą na ładowarce z kablem micro USB i przyrządem do wyciągania karty SIM (micro sim).

Telefon
Zacznę może od wyglądu. W rzeczywistości wydaje się być dużo większy niż na zdjęciach. Jest minimalnie mniejszy od Samsunga Galaxy S3. (Przekątna ekranu: Samsung 4.8" Nexus 4,7"). Wiadomo wygląd to kwestia gustu ale tak na prawdę telefon może się podobać. Widać, że jest solidnie wykonany. Boki telefonu wykonane są z plastiku trochę przypominającego gumę co sprawia, że trzyma się go bardzo pewnie. Cały tył wykonany jest ze szkła. Wygląda to okazale natomiast wydaje mi się, że wspomniane szkło daje więcej wad niż zalet. Myślę, że o pęknięcia nie trudno, można już znaleźć w internecie sporo zdjęć.
Odpalamy go. Szybka konfiguracja i nexus 4 zsynchronizowany z większym 7. Świetna sprawa. Nie trzeba na nowo instalować wszystkich programów. Warto dodać, że Nexus przychodzi do Was z czystym androidem bez śmieszny nakładek producentów. Na pewno to ogromny plus.
Co do samego działania telefonu. Poezja :wink: Widać, że główną zaletą tego telefonu poza ceną jest to co ma w środku. Wszystko działa szybko i bez najmniejszych zawieszek. Warto dodać, że nie ma się do czego doczepić jeśli chodzi o ekran. Wręcz przeciwnie robi wrażenie. Jeśli chodzi o aparat. Ja mam zdanie na ten temat takie: Telefon to telefon a aparat to aparat. Nie oczekuje od telefonu, że zastąpi mi aparat. Opinie są różne na jego temat. Część użytkowników jest zawiedziona a część rozpływa się nad nim. Nie testowałem go jeszcze dokładnie. Jak dla mnie jest ok. Aparatu w telefon ie używam sporadycznie.
Nie będę się rozpisywać dokładnie recenzji macie sporo tego telefonu. Skupię się teraz na wadach.
Bateria.. Najsłabszy punkt tego telefonu. Nie jest to generalnie problem tylko Nexusa ale o baterii w tym modelu nie można powiedzieć nic dobrego. Nie katowałem tego telefonu jeszcze ale mam wrażenie, że mógłbym wyczerpać baterie w bardzo krótkim okresie. Na dodatek bateria jest wbudowana. Ogromny minus!
Szkło. Tak jak pisałem wcześniej szkło pokrywa cały tył telefonu. Może i wygląda to fajnie ale łatwo o pękniecie i druga sprawa aparat nie posiada żadnego zabezpieczenia przez zarysowaniami.

Czy kupiłbym go jeszcze raz?
Tak! Jak najbardziej. To świetne urządzenie i podejrzewam, że jeszcze długo długo za takie pieniądze nie dostaniemy nic lepszego. Baterie trzeba przeboleć, zresztą trzeba przyznać, że to problem chyba każdego smartfona w dzisiejszych czasach. Nexus jest na pewno dobrze wykonanym telefonem za minimalnie niską cenę dlatego z czystym sumieniem polecam.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Google Nexus 4

Postautor: przemo » niedziela, 10 marca 2013, 10:25

Ile po przeportowaniu aplikacji zostało Ci pamięci wbudowanej? Słyszałem, że 8GB może być mało.
Jak jest z zasięgiem i jakością rozmów?
Jak sądzisz, czy telefon jest w stanie wytrzymać 2 dni przy wyłączonej synchronizacji i wł sieci 2G ?
Jeżeli chodzi o szkło no to historia jak z iphonem. Chcesz mieć cały to noś w etui, pokrowcu, silikonie, bumperze i innych gadżetach. ;) Iphone 5 też ze szkła i troszkę droższy ;)

Widziałem, że niektórzy zakładają bumpera nexus, http://allegro.pl/nexus-4-bumper-orygin ... 64854.html
Są również takie z przeckami z pleksy czy czegoś przeźroczystego.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości