Pytanie do elektronika :)

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Pytanie do elektronika :)

Postautor: cod » poniedziałek, 10 września 2012, 22:17

Witam , mam pytanko odnośnie szybkiego wręcz błyskawicznego zużycia bateryjek AAA.
Sprawa dotyczy zewnętrznego czujnika stacji pogodowej .( jest zewnętrzny ale nigdy na polu nie był bo trzymam go w innym pomieszczeniu tylko w celu sprawdzania temp i wilg)

Zwykłe baterie sony działały 3 godziny.
Sony alkaiczne działały około 12 -16h
Najlepsze jakie dostałem w sklepie Duracel Long life czy jakoś tak działały około 45h

Co może być przyczyną że baterie tak strasznie szybko padają.
Rozkręciłem i w środku nic dziwnego nei widać na lutach, żadnego osadu..
Jeśli ktoś ma wiedze na ten temat to prosze o kontakt.moge porobić bardzo dokłądne foty.

Niestety nie mam czasu na szukania elektronika w bochni od 9 do 17h :)

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do elektronika :)

Postautor: satori » poniedziałek, 10 września 2012, 22:33

Elektronikiem nie jestem ale miałem do czynienia z nie jedną stacją meteo. Pierwsze słyszę, by baterie w czujniku na dodatek AAA trzymały tak, krótko. Jeśli problem występuje od nowości prawdopodobnie wada fabryczna jeśli problem od nie dawna to prawdopodobnie przyczyną jest zwarcie. Dla porównania w czujnikach jakie miałem baterie wytrzymywały spokojnie od kilku miesięcy nawet do roku czasu..

Krzysiek
Bardzo towarzyski
Posty: 207
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:24
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do elektronika :)

Postautor: Krzysiek » poniedziałek, 10 września 2012, 22:44

Najprawdopodobniej "walnięty" scalak, mam dwa piloty co w błyskawicznym czasie rozładowują baterię. Trzech speców wystawiło taką samą diagnozę.
A w stacji pogodowej też kilka scalaków pewnie się znajdzie.

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do elektronika :)

Postautor: cod » poniedziałek, 10 września 2012, 22:57

Stacje mam od nowości. pisałem do sprzedawcy z allegro i mi napisał że widocznie coś może powodować zwarcie ale nie daje głowy.Moge zwrócić stacje i mi odda kase ale z drugiej strony szkoda oddawać bo wylicytowałem ją za 30 % ceny sklepowej * gwarancja 12 mieisięcy - towar nowy), cała główna stacja jest bajerancka i działa super.Dlatego tak szukam i pytam bo może ktoś coś doradzi albo w końcu trafie do jakiegoś elektronika w Bochni i naprawi za grosze.
Ewentualnie kupie ładowarke AAA i 4 aku i będe wymieniał co 2 dni :) :)

Adam123
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 13 listopada 2012, 13:07
Kontaktowanie:

Re: Pytanie do elektronika :)

Postautor: Adam123 » czwartek, 22 listopada 2012, 09:00


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości