Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
sebo47
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:50
Kontaktowanie:

Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: sebo47 » sobota, 26 maja 2012, 00:30

Witam. Z jakiego mobilnego Internetu korzystacie? Szczególnie zależy mi na informacji który Internet jest najlepszy podczas podróży pociągami Kraków - Bochnia.

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: kj » sobota, 26 maja 2012, 12:47

Kolega twierdzi, że darmowe Aero2 chodzi całkiem nieźle praktycznie na całej trasie kolejowej od Krakowa aż do Przemyśla.

sebo47
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:50
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: sebo47 » poniedziałek, 28 maja 2012, 20:42

Aha, pomyśle nad tym. A jak z innymi operatorami np. Plus, Orange, T-mobile? Chociaż z map wynika ze Plus ma najlepszy zasięg ale jak T-mobile i Orange zaczną współpracować to będzie jeszcze lepszy.

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: mariano » czwartek, 31 maja 2012, 21:16

Ja niestety nie zawiele ci pomoge. Korzystam z neta w telefonie ( HTC HD2 ). Jeśli chodzi o podróż Bochnia -> Kraków to jest średnio ( operator Orange ). Między Bochnią a Kłajem jest generalnie dziura. Za kłajem już łapie E a pozniej podłęże to H. Za podłężem z powrotem E i tak do Krakówa ( Płaszów również E ). Za płaszowem już H i tak do KRK Głównego. Sciągałem ostatnio pare gier z Google Play na trasie Kraków -> Bochnia. W krakowie, Płaszowie i Podłęzu połączenie było na tyle stabilne iż dało sie sciągnąć wiekszą ilość danych. Po drodze między stacjami już było gorzej. Zasięg był ale często rwało połączenie. Spróbuje w nastepnym tyygodniu odpalić jakś aplikacje do logowania danych z sieci GSM ( zasięg ) więc jak mi sie uda to wrzuce.

To wysztko oparte jest o telefon. Pewnie modem będzie miał lepszy zasięg a wiec i stabilniejsze połączenie. Mam modem huawei z Kartą Play, ale dawno nie korzystałem z tego w pociągu. Jak tylko będę miał czas to spróbuje zabrać lapka do pociągu i sprawdze jak działa karta z telefonu ( orange ) i Play ( internet na karte ).

Pozdrawiam.
M.

sebo47
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:50
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: sebo47 » środa, 22 sierpnia 2012, 01:40

Ok, dzięki za pomoc :) Każda opinia się przyda :) Czekam na testy :)

-- środa, 22 sierpnia 2012, 00:40 --

@mariano - i jak tam twoje testy? Czy coś juz wiesz? ;)

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: karmelek » środa, 22 sierpnia 2012, 07:42

Jak miałem jeszcze sprawne zasilanie lapka to kiedyś podłączyłem swoją nokię po wifi do laptopa. Jedyne problemy były na odcinku Szarów-Kłaj (bo tam dziura jak kolega zauważa), a poza tym działało naprawdę sensownie.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: satori » środa, 22 sierpnia 2012, 09:07

Całkiem podobnie jest z Plusem. Praktycznie na całym odcinku poza okolicami Szarowa można spokojnie przeglądać strony. Najlepiej przed Szarowem znaleźć dłuższą lekturę :lol:

sebo47
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:50
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: sebo47 » czwartek, 23 sierpnia 2012, 15:35

A co do plusa to tylko sam Szarów czy jeszcze miejscowości obok? Kiedy zaczynasz tracić zasięg? Kiedy z powrotem go łapiesz? Z jakiego korzystasz modemu?

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: satori » czwartek, 23 sierpnia 2012, 21:07

Korzystam z iphona 3gs to jest moje jedyne i zupełnie wystarczające źródło internetu mobilnego. Mniej więcej nie ma zasięgu w tym rejonie gdzie przejeżdża się przez puszcze. Później całą drogę mam neta. Jutro będę jechać to Ci sprawdzę jeszcze dokładnie odkąd dokąd ;-)

sebo47
Przechodzień
Posty: 23
Rejestracja: sobota, 8 stycznia 2011, 21:50
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: sebo47 » sobota, 25 sierpnia 2012, 22:47

Witam ;) i jak tam testy?

Awatar użytkownika
Antoni
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 31 sierpnia 2012, 12:54
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: Antoni » piątek, 31 sierpnia 2012, 13:02

Używałem Orange, NIE polecam zdecydowanie.
Teraz siedzę na play'u i chwale sobie póki co chociaż to dopiero pierwszy miesiąc.

seba47
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 30 sierpnia 2012, 20:25
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: seba47 » sobota, 1 września 2012, 13:43

Ok, dzięki za opinię. Na forum bez-kabli też mówią że internet od Orange jest katastrofalnej jakości... Myślę o internecie od CP. Co o tym sądzicie? Zasięg jest ten sam co plusa więc nie powinno być problemu.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: satori » środa, 3 października 2012, 11:12

Sorry za opóźnienie ale zapominałem za każdym razem. Wczoraj sprawdziłem PLUSA i wygląda to tak, że jadąc od Krakowa od stacji Podłęże do mniej więcej połowy drogi między stacją Szarów a Kłaj jest dziura i nie ma tam zasięgu. Na pozostałym odcinku jest ok.

Awatar użytkownika
KOKOSPOKO
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 26 października 2012, 15:21
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Z jakiego mobilnego internetu korzystacie? /pociąg BOCH-KRK/

Postautor: KOKOSPOKO » piątek, 26 października 2012, 15:30

Mi się sprawdza mobilny Internet od Orange. Kumpel ma Play i sprawa wygląda podobnie.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości