Euro 2012 w Stream Communications.

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » czwartek, 24 maja 2012, 22:50

Na cza EURO 2012 Stream postanowił odkodowac TVP HD tak ze bedzie mozna ogladac meche w HD o ile ktos ma odpowiedni telewizor i ewentualnie moduł CI lub jakiegos Kaona HD ktore sa w ofercie.
Mnie to nie rusza bo i tak mam wykupione kanały HD ale dla tych ktorzy sa abonentami stream - mysle ze jest to gratka - tylko pasuje przeprogramowac dekoder albo przywrocic do ustawien fabrycznych i jeszcze raz wlaczyc przeszukiwanie i jak znajdzie TVP HD to go nie usuwac. Kanał TVP HD jest na kanale 77 . Pisze to tak gwoli informacji bo moze ktos o tym nie wie a mysle ze ogladanie meczy w HD za darmo to nie lada gratka. Mam nadzieje ze na cos sie przydalem z ta informacja.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: forra » wtorek, 29 maja 2012, 12:02

Również dostałem tą informację wraz z fakturą, nie ukrywam, że mnie cieszy ;) Moduł CI rządzi :mrgreen:

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » czwartek, 31 maja 2012, 14:59

forra i widzisz jak to dobrze miec moduł CI lub tez tak jak ja dekoder Kaona PVR 320 GB. Bedziemy mogli sobie spokojnie ogladac wszystkie mecze bo TVP wykupiła prawa ( jedyna ich udana decyzja ) w TVP HD na zywo w ekstra jakosci - kto nie widzial jakosci HD niech żaluje. Ci ktorzy chca ogladac w jakosc HD a maja taki telewizor ktory odbierze sygnal HD to nic tylko kupowac dekoder mpeg-4 jesli nie jest wbudowany i skierowac na Choragwice. Od 1 czerwca jest nadawany o ile sie nie myle TVP 1 i TVP 2 rowniez w HD. Tak wiec to tez jest mozliwosc ogladania meczy w lepszej jakosci bez kablówki. Cena ba z czystej ciekawosci sie interesowalem - dekoder = 180 zl + uchwyt do anteny kolo 40 zl + antena pozwalajaca na odbioe na Legionow Polskich 70 zl ( pewnie na innych ulicach potrzebna jest antena o wiekszym wzmocnieniu ) kabel dobrej jakosc jak licze u siebie 20 zl + 5 zl za koncowki ) - tak wiec calosc zamyka sie w 315 zlotych a mamy inwestycje na przyszlosc.

Prosze mnie nie posodzac o jakies konszachty i reklamowanie ale najtansze do tego zestawu elementy ma gosc w sklepi naprzeciwko baru mlecznego - poza tym potrafi swietnie doradzic i nikogo nie naciaga na zbedna kase - naprawde rzadko zdarzaja sie tacy sprzedawcy .

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » czwartek, 31 maja 2012, 20:42

Dodam tylko ze TVP 2 HD ma być nadawany na MUX-3. Z chorągwicy MUX-3 nadaje tylko z mocą 2kW a więc może być cieżko o dobry sygnał w Bochni. Ja niestety mam piękny odbiór MUX-1 i 2 natomiast 3 nie łapie wogóle. Być może dla innych z lepszą lokalizacją ( dobrym wzmacniaczem nie będzie to problem ).

Tuaj ciekawy temat nt. DVB-T w Bochni i okolicach.

TVP 1 HD nadawany jest już z MUX-1. Jutro ma ruszyć TVP-2 HD z MUX-3

Pozdrawiam.
M.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » czwartek, 31 maja 2012, 22:23

mariano na mistrzostwa maja zwiekszyc moc nadajnikow MUX-3 do 50 kW. Czytalem to z tego co pamietam na moim Kindlu w prasie tematycznej i fachowej.

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » czwartek, 31 maja 2012, 23:33

Mozesz podać linka ? Nie mogę się doszukać tego w necie.

Dzięki.
M.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » piątek, 1 czerwca 2012, 04:07

mariano sam trafilem fuksem informacje na kindlu przeczytalem i skasowalem tak ze mi przykro ale ci nie pomoge .

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » czwartek, 7 czerwca 2012, 13:05

Właśnie szukałem informacji na necie i nic nie moge znaleść. Inna sprawa to taka ze MUX-3 ma miec większą moc ale dopiero po wyłączeniu nadajników analogowych co na chorągwicy ma nastąpić chyba w 2013 ( nie później 20 maja ). Na forach emitela również nic w tej sprawie nie piszą, wiec raczej traktował bym to jako plotki. :) Zwłaszcza że to musiało by przejść przez UKE wiec coś by w tej sprawie pisali chociażby na forach emitela.

Pozdrawiam.
M.

-- Cz cze 07, 2012 13:03 --

Info:

TVP HD dostępne jest w kablówce Stream.pl jako sygnał niekodowany. A więc do oglądania nie potrzebny jest ani moduł, ani dekoder. Wystarczy TV z możliwością odbioru telewizji cyfrowej. Wystarczy sam abo na internet i można oglądać mecze w HD :)

Pozdrawiam.
M.

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: forra » niedziela, 10 czerwca 2012, 14:31


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » niedziela, 10 czerwca 2012, 14:37

Tu racja sprawdzilem na drugim TV.

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » niedziela, 10 czerwca 2012, 23:23


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 08:48

Dzieki mariano za informacje - jednak popatrzcie jakie Stream Comm. sa buce !!!!
Prowadzilem z nimi dluga wymiane mailowa czy dostarcza TVP 1 i TVP 2 w HD tlumaczyli sie fajfusy a wlasciwie glowny fajfus techniczny ze nie maja takich umów i zebym nawet nie marzyl. No i po tym liscie stracilem ochote na wszystko zwiazane z TVP HD - list mariano mnie tknal - zrobiłem przywrócenie do ustawien fabrycznych i o dziwo na kanałach 100 i 101 przybyly TVP 1 HD i TVP 2 HD.
No i powiedzcie kto tu z kogo robi idiotę - głowny informatyk czy jak mu tam 5 dni wczesniej nie zna co wprowadza do swojej ramowki to juz nie nazwe po imieniu co o tym myśle. Tak czy tak dzieki za info.

Niestety kompletny idiota konsultant sadzac z zachowania i slownictwa stwierdził ze kanaly tvp 1 i tvp 2 HD zostana wylaczone po euro.
Znow napisalem odpowiedniego maila z zapytaniem - ale swoja droga to byloby wyjatkowe skur.........two.

Ze swojego zrodla ktorego jednak nie podam - nieoficjalnie ale jednak zostana po Euro.

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: forra » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 09:05

W takim razie zwracam honor i sam przeskanuję pasmo, bo już w przyszłą sobotą, kiedy będą 2 mecze rownocześnie, trzeba będzie dozbroić drugi odbiornik do odbioru :)

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » poniedziałek, 11 czerwca 2012, 18:29


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » środa, 13 czerwca 2012, 07:08

mariano jako ze jak wiecie jestem upierdliwy :mrgreen: postanowiłem zadzwonic znow na infolinie Stream. Odebrała naprawde przemiła Pani o ciepłym głosie i wyjasniła mi że nie maja informacji aby TVP 1 HD i TVP 2 HD po EURO miał zniknąc a to znaczy że zostaje. Podziekowalismy sobie wzajemnie i zyczylem pani udanego dnia za ta wiadomosc. Z tym zeby to ogladac trzeba miec pakiet Super HD ale to tylko albo az 16 zł. I musze tak napisać palant dzien wczesniej z Streamu nie powinien tam pracowac jako konsultant - przerywanym głosem mi wciskał - brzmialo to jakby w trakcie sie masturbowal - powaznie takie miał odglosy - że oba programy wyłacza i nie ma o czym gadać.
A swoja droga cięzko porownywać kanały HD ale najbardziej z paczki TVP odpowiada mi TVP 1 HD moze to subiektywne - siedze przy kompie 40 cm od plazmy 42 cale no ale czasem ogladam normalnie z 4 metrow - ale wyglada ze ten program ma najlepsza jakosc - co ciekawe mecz finalowy będzie transmitowany w HD z 3 D i z mozliwoscia zmiany kąta ogladania ale to dla tych co maja TV 3 D HD.
Ja tam aż takim mediaonanista nie jestem zeby wydawac na taki telewizor 6000 zl ale ludzie tak maja i kupuja. Za malo jeszcze takich programow - na BlueRay kilkanascie pozycji moze. Spokojnie zaczekam az ceny spadna za 2 -3 lata wejda nowe technologie - to wszystko sie zmieni i stanieje.

Prawda jest taka - kto nie ogladał TVP HD czy TVP 1 i 2 HD powie ze mozna bez tego zyc- ale i tak do polowy lub konca 2013 roku musicie przejsc na cyfrowke naziemna a tam bedzie troche programow w HD- co wymusi zmiane telewizora chocby na HD Ready - nie sa juz tak drogie i nawet na pare rat kogos stac zamiast kupowac przystawke/ odbiornik/dekoder MPEG 4 - z dobra jakoscią a nie chinska tandete musi dac z 300 - 350 zl ( prosze nie pisac ze mozna kupic Wiwe za 150 zlotych bo to syf ze slaba glowica i masa plastiku i znow napisze ze siedze na forach o dekoderach DVB-T i trochę sie na tym znam )- wiem ze to mniej - ale telewizor zmienia sie przewaznie na kilkanascie lat - zwlaszcza osoby w srednim wieku i starsze - zreszta moj wujek ma 75 lat a mowi ze oglada tylko w HD co sie da bo woli takie programy- ale jak sie raz obejrzy ta dokładnosc i wyrazistosc obrazu np. jak wczoraj w studiu meczowym - widac bylo kropelki potu na twarzy spikera - ale nie o to chodzi - wreszcie widze piłke wyraznie a nie mam wady wzroku - teraz o 6 rano porownuje - powtarzaja urywki w TVP INFO - totalnie nieostre nawet w 1/20 nie ma co porownywac.
Ja te kanaly co sie dubluja z HD powywalalem z listy dekodera bo po co ogladac gorzej jak mozna lepiej.
Przy pakiecie Super HD za 16 zł - promocja mam :
- TVP 1 HD
- TVP 2 HD
- TVP HD
- TVN HD
- FILMBOX HD
- FOX HD
- FOxLIFE HD
- DISCOWERY HD SHOWCASE
- ANIMAL PLANET HD
- NATIONAL GEOGRAPHIC HD
- EUROSPORT HD
- POLSAT SPORT HD
Niby tylko na razie 12 programow w hD za 16 zl co wychodzi 1,33 zl za kanal - to chyba duzo nie jest - no i prowadzone sa rozmowy chyba juz dochodzace ku finałowi na temat HBO i AXN też w HD - cena moze troche wzrosnie - obiecana transmisja na koniec tego lub przyszły kwartal.Wszystkiego nie wezme ale wiem ze HBO ma o wiele lepsze programy, seriale, i filmy glównie amerykanskie natomiast pakiet Canal + za 36 zl to same powtorki - wiem bo mialem przez miesiac - 3 razy przerzuciłem kanaly. Jak wczesniej było HBO to i owsze zerkałem jak mialem to bylo na poczatku tv cyfrowej u nas darmowy miesiac. Ze jestem fanatykiem seriali o tematyce medycznej, s-f, i kryminalnej mam i miałem co ogladac.
I bardzo prosze niech Belzebub nie wtraca swoich 3 groszy bo zawsze usiłuje mi dociac przy kazdej wypowiedzi. Jestem osoba niepelnosprawna a dla takiej ciezko znależc prace mimo ze caly czas szukam - polikwidowali zakłady pracy chronionej i pracodawca nie ma zadnej motywacj do zatrudniania takich osob jak ja.
Dlatego tez wywolany Belzebubie nie siedze na różnych forach i sie tam udzielam - przewaznie technicznych i elektronicznych - dlatego ze jestem nierobem - tylko dlatego że jestem chory i uwierz mi nie chcial bys mieć operacji ktora mnie czeka. I nie pisze tego po to zeby ktos myslał ze sie UZALAM NAD SOBA tylko tlumacze dlaczego jest tak a nie innaczej. Belzebub zaproponował mi dluzsze spacery na polu - uwierz mi chlopie gdybym mogł spokojnie spacerowac i gdyby nie ból mimo bardzo dużych ilosci silnych srodków przeciwbólowych robil bym codziennie kilometry zamiast siedziec w domu. A i lat mam pewnie drugie tyle co ty i moglbys byc moim synem - ktorego bym nie chcial miec w takiej formie - podziekuje
Przepraszam za offtopa ale spodziewam sie odzewu jak zwykle od roznych osob ganiacych mnie za siedzenie na necie i tv wiec piszę jak jest.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: Champi » środa, 20 czerwca 2012, 17:46


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » środa, 20 czerwca 2012, 19:31

Champi juz nie chce wnikac co on tam robił :mrgreen: ale głos i oddech mial przerywany.....

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: Champi » środa, 27 czerwca 2012, 21:25

A może to nie on przerywał, a łącza nie domagały? W końcu jaka firma telekominikacyjna takie połaczenie...

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: kris68 » czwartek, 28 czerwca 2012, 05:47

Masz racje jaka firma takie polaczenie - gosc po prostu ustami mogl ciagnać kabel :mrgreen: ( tzw. drut ) stad problemy z wymowa :mrgreen: .

A troche powazniej - maja buce za darmo transmitowany przez TVP 1 i TVP 2 HD i TVP to naprawde darmowo udostepnia - pytałem znow ostatnio pani - stwierdziła ze te 2 programy HD od 1 Lipca znikaja bo nie przewiduja ich w swojej ramówce. Dopiero pewnie jak obmysla opłate to wprowadzą w kanały Stream.

mariano
Częsty gość
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 18 lipca 2006, 23:05
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Euro 2012 w Stream Communications.

Postautor: mariano » niedziela, 1 lipca 2012, 20:51

No i to już jest przegięcie. TVP HD mecz finałowy który chciałem sobie obejrzeć w 3D zakodowali pare minut po rozpoczęciu :| Brak mi słów do tej firmy.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości