E - czytniki - Kindle 3,4.

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Czy posiadasz e-czytnik Kindlw

Kindle Classic
1
20%
Kindle 3 - WiFi
1
20%
Kindle 3 - WiFi , 3G
2
40%
Kindle 4
1
20%
Kindle 4 Touch , 3G
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 5

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » poniedziałek, 6 lutego 2012, 11:25

Jestem ciekawy czy w Bochni i okolicach jest jakiekolwiek zainteresowanie i nasycenie e-czytnikami stad ta ankieta. Oczywiście proszę o wypowiadanie się poza ankietą w tym temacie również.

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: Szelma » wtorek, 7 lutego 2012, 23:45

posiadam kindle3 wifi. Powiem tylko tyle, ze w tej chwili nie wyobrazam sobie bez niego zycia ;)
Doskonala rzecz. Jedynie przeszkadza mi w nim klawiatura, kompletnie z niej nie korzystam, zajmuje tylko niepotrzebnie miejsce, ale to jest moje subiektywne odczucie. Ostatnio nabylem do niego droga kupna skorzane etui z wysuwana lampka ledowa, tez super sprawa. Polecam.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: Champi » poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 16:55

Miałem Kindle 4 (3g) touch ale potem wymieniłem na 3 (tez z 3G). Jak się okazuje, Kindle 4 nie pozwala na przeglądanie dowolnych stron www przez 3G (tylko WiFi). W wersji 3 (ten z klawiaturą) tego ograniczenia nie ma. Można przeglądać każdą stronę o ile nie jest one zbyt dynamiczna (video flash).

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » środa, 4 kwietnia 2012, 08:15

Szelma a zwłaszcza Champi - Szelma możesz ogladać choc przez wifi neta, a co do Champi przyznasz ze Kindle 3 WiFi, 3G to jest piekna sprawa - tak jak kuzwa teraz - Stream padł a ja powoli bo powoli ale moge ogladac moje podstawowe strony i sprawdzic poczte. A co do czytania nie wyobrazam sobie choc czasem złapie jakąś stara ksiażke do reki zycia bez KINDLE - raz ze książki , dwa ze jak zapiszesz sie na stronie o czym pewnie wiecie gazeciarz.pl to codziennie przychodzi nowa prasa ( jak ktos sobie ustawi ) no i program telewizyjny wybranych przez siebie stacji. Teraz spokojnie czekam w kolejce do lekarza a ludzie kukaja co ja tak sie wpatruje ( nie piszę tego broń Boze zeby sie chwalić tylko mnie to śmieszy to lookanie przez ramie ). Miło wiedzieć panowie ze nie jestem w Bochni jedynym właścicielem Kindle 3 i innych choć pewnie parę ludzi sie ukrywa albo nie dotarło do tego watku. Gorzej mają Ci z nowymi modelami Kindle bo oni już neta nie mają za darmo - wiedziałem o tym dlatego świadomie dalem 50$ wiecej zeby miec non stop internet. W tym modelu od poczatku była umowa ze nie wyłacza - wolny bo wolny ale działa. Pozdrawiam.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: karmelek » wtorek, 10 kwietnia 2012, 15:40

A używa ktoś może czegoś innego niż Kindle - jak choćby to, co oferuje empik? Szukam czegoś
1. Taniego
2. Chwytającego w miarę sensownie pdfy
3. (Już niekoniecznie) z WIFI

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » wtorek, 10 kwietnia 2012, 16:22

karmelek jedno wyklucza drugie. To co spotkasz w empikach nie ma sie czym podniecac - to przeważnie nie sa e- czytniki tylko tablety i po kilku godzinach uzywania beda ci napier...... oczy - oraz codzienne ładowanie. Po drugie kindle wytrzymuje u mnie z non stop wlaczonym wifi i czytaniu 2 tygodnie a bez wifi i kilkugodzinnego czytania tylko przegladania gazet prawie miesiac. Sa dosc tanie oferty Kindli na Allegro niekoniecznie Kindle 3 WiFi, 3G sa to tzw. wersje SO - specjal offers przeznaczone na rynek amerykanski i dlatego sa z reklamami - ale te latwo mozna ominac . Domyślam sie do czego ci pdf-y - wszystkie prawdziwe e-czytniki maja z nimi problem i trzeba konwertowac a jezeli masz jakies wzory, tabelki czy schematy to wychodzi roznie. Jezeli chcesz tylko czytac to zainteresuj sie kindle 4 lub Kindle 3 wifi bez 3 G - musisz przejrzec do 500 zl mozna kupic nowy z gwarancja w Polsce roczna. Jezeli tak jak napisalem Ci ze głownie do pdf-ów to tylko tablety - ale przepraszam nie to g...... za 200 - 350 zl bo sam bedziesz sobie pluł w brode. Wiec dwie kwestie
- do czytania ksiazek ,gazet
- do pdf-ów i do szkoly .
Przedstawiłem ci mnie wiecej wybor decyzja nalezy do ciebie.
A zreszta jezeli cokolwiek znasz angielski a raczej znasz przejrzyj oferte Amazonu i przelicz cene dolara - mnie taniej wyszlo kupno w USA z ich vatem i podatkiem plus przewóz niz tu na allegro . Dodatkowo Kindle miałem w 3 dni z USA tak w 3 dni a z allegro nieraz dłuzej trzeba czekac i w razie uszkodzen w polsce bywaja problemy z wymiana.

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: Szelma » sobota, 14 kwietnia 2012, 18:01

za przedmowca; do kindla moge polecic Calibre, darmowy soft do konwersji formatow i zarzadzania "ksiegozbiorem", dla mnie genialna rzecz.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » czwartek, 26 kwietnia 2012, 18:51

Przedwczoraj pokazywali fabryke w chinach i masowa produkcje tego co kupujemy - koszt iPhona najnowszego = 7$ - jest 24,5 zl a jednoczesnie szla linia z nowymi iPadami z 4 G koszt produkcji 9$ = 31,5 zl . Kur..... a w Polsce iPad najnowszy kosztuje kolo 3 tysiecy to jest 100 razy tyle ile koszty produkcji i nawet liczac transport skad u nas taka cena i to jeszcze dodadza syfiasty brand z Orange, T-Mobile i Plusa. I apropo cen autentycznie sie nie przeslyszalem bo ze mna siedzialy i sluchaly jeszcze 2 osoby.

luksus
Bardzo towarzyski
Posty: 254
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 13:04
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: luksus » sobota, 28 kwietnia 2012, 18:43


Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: Champi » wtorek, 1 maja 2012, 14:46


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » czwartek, 31 maja 2012, 22:57

I co nic sie nie zwiekszyla liczba Kindelkow w naszym pieknym miescie Bochni.
Ostatnio w swiecie czytnikow czytalem ze czytnik oparty o e-papier jest na 3 miejscu jak chodzi o porzadane prezenty przez amerykanskich nastolatków i 4 miejsce jak chodzi o mlodziez szkolna.
Mimo jak na USA niska cene nawet Kindla 3, wifi,3g - okolo 260 - 270 dolarow jest on tam bardzo polularny przede wszystkim dzieki ogromnej kampani reklamowej jaka zrobil Amazon.
Ale i w polsce nie brakuje gazet na Kindla - mozemy tez kilka tytułow zamowic juz w amazonie w jezyku polskim - a do polskich ksiegarni internetowych wreszcie dotarło- to jest po przedostatnich swietach dotarlo wreszcie ze masa Kindli zostala zamowiona bezposrednio w stanach bo tak sie bardziej oplacalo a ostatnio mamy tego pelno na Alledrogo z tym ze sa to wersje SO - Special Offers - czyli z reklamami przeznaczone na rynek amerykanski i po prostu przemycane do Polski.
I potem w razie awari czesto klient pozostaje sam sobie i jest zmuszony chcac i majac mozliwsc ( czytaj kogos znajomego w stanach) prosic go o przysllanie mu sprawnego Kindla na adres amerykanski i stamtad dopiero do polski.
A wogole szacunkowa liczba jaka dostala sie na rynek polski oscyluje wokól 60 tys. sztuk co nie jest liczba mala przyjmujac nasze zarobki. Ja tam jestem zakochany w moim kindelku i nigdy bym sie go nie pozbyl.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: przemo » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 17:43

Witam,
Czy zamierza ktoś sprowadzać w niedalekiej przyszłości takiego e-reader'a kindle? z niemiec/usa/uk?
Byłbym zainteresowany takim sprzętem i chętnie podzielił bym się kosztami przesyłki.

Na alledrogo sporo wersji z reklamami w dodatku ponad 400zł. W niemczech wychodzi z 325zł bez reklam. Tylko nie ma wysyłki do polski ;/
W USA przez stronę bez reklam wychodzi 89 + (przy wysyłce do polski doliczają vat i cło i jest 135dolarów ;/ )
W UK swego czasu przesyłka do polski przy zamówieniu powyżej 25funtów była za darmo. Teraz coś wyskoczyło mi, że przesyłka do pl niedostępna ;/ w UK kosztuje 69 funtów.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: kris68 » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 18:53

przemo Dwa tygodnie po tym wrócili mi vat i cło , zrobili tak z duza iloscia ludzi z forum kindle - troche tego grosza bylo , sam bylem zdziwiony tym bardziej okres gwiazdki, mikolaja to wlasnie robia tego rodzaju promocje wiec moze warto sprobowac. Na trzeci dzien bedziesz mial Kindle w domu a zapłacic mozesz zwykła karta debetowa o czym sam wiesz - na poczatek pobieraja ci 1,5 zl zeby sprawdzic czy jest takie konto , potem sciagaja reszte - mozesz sobie poloczyc jak bank przeliczyl dolara na złotówki.

Jedno jest pewne nie kupuj na Allegro bo oni i tak przewaznie sciagaja z USA a ze maja tam posredników to idzie bardzo szybko - a kupuja z reklamami bo tansze a tobie sprzedaja drozej.

Z kolei ci co pisza ze maja od reki na miejscu - w razie awarii sa jaja bo oni wysylaja do USA czy kupiłes z reklamami czy bez - koledzy czekali po 3-4 tygodnie na zwrot Kindle albo kasy. Nie warto.

Jak sprowadzisz sam a cos walnie - wchodzisz na czat- zawze siedza hindusi :D - poważnie - i oni wymieniaja jak leci - w kazdym razie w momencie zgloszenia awari oni nadaja sprawie bieg i kindle nowe od tego momentu idzie do Ciebie - zaznaczam NOWE!!! a nie regenerowane. A co do starego - albo kaza Ci samemu zutylizowac - zaleznie od uszkodzenia oczywiscie tego nie robisz - albo przysylaja ci koperte z pudełkiem i adresem juz opłacone - wkladasz stare Kindle ale nowe masz juz od 2 tygodni w domu. Dzwonisz tylko do DHL - oni maja bezgotowkową umowe z Amazon. Nic nie placisz.

A nawet jak nie znasz jezyka to sie dogadasz bo ja angielskiego zero i korzystalem z translatora google i mnie konsultant zrozumial. Oni to rozumieja i czekaja na odpowiedzi.

Zrob sobie prezent na swieta :D .

P.S. Nie opłaca sie sprowadzac dwa bo juz wieksza paczka bo innaczej pakuja i masz na 100 % pewne że polski urzad celny ci przesyłke otworzy i potraktuje ze dwa to na handel - dolicza ci polskie clo i vat nawet jak zaplaciles cło i vat w USA - czlowieczek w urzedzie celnym mi odpowiedzial - tu jest panie polska a nie ameryka i nas nie obchodzi ich cło i vat- u nas sie płaci nasze - jakby otworzyli ( a na 100% nie otworza) - to sie mozesz odwolywac tak tu do urzedu celnego jak i do Amazonu - wiem bo dzwonilem do urzedu celnego.

A co do jednego egzemplarza jak bylem pol roku na forum tak sie nie zdazylo zeby Polacy komus otworzyli paczke z Kindle - jak jeden to wiedza ze ludzie dla siebie a ludzie pojedynczych zwlaszcza w okresie grudnia zamawiaja mnóstwo.

Ja zamowilem w czwartek do poludnia w Amazonie - w piatek rano przesylka byla w niemczech - a po poludniu - sprawdzałem godzine - o 13:00 w urzedzie celnym w Polsce ale sie ciulom nie chcialo juz podstemplowac i przekazac DHL.
Tak wiec zamawiajac w 27 lub 28 grudnia w Amazonie - 29 był juz w Polsce - ale przez tych kretynow celników musialem czekac na po sylwestrze bo im sie nie chcialo. Sylwester nieudany bo ksiazki i gazety czekaly a ja sie opilem ze zlosci :D.I w ten sposob przesylka szla 3 dni - jeden dzien do Niemiec - Polska i 6 dni lezakowania w magazynie celnym. Ale z doswiadczen innych wiem ze jak zamówisz w srode kolo poludnia to jeszcze w tym samym tygodniu w piatek dostaniesz - no i nie wybieraj kolo swiat - amerykanie pracuja, niemcy tez - POLAKI odpoczywaja.

Sorry ze sie troche rozpisalem ale siedze w temacie wiec wiem i mam troche postow na forum kindle.
Z tym ze kindelka juz nie mam bo zamieniłem na 10 calowy tablet. Ale ten tez mozesz zamowic - Kindle Fire z kolorowym wyswietlaczem - pol tablet - pol czytnik nie kosztuje tak duzo - a niedawno pozwolili na eksport do innych krajow bo wczesniej tylko na terenie USA mozna bylo kupic.

I ostatnia opcja - jak masz kogos w USA przelej mu kase niech ci kupi i wysle - na pewno tam nie zaplaci vatu i cla - tu tez nie ocla - tylko poczekasz z 4-5 dni . Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: przemo » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 21:24

No właśnie w tym sęk, że nie mam. Gdybym miał zapewne wybrał bym tą opcję. ;)
Co do zamówienia przez amazon.com dodają do ceny tabletu cło + vat i łącznie wychodzi drugie tyle, czyli 135dol.
Chciałem kupić kindle 5 czarny najprostszy za 89dol / wersja bez reklam.
Do czytania książek w sam raz.
Zobaczymy. Może ktoś też będzie zamawiał albo przywoził. A w międzyczasie będę obserwował allegro i kindle bez reklam na stanie kto ma.

Dzięki za wiadomość i pomoc.
Pozdrawiam serdecznie.

satori
Bardzo towarzyski
Posty: 347
Rejestracja: środa, 12 listopada 2008, 22:46
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: satori » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 23:51

jestem do świąt w Anglii mogę pomóc ;-) Jak coś to piszcie na PW

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: przemo » niedziela, 23 grudnia 2012, 21:21

No i satori sprawił mi prezent na święta i przywiózł jedną sztukę ;) wielkie dzięki jeszcze raz ;)
Śliczny czarny kindle 5 ;)
Mam pytanie do posiadaczy kundli. Otóż mam już przesłane kilka książek w formacie mobi, tylko mam mały problem. Nie wyświetla mi się jeden polski znak w książce jakim jest "ż" Ma ktoś jakieś pomysły jak to zwalczyć? Z innymi nie mam problemu żadnego. Czyżby to po zła konwersja z pdf do mobi ?

edit: rozwiązałem problem. Znalazłem lepszą konwersje. ;)

Awatar użytkownika
sir_Mikael
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 11:45
Lokalizacja: Solny Gród
Kontaktowanie:

Re: E - czytniki - Kindle 3,4.

Postautor: sir_Mikael » wtorek, 4 czerwca 2013, 23:11

Cześć,

dołączam do grona posiadaczy Kindle. Sam mam Kindle 4 Touch. Zgadzam się z przedmówcami - świetna sprawa na każdą porę dnia (no bo w nocy to wiadomo - lampka konieczna).

Mam pytanie do posiadacza Kindla 5 (rozumiem, że to wersja Whitepaper) - możliwe jest komfortowe czytanie w ciemnym pomieszczeniu (czy podświetlenie męczy oczy, czy wystarcza itp.).

Druga sprawa (nie ten dział, ale grono odpowiednie) - mam do sprzedania etui na Kindle 3 od Philipsa - skóropodobny, kolor bordowy. Stan - nowy (jeszcze w opakowaniu). Cena: 20 PLN, do odbioru w Bochni.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości