naziemna telewizja cyfrowa

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: hOMER » wtorek, 23 kwietnia 2013, 10:30

To trzeba popróbować :)

RTON Tarnów/ G.Św. Marcina – kanał 45 z mocą 50[kW]

źródło: http://www.tvp.pl/krakow/dvbt/o-cyfrowe ... -naziemnej

-- Wt kwi 23, 2013 10:30 --

u mnie nic nie widzi jeszcze na tym kanale

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: kris68 » środa, 24 kwietnia 2013, 10:50

Mi na Niepodleglosci przechodzi kabel przez dekoder z kablowki i idzie do televizora - - mam odpowiedni tuner w tv bo to nowa plazma - czy ktos moze napisac jak robi ze mimo dekodera lapie mu sygnal DVB-T. Bede bardzo wdzieczny bo dlugo sie z tym borykam a w razie awari kablowki ktora byla kilka razy przydaloby sie DVB-T a nie chce mi sie wydawac 250 zl na caly zestaw , dekader, antena, kable. uchwyt na balkon itp.

usterki
Częsty gość
Posty: 38
Rejestracja: środa, 13 października 2010, 23:02
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: usterki » niedziela, 19 maja 2013, 18:23


Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: hOMER » poniedziałek, 20 maja 2013, 08:09

zdaje się że wywaliło przez tą zamianę tvp info
a na tym 50tym kanale u mnie strasznie rwie i nie ma szans na oglądanie ale wizja na kilka nowych kanałów i tvp2 hd wreszcie się pojawiła :)

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: kris68 » poniedziałek, 20 maja 2013, 18:37

Powtarzam pytanie i prosze bardzo o odpowiedz - czy jest ktos kto mieszka na Niepodległosci i ma kablowke cyfrowa z Multimedi - nie wiem czy sie pokrywaja , czy oni wycinaja/blokuja te kanaly DVB-T - w kazdym badz razie efekt jest taki ze nie moge znalezc ani jednego kanału w ich kablu - a na pewno mam dekoder w telewizorze _ to nowa plazma Panasonica 42 cale i we wszelkich specyfikacjach pisze ze jest wyposazony w tuner DVB-T / mpeg 4 - tak wiec powinien cos wykrywac. A skoro komus sie udalo w kablu z kablowki znalezc sygnal DVB-T niech sie podzieli doswiadczeniami , bedzie mi to bardzo pomocne.

bitowski
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 26 czerwca 2012, 08:04
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: bitowski » poniedziałek, 20 maja 2013, 19:56

Witam!
Mam pytanie: czy ktoś z Was używa telewizora z wbudowanym tunerem DVBT i anteny kierunkowej?? Jak to się sprawdza w Bochni. Pytam ponieważ miałem do tej pory tv z dekoderem i odbierało mux1 i mux2 z siłą 94-98 % natomiast mux3 szatkował obraz... zastanawiam się nad zmianą tv tylko nie wiem jak tam działają te dekodery wbudowane czy np mogą słabiej łapać sygnał?? Z góry dzięki za odpoweidź...

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: kris68 » wtorek, 21 maja 2013, 06:45

Wlasnie czy z antena skierowana na Choragwice ktora prawie ze widze z okna ( w przenosni ) ale nic nie stoi na przeszkodzie - czy warto kupic antene i z 15m kabla skoro w plazmie Panasonic mam tuner DVB-T / MPEG 4. Bo nie chce mi sie wyrzucac kasy jeśli by nie dzialalo. A mieszkam na Niepodleglosci kolo biblioteki na 3 pietrze tak ze zadnych przeszkod. Antene traktowal bym jako lacze zapasowe bo 100 zl to nie sa pieniadze a mimo wszystko czasem kablowka Multimedii pada i nie ma mozliwosci ogladania programow a tak przelaczylbym tylko na telewizorze zrodlo sygnalu.
Tylko czy aby na pewno antena plus kabel 15 metrow nie bedzie za daleko ale tyle metrow mam z pokoju wiec nie wiem czy nie bedzie tlumic poziomu sygnalu. Z ochota wymienie sie doswiadczeniami z kims kto mieszka na os. Niepodleglosci i odbiera telewizje naziemna cyfrowa - i jak napisalem wyzej bardzo prosze o jakikolwiek odzew na moja prosbe bo dotychczasowe pozostaly bez odpowiedzi a nie wierze zby na Niepodleglosci nikt nie mial anteny kierunkowej na Choragwice i nie ogladal programow z Mux-ów. Ostatecznie nie kazdy ma kablówke.
Jak komus sie nie czce tutaj rozpisywac to bardzo prosze na gg 2392387. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
WPT1313
Częsty gość
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 20:31
Lokalizacja: Pałac w Zatorach ;-)
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: WPT1313 » wtorek, 21 maja 2013, 06:58

Wczoraj wieczorem dekoder znalazł 22 kanały czyli MUX3 działa w całej okazałości. Jako bonus jest TVP Info Katowice.
Dekodery wbudowane w TV nie powinny gorzej odbierać sygnału cyfrowego, bardziej zastanowiłbym się nad lokalizacją anteny lub jakością kabla. U znajomego który kilka miesięcy temu eksperymentował z ustawianiem anteny ze względu na problemy z odbiorem MUX2 przyczyną straty sygnału był kilkunastoletni kabel. Po wymianie kabla na nowy zakłócenia zniknęły, odbiór MUX 1 i MUX2 - 100%. Nie wiem jak mu tam MUX3 hula ale się dowiem :wink:

Kris68, nie mieszkam na Niepodległości, ale w jesieni i w zimie widzę maszt na Chorągwicy (jak liści nie ma na drzewach w lesie :) ). Do jednej anteny (Telmor ASR-860 ze wzmacniaczem) mam podpięte 4 telewizory, łączna długość kabla to ok 30 metrów i wszystko działa jak należy. Polecam sklep elektroniczny na ul Fischera, sprzedawca gdy kupowałem antenę powiedział, że mogę ją zwrócić jeśli nie będzie działać jak należy i ewentualnie doradzi jak zbudować zestaw anten stricte kierunkowych - ale nie było takiej konieczności.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: kris68 » wtorek, 21 maja 2013, 07:08

WPT1313 znam ten sklep - gosc jest naprawde konkretny i zna sie na tym co sprzedaje.
I dzieki ci za odpowiedz bo wreszcie wiem ze 15 metrowy kabel nie bedzie przyczyna straty sygnalu. Teraz tylko poczekam na pieniazki i kupie antene razem z kablem - mam nadzieje ze moja plazma to obsluzy.
I jeszcze jedno pytanie - wiem jaka mam jakosc w kablowce programow HD w tym TVP 1 HD i TVP 2 HD - czy jakosc programów z telewizji cyfrowej jak sie dobrze dostroi tez jest taka brzytwa ?
Bo w cyfrowej kablowce mam taka jakosc HD programow TVP 1 i 2 ze az doslownie wyrazistosc programow az kluje w oczy jezeli wczesniej ogladalo sie po analogu.
Ostatnie pytanie - chcialbym rodzicom zalozyc tuner DVB-T - jaki odbiornik polecacie - zeby byl niedrogi , latwy w obsludze i mial wyjscie usb zeby mozna bylo nagrac ogladany program czy tez program gdy nas nie ma w domu na zewnetrznym dysku z wlasnym zasilaniem.

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: hOMER » wtorek, 21 maja 2013, 10:13

u siebie mam jedną instalację na 2 tv i na jednym małym ciut starszym LG mux-3 strasznie kuleje natomiast na nowszym duzym samsungu działa bez zająknięcia.
pozostale muxy na obu tv dzialają elegancko.
wiec cos mi sie zdaje ze tunery tez mają znaczenie.

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: kris68 » wtorek, 21 maja 2013, 10:37

hOMER a mozesz powiedziec jaki masz tuner DVB-T i za jaka cene go kupiłes.

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: naziemna telewizja cyfrowa

Postautor: hOMER » wtorek, 21 maja 2013, 12:46

wbudowany
nie mam zewnętrznego.
ale w sumie leży mi gdzieś tuner Tracera (http://allegro.pl/tracer-tv-tuner-dvb-t ... 06698.html) coś takiego to przetestuje go moze dzis i zobacze jak lata.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości