internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kris68 » sobota, 19 sierpnia 2017, 18:30

@mariano mi pani powiedziala bo teraz przedluzalem umowe zebym zapytal za pół roku, rok - paranoja jakas. W miescie 500/50 a tu 60/10 .

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » środa, 30 sierpnia 2017, 15:51

@devonish
- bo to wspaniałe forum nie pozwala wklejać postu z cytatem...

W każdym razie:

Jak będziesz miał internet od Multimedia to napisz jaki dają modem/router i czy można po ludzku podzielić łącze swoim routerem z wejściem WAN. Na ich stronie piszą, że standardowo 1 łącze światłowodowe = tylko jeden komputer, chyba, że dopłacisz około 10 zł to ci łaskawie włączą w ich routerze wifi. Jak nie dopłacisz to masz aktywny tylko 1 port LAN. Mam gdzieś ich ograniczenia z liczbą komputerów (chyba upadli na łeb- to nie rok 2000 tylko 17 lat później..)

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: devonish » sobota, 16 września 2017, 18:13

Witam,

Posiadam od poniedziałku światłowód 500/50 MB/s od Multimedi. W zestawie dostałem obowiązkowo router Huawei HG8245H i tylko jeden LAN1 jest do internetu. Punktem obowiązkowym jest podłączenie dotychczasowej linii telefonicznej do routera (wyłączą prąd to telefon nie do użycia).
Prędkości są rzędu 500-650 Mb/s download i ~50 Mb/s upload.
Duży minus to uzyskiwanie zewnętrznego adresu IP na routerze Huawei (jest sporo poblokowanych możliwości konfiguracyjnych) i po podpięciu kabelkiem z portu LAN1 do portu WAN w drugim routerze ( u mnie asus nt-87u) otrzymujemy już adres wewnętrzny z puli 192.168.100.101.
Asus to kolejna podsieć 192.168.0...
Powoduje to utratę bycia dostępnym na komputerach w szeregu aplikacji np. ściąganie torrentów itp.

W Bestconnect adres zewnętrzny uzyskiwaliśmy na swoim routerze ponieważ tam wpisywaliśmy login i hasło w połączeniu PPPoE.
Nie wiem czy zamawianie zewnętrznego stałego adresu IP ma tu większy sens. Włączyłem funkcje UnPn i przekierowania portów na dwóch routerach ale efekt mizerny.

Warto też pilnować terminu wypowiedzenia/ przedłużenia umowy ponieważ po okresie promocyjnym (12 miesięcy) w kolejnym okresie cena wzrasta do ponad 600zł!!!

Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: renowacja » niedziela, 17 września 2017, 08:05

Gdzie brałeś ten internet (lokalizacja) odnosnie tego IP to nie mozesz pobierac torrentów czy o cos innego chodzi ?

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: devonish » niedziela, 17 września 2017, 08:44

Miejscowość Kobyle, światłowód znajduje się na słupach energetycznych (podobnie Bestconnect).
Co do np. torrentów to mogę pobierać ale tylko od osób mających zewnętrzne IP (nie będących za "NAT-em") przez co pula osób od których mogę pobierać jest mniejsza. Próbowałem przekierowywać porty ale bez sukcesu.
W Bestconnect zewnętrzne IP dostawałem na swoim routerze (tam był login i hasło).

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » niedziela, 17 września 2017, 10:01

A jak długo czekałeś na internet od czasu powieszenia światłowodów na słupach?
Miałem u nich usługę Emil- analogia do neostrady wiele lat temu i już wtedy nie było zewnętrznego adresu IP. Siedziało się w sieci LAN operatora na IP 192.168. ... ...

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: devonish » niedziela, 17 września 2017, 20:39

Światłowody montowali pół roku temu. Znalazłem rozwiązanie: drugi router przełączyłem w tryb Access Pointa teraz jest ok z dostępnością.

kalimata
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 2 grudnia 2010, 18:18
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kalimata » środa, 4 października 2017, 19:43

Ile płacisz za taki net w multimedi ? Bo na ich www nie mogę znaleźć info o takiej prędkości. U mnie też powiesili ostatnio na słupach multimedie, umowa z bestconnect się kończy i im podziękuje bo stabilność ich światłowodu to tragedia.

Kronos KBC
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 20:20
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Kronos KBC » wtorek, 31 października 2017, 17:31

:idea: Na stronie internetowej "Orange Hurt"
pojawił się taki wpis: :idea:

30.10.2017 r
"Informacja o planowanym uruchomieniu lokalnych pętli/podpętli abonenckich,
działających w oparciu o technologię światłowodową"

:wink: Link do załącznika w którym wymienia się Bochnie :arrow:
http://www.hurt-orange.pl/wp-content/up ... 8_luty.pdf

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » wtorek, 12 grudnia 2017, 17:57

No i jak tam działa Multimedia na światłowodach?? Warto brać? Jest stabilnie i zgodnie z umową czy raczej awaryjnie??

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: devonish » piątek, 15 grudnia 2017, 11:41

Internet działa wyśmienicie. Przez cały dotychczasowy okres nie było ani jednej przerwy.
Torrenty ściągam z prędkością ok. 60 MB/s. W testach Speedtest i DSLreports.com prędkości zawsze mam więcej od ok. 550Mb/s do 750 Mb/s
a upload zawsze ~50Mb/s.
Za internet płacę 120 zł miesięcznie (w cenie jest wliczony stały adres IP -10zł miesięcznie).
Polecam.

Uwaga!
Jeśli macie telefon z Multimedii to musi być podłączony do ich routera co wiąże się z mniejszą/większą modyfikacją kabli telefonicznych w domu :(
Dodatkowo w razie wyłączenia prądu (router) nie mamy dostępu do telefonu. :?

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » piątek, 15 grudnia 2017, 16:49

A jaki ty masz router, że ci obsługuje te 500 Mb/s ? No chyba, że tylko po kablu. A jak jedziesz na wifi to jaki sprzęt? No i rozumiem, że karty 802.11 ac w routerze i komputerze to podstawa. Ile Mb/s wyciąga wifi?
Ja mam dylemat, bo w domu żadnych kabli - jadę tylko po wifi, dotychczas marna neostrada do 10 a teraz wezmę 120 Mb/s bo więcej po wifi nic mi nie uciągnie. Mam teraz TP Link Td-w8970, który jest słaby i daje tylko w LAN 50 Mb/s. Tragedia.

devonish
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2015, 22:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: devonish » piątek, 15 grudnia 2017, 19:43

Mam router Asus RT-AC87U i na laptopie i telefonie Samsung S7 wyposażone karty wifi w standardzie AC mam prędkość ściągania ~250Mb/sec i 50 Mb/sec wysyłanie. Maksymalne prędkości osiągam po kablu.

bestconnect
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2012, 12:29
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: bestconnect » czwartek, 1 marca 2018, 18:51

witam.

Od dziś startujemy z nową ofertą 3-pak za 69 zł w której dostępne są trzy usługi:
- telewizja 128 kanałów (w tym 45 kanałów HD)
- telefon stacjonarny (w pakiecie 30 minut gratis) - możliwość przeniesienia obecnego numeru do nas
- internet 100 Mbit/s download, 10 Mbit/s upload

Promocja jest ograniczona czasowo.
Więcej informacji pod numerem telefonu: 606794978

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości