internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Internet, komputery, gry, multimedia, technologie, gsm itp.
tomekwolski
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2016, 14:19
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: tomekwolski » piątek, 23 grudnia 2016, 08:48

Internet to jedno ale trzeba również pamiętać o wysokiej jakości urządzeniach sieciowych. Ja na potrzeby własnej działalności musiałem pomyśleć o nowoczesnych urządzeniach sieciowych i jeśli ktoś potrzebuje to tą firmę śmiało polecam w tych kwestiach: http://www.tritechnet.pl/kontakt

Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kris68 » piątek, 23 grudnia 2016, 10:34

@ xplodemati chyba jednak poczekasz na tą Łapczycę bo im sie nie spieszy. Nie ma to jak mieszkac na osiedlu i miec neta z kablówki. Jak byłem w dawnym Igloonecie to za łacze 30 Mb/s płaciłem 115 złotych, a teraz ich nastepca Netia chodzi bardzo ciulowo. Ja za internet 65/3 Mb płacę dokładnie 47,15 zł.

I to nie ma różnicy czy jest godzina 12 w południe , 24:00, czy tez godzina powrotu ludzi ze szkoły i z pracy. Prędkość jest cały czas taka sama aż sie przyjemnie pracuje.
A w razie awarii Multimedii mam modem LTE z limitem 50 GB i prędkoscią 150 Mb/s choc na tym rzadko tyle uzyskuje. Ale musiałem to wziaść bo mi się poprzedni komputer spalił i nie stać mnie było na nowy wiec kupiłem w PLUSIE laptopa HP i modem LTE a właściwie dostałem za darmo bo przy odbiorze nie musiałem nic płacić dopiero za miesiąc w pierwszym rachunku.

Pulpit
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2016, 10:17
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Pulpit » piątek, 23 grudnia 2016, 18:58

Dla porówniania:


Awatar użytkownika
kris68
Bardzo towarzyski
Posty: 414
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 16:36
Lokalizacja: Tam gdzie słońce nie sięga ....Sigma Centauri
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kris68 » piątek, 23 grudnia 2016, 19:08

@Pulpit-szybkość niezła ile płacisz za to i w jakiej firmie? Jestem ciekawy moze to wybiore jako nastepne rozwiązanie jak mi sie umowa skończy i sie będzie opłacało.
Chociaż szczerze ci powiem ze wystarczy mi to co mam za ta cenę - film HD mam na dysku w 15-20 minut , no i płace czterdziesci parę złotych.

Pulpit
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2016, 10:17
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Pulpit » poniedziałek, 26 grudnia 2016, 20:28

Bestconnect, 59zł miesięcznie i 100zł montaż z routerem, tyle że ten router wiadomo niska półka z portami 100Mb/s, także router użytkuje swój. Ten światłowód to jedyne co u mnie wchodzi w grę na wiosce, bo Multimedia ze względu na kiepskie "kable" oferuje max 6Mb/s i czasem potrafiło wywalić czy łapać synchronizację na niższą prędkość np 4Mb/s :|

kalimata
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 2 grudnia 2010, 18:18
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kalimata » piątek, 30 grudnia 2016, 23:06

Ktoś ma na tym internecie problemy z grami online tak jak ja ? Bo nie da się grać czy to w FIFE czy to w Battlefield na tym internecie, cały czas lagi, przycinki w ww grach. Na internecie z sieci komórkowej albo na Neostradzie na tym samym sprzęcie działa super wszystko dobrze. Do nich nie ma ci pisać bo dostaję cały czas odpowiedz że światłowody działają prawidłowo i całuj ich w gdzieś.
Nie znam struktury tej sieci ale o ile szybkość jest ok o tyle jakość to porażka.

Ktoś coś?

Pulpit
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2016, 10:17
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Pulpit » sobota, 31 grudnia 2016, 14:49

U mnie kiedyś przez 2/3 dni był problem ze stratami pakietów do serwerów zagranicznych, w csgo Loss na poziomie 20-40%, w Battlefield 1 było czuć laga, oprócz tego cały czas wszystko działa ok. Wtedy mógł być to problem z jakimś węzłem za granicą coś jak w Orange z Telia.net.

kalimata
Stały bywalec
Posty: 110
Rejestracja: czwartek, 2 grudnia 2010, 18:18
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: kalimata » czwartek, 5 stycznia 2017, 21:56

W BF1 na przykład da się grać ale czuć że jest nie tak jak powinno być, za to FIFA jest od dwóch tygodni jest całkowicie niegrywalna, muszę sprawdzić u kogoś z tym netem czy jest tak samo ale jak wszyscy mają tak samo to masakra. Postaram się wrzucić film jak to wygląda.

bestconnect
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2012, 12:29
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: bestconnect » czwartek, 12 stycznia 2017, 19:56


Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: renowacja » piątek, 13 stycznia 2017, 18:33

Wasz internet to jest KPINA i porażka , w tygodniu jakoś chodzi ( marnie bo marnie ale chodzi ) w weekendy i świet ato jest DNO DNO DNO , ,Jestem klientem od kilku miesięcy i żałuje . Tragedia . ODRADZAM . Zeby filmiku na YT się nie dało oglądnąć, WSTYD


Internet miał być 10 lub więcej mega a to wynik z teraz i tak działa zazwyczaj :)

PORAŻKA test robiło 3 minuty heheh
result/5964397971][/URL]

Pulpit
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 11 listopada 2016, 10:17
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Pulpit » wtorek, 17 stycznia 2017, 11:16

@UP wygląda jakby coś wykorzystywało całe łącze, przeskanuj komputer, sprawdź łącze na innym urządzeniu.

Beatriks
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 08:01
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Beatriks » czwartek, 26 stycznia 2017, 07:25

Internet światłowodowy oferują też lokalni dostawcy: http://zgranapaczka.pl/ . Maja całkiem korzystne warunki, więc na pewno warto ich sprawdzić. To co mi się podoba, to to, że nie podwyższają opłat w trakcie trwania umowy, tak jak to robią niektórzy najbardziej znani dostawcy. W końcu jak się podpisuje umowę na dwa lata (a tak jest najczęściej), to nikt nie chce po roku płacić więcej.

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 20:44


Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » sobota, 11 marca 2017, 12:29

Pytałem chyba ponad rok temu, zatem zapytam jeszcze raz. Czy planujecie albo przewidujecie dostarczanie internetu światłowodowego do takich miejscowości jak: Słomka, Gawłów, Majkowice, Bogucice - i dalej w kierunku Uścia Solnego?? Czy dopuszczacie w ogóle możliwość ekspansji w tym kierunku choćby w przyszłości?
Dodam, że wszędzie tutaj króluje niestety marna Neostrada na starych kablach do 10 MB/s. Z biegiem lat i miesięcy działa to coraz gorzej. Orange mi odpisało, że w tej części powiatu bocheńskiego nie przewidują żadnych inwestycji.
TAK WIĘC klientów by wam nie zabrakło.....

bestconnect
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: sobota, 11 lutego 2012, 12:29
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: bestconnect » wtorek, 14 marca 2017, 09:45


Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » wtorek, 14 marca 2017, 16:44


Awatar użytkownika
renowacja
Bardzo towarzyski
Posty: 298
Rejestracja: wtorek, 16 marca 2010, 18:30
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: renowacja » czwartek, 16 marca 2017, 21:43

Bestconeect to kpina A nie Internet. Jak trzeba było podpisać umowę to działał . Później już tylko gorzej A teraz to jest tragedia. Nie polecam A wręcz odradzam

Kronos KBC
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 22 grudnia 2006, 20:20
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Kronos KBC » poniedziałek, 20 marca 2017, 20:18

:shock: W Bochni robi się ciekawie
bestconnect-owi wyrosła konkurencja
firma "EterNet" informuje na swojej stronie :arrow:

Usługa internetu światłowodowego będzie dostępna dla mieszkańców:
Kwiecień 2017: Bochnia na ulicach: Oracka, Polna, Czackiego, Romana, Gołębia, WIndakiewicza, Krakowska, Samlickiego, Krakowskie Przedmieście, Brodzińskiego, Nowy Świat, Campi
-------------------------------------------------------------------------
Marzec 2017: Łapczyca
-------------------------------------------------------------------------
:idea: Zastanawiało mnie czemu bestconnect na swojej stronie informuje
o promocji w Łapczycy na swoje usługi światłowodowe
a tu się okazuje że konkurencja weszła także do tej miejscowości,
wracając do Bochni ciekawi mnie teraz kto oplecie swoją pajęczyną
łakomy kąsek czyli tak zwane osiedle Uzbornia
od ulic Sądeckiej,Siękiewicza i górskiej po Zalesie Dolne i Dąbrowskiego.
gęstość domów na tym osiedlu może przysporzyć wielu klientów :wink:
Dlatego panowie dostawcy czekam na was kto pierwszy się z was pojawi na tym osiedlu z tym
podpisze cyrograf :wink:

Awatar użytkownika
filolog
Częsty gość
Posty: 76
Rejestracja: sobota, 16 lipca 2005, 00:07
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: filolog » poniedziałek, 20 marca 2017, 22:55

Ja tego już nie rozumiem. Jest dla takich firm kasa z programu rządowego POPC - tylko brać, budować sieć i łapać klientów, którzy sami się proszą o to by mieć internet ze światłowodu o przyzwoitej jakości. Przecież ten monopolista Orange jest na naszym terenie słaby - oferuje byle jakie (powolne, szarpiące) neostrady, bierze haracz za śmieszne "utrzymanie łącza". Każdy chętnie by się ich pozbył. Teraz dostali karę od UOKIK za bezprawne przedłużanie umów na usługi stacjonarne (sprawa w toku bo się odwołują). Wiadomo już jest, że w ramach kary będą musieli umożliwić klientom natychmiastowe rozwiązanie umów na usługi stacjonarne bez jakichkolwiek kar i bez żadnego czekania.

Sam chętnie bym natychmiast im wymówił telefon i internet ALE NIE MAM DO KOGO PRZEJŚĆ !!
Kto z Was operatorów światełka chce moje 8 dych, jakie płacę obecnie tym złodziejom z Orange?? NIKT ??

Awatar użytkownika
Zyla
Częsty gość
Posty: 82
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 09:40
Kontaktowanie:

Re: internet ŚWIATŁOWODOWY w powiecie bocheńskim

Postautor: Zyla » wtorek, 21 marca 2017, 12:45


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Informatyka, multimedia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości