Flash do Canon'a

Dla wszystkich amatorów fotografii. Dyskusje, linki, zdjęcia :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Flash do Canon'a

Postautor: Champi » poniedziałek, 10 września 2012, 16:17

Mam pytanie odnośnie lampy błyskowej to DSLR. Wiem, że ten temat jest obszerny jak sama fotografia, dlatego chciałbym zawęzić trochę obszar poszukiwań. Poszukuje zewnętrznej lampy błyskowej do mojego Canona 50D. Raczej zdjęcia w studio z zestawem lamp odpadają. Przez ostatnie kilka lat nie pracowałem w studio.

Kolega polecił mi taką oto lampę. Powiedział, że podobna to lampy Canona, ale znacznie tańsza.
-
Miałem okazje strzelać fotki z użyciem tej lampy i osobiste odczucia mam bardzo pozytywne.

Tą (poniżej) drugą wygrzebałem sam - niby poprawiona wersja tej piewszej.
-

Co sądzicie na temat firmy YongNuo? Czy może polecacie inna firmę jako zamienniki do oryginalnych lamp Canona.

Dzięki.

Szelma
Stały bywalec
Posty: 107
Rejestracja: środa, 6 października 2010, 17:09
Kontaktowanie:

Re: Flash do Canon'a

Postautor: Szelma » poniedziałek, 10 września 2012, 22:36

zapodaj to pytanie na canon-board.info, tam Ci chlopaki napewno pomoga. Z tego co pobieznie czytalem to warto nabyc te lampy.

Awatar użytkownika
mireQ
Bardzo towarzyski
Posty: 376
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2009, 12:44
Lokalizacja: Bochnia/Skarżysko
Kontaktowanie:

Re: Flash do Canon'a

Postautor: mireQ » wtorek, 11 września 2012, 23:07

Jak nie potrzebujesz napisu Canon na lampie, to bierz chińczyka, a zostanie Ci na drugą lampę ;)
Tej YN-568EX chyba nie ma w polskiej dystrybucji.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Flash do Canon'a

Postautor: Champi » środa, 12 września 2012, 00:39


Awatar użytkownika
mireQ
Bardzo towarzyski
Posty: 376
Rejestracja: piątek, 24 kwietnia 2009, 12:44
Lokalizacja: Bochnia/Skarżysko
Kontaktowanie:

Re: Flash do Canon'a

Postautor: mireQ » środa, 12 września 2012, 21:53

Według niektórych postów na Canon-board 568EX ma HSS, kórego 565EX nie posiada, ale podobno 568EX nie ma złącza do baterrypack`a.

Awatar użytkownika
kinatS
Stały bywalec
Posty: 167
Rejestracja: środa, 7 września 2005, 18:39
Kontaktowanie:

Re: Flash do Canon'a

Postautor: kinatS » poniedziałek, 24 września 2012, 03:38

Ja jedynie co się mogę wypowiedzieć, to że kiedyś kupiłem flash tumax dpt386AFZ-C i ogólnie jak go używałem to mi się wydawało że pomiar światła i cała reszta działa elegancko... wcześniej miałem do czynienia z lampami manualnymi + tryb auto... Pewnego pięknego dnia błyskałem nią dość długo w deszczu, mocno zamokła jak i cała reszta sprzętu... od tego czasu błyska średnio co drugi raz... kupiłem 580exII z uszczelnieniami itp... po zakupie okazało się że w tumax'ie ETTL działa zdziebka inaczej niż w 580ex... w zasadzie to tak jakby nie działał...
Gdyby ktoś na terenie Bochni chciał porównać jedno i drugie to mam do dyspozycji, mogę na testy udzielić...

Ja osobiście chyba dopłacił bym do HSS, jest raczej nie przydatny za bardzo przy dużym otworze i słońcu do doświetlania (moc lampy dramatycznie spada), za to można odpalać lampy studyjne z fotocelami na dowolnym czasie, choćby 1/8000 co jest niemożliwe do zrealizowania w żaden inny sposób...

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości