Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Dla wszystkich amatorów fotografii. Dyskusje, linki, zdjęcia :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: przemo » środa, 18 lipca 2012, 10:53

Witam, chciałbym się zdać na Wasze doświadczenie i pomoc.
Chciałbym zakupić aparat /cyfrówkę/ by czasami pstryknąć jakąś fotkę na wakacjach/wycieczkach czy imprez. rodzinnych, czasami nakręcić jakiś mały filmik etc. Nie znam się zbytnio na fotografii więc myślę lustrzanki z potężnymi manualami odpadają. Chciałbym przeznaczyć na aparat około 1000zl +-200zł/
Wiem, że for na ten temat jest wiele, tematów pewnie nie mniej, jednak nie mam czasu zbytnio zagłębiać się w ten temat.
Co sądzicie o
panasonic DMC-FZ48 albo dmc-tz20.
http://allegro.pl/nikon-l810-4-kolory-2 ... 17976.html
Może coś innego ?

Dzięki za szybką pomoc.



Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
j_zuzia
Bardzo towarzyski
Posty: 319
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 20:28
Lokalizacja: Rzezawa/Brzeźnica
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: j_zuzia » środa, 18 lipca 2012, 18:09

Ja ci nie poradzę o na kompaktach się nie znam bo jak się ostatnio tą półka interesowałem to modeli nowszych wyskoczyło miliony od tamtej pory.
Jedyny parametr na jaki warto i należy zwrócić uwagę to czas uruchomienia i czas reakcji. reszta jest mniej ważna.

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: przemo » środa, 18 lipca 2012, 21:08

Zakupiłem Sony DSC-HX9V. I pewnie w zupełności wystarczy do powyzszych zastosowań.
Dzięki j_zuzia za pomoc.

pozdrawiam.

Alitka
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: środa, 29 sierpnia 2012, 15:41
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: Alitka » środa, 29 sierpnia 2012, 15:50

Cześć :) Ja mam w sumie podobne pytanie, tyle że wolałabym coś tańszego, to znaczy w cenie maksymalnie 800 zł. Jakiś solidny kompakt mnie interesuje, ale nie chcę używanego. Co możecie polecić? Najlepiej gdyby to był któryś z tych tutaj: http://www.mediaexpert.pl/katalog/apara ... towe,1095/ Z góry dzięki za rady :D

bastia
Przechodzień
Posty: 12
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 11:15
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: bastia » piątek, 31 maja 2013, 14:45

A co myślicie o marce NIKON, mi ostatnio się bardzo podoba ta firma i myślę że ze względu na renomę producenta powinny być dobrej jakości.

Awatar użytkownika
j_zuzia
Bardzo towarzyski
Posty: 319
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 20:28
Lokalizacja: Rzezawa/Brzeźnica
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: j_zuzia » sobota, 1 czerwca 2013, 22:10

Ja siedzę w tej stajni już bardzo długo i nie narzekam choć ceny potrafią nakierować na inne firmy.
Nie wiem o jaką półę pytasz ale najnowsze mają ponoć pewne nie dociągnięcia np: D600 brudząca się matryca, D800 podobno wolny i problemy z AF w gorszych warunkach oświetleniowych, ....

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: Champi » wtorek, 11 czerwca 2013, 19:49


cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Proszę o pomoc w wyborze aparatu.

Postautor: cyberslaw » sobota, 6 lipca 2013, 00:37

Optymalnym wyborem w zakupie kompaktu jest SONY DSC-W730S, mały w kieszeni się zmieści a jego parametry jak na kompakt i potrzeby osób nie związanych z profesjonalnym pstrykaniem są wystarczające. Jednak trzeba wziąć pod uwagę jedno kwestię mały rozmiar matrycy i brak całkowitego manualnego ustawienia ekspozycji w trudnych warunkach oświetleniowych dyskwalifikuje każdy kompakt. Obraz to światło. Użycie lamy wbudowanej nie daje optymalnego skutku, pierwszy plan jest wielokrotnie przepalony, a drugi praktycznie nie widoczny, obraz staje się nie naturalny i płaski. Projektanci kompaktów chcąc kompensować straty matrycy dają jasne obiektywy lecz to nic nie da. nagrywanie filmów kompaktem daje również mizerne efekty, obraz trzęsie się jak galareta, a przy słabym oświetleniu staje się zaszumiały i nie ostry. Na pocieszenie mogę dodać że kamery domowe za 1000 zł - 4000 zł dają podobne efekty. Jeśli na prawdę chcecie mieć dobre zdjęcia to proponuję lustrzankę nawet tańszą, do tego zakup stałki 50 mm F 1.8 najlepiej poszukać lustrzanki z zapisem filmów HD lub FULL HD na przykłąd taki zestaw "Nikon D70 + 18-70 DX + filtr HOYA + torba + karty" który można znaleźć na allegro w cenie 750 zł.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości