Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Dla wszystkich amatorów fotografii. Dyskusje, linki, zdjęcia :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
ni66an
Przechodzień
Posty: 18
Rejestracja: środa, 27 maja 2009, 20:36
Lokalizacja: k/Bochni
Kontaktowanie:

Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Postautor: ni66an » wtorek, 17 kwietnia 2012, 19:06

byłem na stronie wisniczanin.pl i znalazłem tam informację, że Kuria w Tarnowie prowadzi kurs fotografowania i filmowania w kościołach, wymagania jak w zawodzie licencjonowanym no i oczywiście ofiara
http://www.wdo.diecezja.tarnow.pl/index ... &Itemid=12 pkt.6

Co o tym myślicie, jak to wygląda u Was w parafii? Ja przynależę do takiej, gdzie ksiądz słowem nie wspomina o jakiś zakazach fotografowania w czasie uroczystości kościelnych, może dlatego, że nie robi się "masówek", bo parafia raczej z tych mniejszych i nie ma niezliczonej liczby fotografów podczas takich uroczystości. Chociaż np. w Krakowie na chrzcie w jakim uczestniczyłem, ksiądz też o niczym takim nie wspominał.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Postautor: karmelek » wtorek, 17 kwietnia 2012, 21:39

Trochę w tym zagadnieniu już siedzę, więc może wrzucę coś od siebie. Zasadniczo za sam kurs zbieram się już kilka ładnych lat, ale zawsze mi coś wypada. Episkopat wysmarował kiedyś spory dokument o tym jakie zasady obowiązują - warto przeczytać żeby mieć pojęcie co i jak, zwłaszcza, jeżeli z Kościołem na co dzień się jest dalej jak bliżej.

Co do moich doświadczeń - nigdy nie spotkało mnie nic negatywnego ze strony księży (chociaż kursu nie mam), ale to może dlatego, że staram się pracować tak, żeby nie być w centrum uwagi: nie biegam, nie skaczę po czym się tylko da, żeby zrobić fajne zdjęcie. Z rzeczy, które praktykuję - warto przed uroczystością podejść do zakrystii i uzgodnić z księdzem ewentualne jego zastrzeżenia do naszej działalności (np. niektórzy nie lubią zdjęć w trakcie kazania, bo ich to rozprasza). Trzeba też pamiętać o przyzwoitym ubiorze - głupio się kręcić w czasie uroczystości po kościele w jakiś dresach.

Ale generalnie - dla mnie t temat rzeka : )

Jeżeli chodzi o ofiarę - widzę, że stawka nieźle poszła w górę - jak ostatnio patrzyłem to było to mniej niż 50PLN.

cyberslaw
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: sobota, 6 lutego 2010, 19:06
Lokalizacja: Proszówki
Kontaktowanie:

Re: Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Postautor: cyberslaw » sobota, 6 lipca 2013, 08:47

Witam, kurs taki to dwa spotkania, byłem na nim. Troszeczkę było nie tak bo obiecano dyplomy i legitymację a dostaliśmy książkę o tym wszystkim co mówioną na spotkaniach a legitymacja jest w postaci identyfikatora ze zdjęciem do przypinania na ubraniu. Przekonałem się jednak że nie chodzi księżom o kasę bo 50 złotych to nie majątek, chodzi im bardziej o uświadomienie reporterowi o kulturze zachowania, choć i tak wielu fotografów zachowuje się naganianie. Byłem na weselu jako gość u kuzyna mojej żony. Wynajęty fotograf biegał po kościele jak dziecko, wchodził za ołtarz, tam gdzie mu nie wolno, na dodatek ubrany był niechlujnie, w koszulę w kratę. Na tym przykładzie można się przekonać o kulturze i wychowaniu fotografów.

sylwucha21
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: wtorek, 20 września 2016, 14:05
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Postautor: sylwucha21 » czwartek, 22 września 2016, 12:22

zgadzam się, dlatego taki kurs jest dosyć ważny - nawet dla samego fotografa bo nie musi znać obyczajów panujących w kościele, dlatego warto nauczyć się przynajmniej tych podstaw.

--

agniesia224
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 17 sierpnia 2016, 11:59
Kontaktowanie:

Re: Kurs fotografowania i filmowania w kościołach

Postautor: agniesia224 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:38

Kurs taki jest bardzo pomocny, czasem zdarza się, że bez niego nie pozwolą nam robić zdjęć w kościele. Warto się zawczasu wszystkiego dowiedzieć. Oprócz kursu takiego, który nic nie wnosi do naszych umiejętności, warto brać udział również w kursach, które powalają na podnoszenie kompetencji. Ja polecam te warsztaty - brałam w nich udział i są powadzone na wysokim poziomie.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości