Naprawa aparatu

Dla wszystkich amatorów fotografii. Dyskusje, linki, zdjęcia :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
bułgareczka
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 20:12
Lokalizacja: Bocheńka:)
Kontaktowanie:

Naprawa aparatu

Postautor: bułgareczka » poniedziałek, 23 lipca 2012, 17:53

Witem. Mam wielki problem. Czy znajdzie się na forum osoba która zajmuje się naprawa aparatu. Dokładnie chodzi mi o model FujifilmA180. Może ktoś wie gdzie można naprawić taki aparat. Bardzo proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
j_zuzia
Bardzo towarzyski
Posty: 319
Rejestracja: wtorek, 7 października 2008, 20:28
Lokalizacja: Rzezawa/Brzeźnica
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: j_zuzia » poniedziałek, 23 lipca 2012, 19:37

To jeszcze podaj rodzaj usterki np: obiektyw się nie wysuwa, nie włącza się, wyskakuje jakaś dziwne powiadomienie na wyświetlaczu, itp.

Awatar użytkownika
bułgareczka
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 20:12
Lokalizacja: Bocheńka:)
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: bułgareczka » poniedziałek, 23 lipca 2012, 23:21

Na początku pisało ze uszkodzony zoom i się nie wysuwał a teraz w ogóle się już nie włącza.

Awatar użytkownika
Champi
Bardzo towarzyski
Posty: 477
Rejestracja: piątek, 18 stycznia 2008, 21:44
Lokalizacja: Raz tu, raz tam.
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: Champi » środa, 25 lipca 2012, 14:21

Miałem kiedyś podobny problem i zmuszony byłem zawieźć go do Krakowa. Niestety teraz nie pamiętam gdzie to było i jak się fachowiec nazwywał. To był jednosobowy serwis. Usterka została naprawiona ale po 2-3 miesiącach zepsuło się ponownie. Zastanów się czy warto takie coś naprawiać. U mnie wyszło za naprawę ok 300zł.

Awatar użytkownika
bułgareczka
Częsty gość
Posty: 46
Rejestracja: piątek, 6 listopada 2009, 20:12
Lokalizacja: Bocheńka:)
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: bułgareczka » czwartek, 26 lipca 2012, 09:30

Właśnie tego się obawiam ,że koszty naprawy mogą być porównywalne z nowym sprzętem. Dzięki za odpowiedzi:)

leniwa
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 16 lipca 2014, 15:32
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: leniwa » środa, 16 lipca 2014, 15:44

Jeżeli chodzi o samą Bochnię, to nie znam dobrego serwisu fotograficznego, ale wiem, że e-serwis foto jest dobre. Tutaj masz do nich namiary: http://e-serwisfoto.pl/services.html Warto też do nich przedzwonić, bo na stronie nie ma podanych wszystkich ich punktów. Możesz podejść do nich, żeby zrobili darmową wycenę, wtedy będziesz dokładnie wiedzieć na jakie koszty się przygotować i czy będzie Ci się to opłacało.

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: kleszczyk » czwartek, 31 lipca 2014, 12:37

Ja ostatnio przekonałam się, że jeśli chodzi o aparaty kompaktowe to ich naprawa się nie opłaca. Teraz są tak tanie, że lepiej kupić nowy, niż bawić się w ciągłe naprawy, zwłaszcza jak aparat się nie chce włączyć - w serwisach naprawiają wszystko po kolei, bo sami nie wiedzą co się zepsuło, a ty płacisz i płacisz...

pinezka
Stały bywalec
Posty: 153
Rejestracja: środa, 12 lutego 2014, 15:04
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: pinezka » czwartek, 15 stycznia 2015, 14:39

Naprawa jest niestety rzeczywiście czasami droższa niż nowy aparat. Ja swego czasu naprawiałam lustrzankę, która kosztowała 1500zł i facet zażyczył sobie za to 400zł. No ale nie miałam wyjścia, bo to było tuż przed wakacjami i koniecznie chciałam ją ze sobą zabrać.

Gwidon
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 11 czerwca 2016, 12:28
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Naprawa aparatu

Postautor: Gwidon » wtorek, 6 września 2016, 19:09

Moim zdaniem, zanim zaczniemy naprawiać aparat sprawdzmy, ile bedzie kosztowała naprawa, bo może skonczyc sie tak jak u mnie, że bardziej oplacało mi sie kupic nowy, niż wydawać kase na naprawę i tak starego aparatu...

Awatar użytkownika
Ralf
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 16 lipca 2013, 18:57
Kontaktowanie:

Re: Naprawa aparatu

Postautor: Ralf » czwartek, 13 października 2016, 19:23

Podobny problem :| sprzęt to 9letni bezlusterkowiec Fuji FinePix s9500, padło wielofunkcyjne pokrętło używane w trybie manualnym i preselekcjach czasu lub przysłony.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Fotografia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości