Spływy kajakowe

Wszystko co związane ze sportem. Bocheńskie ligi piłki nożnej, siatkowej, ręcznej, ligi amatorskie.
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
wwwkajakibochniapl
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2013, 23:08
Kontaktowanie:

Spływy kajakowe

Postautor: wwwkajakibochniapl » poniedziałek, 20 maja 2013, 23:25

Zapraszamy do spływów kajakowych rzeką Rabą. Posiadamy 10 kajaków polietylenowych dwuosobowych oraz 2 pontony raftingowe: jeden jedenasto osobowy, drugi sześcioosobowy.
Charakterystyka Raby:
Odcinek od Dobczyc do Bochni ma charakter górski: wymaga od kajakarza wprawy w manewrowaniu kajakiem. Nie jest on jednak na tyle trudny aby nie dało się go spokojnie spłynąć. Jeśli ktoś nie ma pojęcia o kajakowaniu zapraszamy na krótki kurs, który przeprowadzi instruktor kajakarstwa PZKaj i który zapozna Was z podstawowymi czynnościami.
Odcinek od Bochni do Uścia Solnego ma charakter rzeki nizinnej - nie ma już tak silnego nurtu, jest mniej przeszkód i mniej plaż - brzegi są ziemiste i strome.


Tych co nie posiadają żadnych umiejętności lub są jeszcze za mali zapraszamy na spływy pontonowe. Nie wymaga on żadnych umiejętności technicznych od uczestników - instruktor i sternik objaśni wszystko i pokieruje pontonem.

Oprócz Raby pływamy po Wiśle, Dunajcu, Popradzie, Nidzie, Warcie, Liswarcie, Pilicy

Zapraszamy na naszą stronę internetową http://www.kajakibochnia.pl gdzie w zakładkach galeria i filmy można zobaczyć nasze spływy.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: hOMER » wtorek, 21 maja 2013, 09:55

z tą rzeką górską to chyba mala przesada :)
no ale kajakiem chętnie bym spróbował bo pontonowy spływ juz dawien dawno zaliczyłem i było niemiłosiernie nudno :)

Awatar użytkownika
Kondorek
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: środa, 22 lutego 2006, 08:04
Lokalizacja: Kolanów
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: Kondorek » piątek, 9 sierpnia 2013, 17:21

Wraz ze znajomymi ostatnio spływaliśmy kajakami do Uścia Solnego i z czystym sumieniem mogę zarówno polecić ten rodzaj wypoczynku jak i firmę. Fajny klimat, można wypocząć aktywnie i trochę poprawić kondycję. Naprawdę rzetelnie wszystko załatwione, kapoki dla każdego, cenne rady przed wypłynięciem (widać, że gość się zna i pasjonuje tym), i cena bardzo niska. Jeśli, ktoś nie próbował, a myśli o tym to nie ma na co czekać - skąd mamy wiedzieć czy coś nam się podoba albo nie jeśli tego nie spróbujemy.

rzurus87
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2011, 17:51
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: rzurus87 » sobota, 31 sierpnia 2013, 14:36

Z czystym sumieniem moge polecić świadczone usługi.
Bylem ze znajomymi na splywie kajakowym po Rabie (Gdow - Bochnia) jak rowniez Rafting (splyw pontonem) po Dunajcu. Szczegolnie ta druga wycieczke polecam, calodniowa, koszty niewielkie, a jak sie pogoda uda i woda ma przyzwoity poziom t i jakas fala nas zgarnie.
Dunajec to znacznie wieksza frajda i ciekawsze widoki.

Polecam.

WJ

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: hOMER » poniedziałek, 2 września 2013, 13:55

no myślę że się w końcu kiedyś zbiorę na ten kajak :)
a odnośnie raftingu to ja polecam spływ rzeką Tara (Czarnogóra)

dla zobrazowania jest 40 sekund ze spływu w tym oto filmiku (po pierwszej minucie jest spływ)
http://www.youtube.com/watch?v=5AGHkpVm ... e=youtu.be

wwwkajakibochniapl
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2013, 23:08
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: wwwkajakibochniapl » środa, 4 września 2013, 13:30

Witamy.
Miło nam, że część osób jest zadowolona z naszych usług. Jeśli chodzi i adrenalinę to u nas mało jest takich rzek na których można jej doświadczyć. Ostatnio z klientami spływaliśmy z Krościenka do Gołkowic Dolnych. Odcinek dużo ciekawszy od Przełomu Dunajca jesli chodzi o atrakcje na wodzie: więcej bystrzy i lepsza zabawa. Jednak aby to bylo bezpieczne i sprawialo przyjemność trzeba miec obycie ze sprzetem. Mysmy bowiem splywali trzema dmuchancami i dwoma sztywniakami. Sztywniaki raczej odpadają bo na bystrzach za bardzo je zalewa woda, dmuchance radzą sobie świetnie szczególnie kanadyjki. W przyszłości może zainwestujemy w więcej tego rodzaju sprzętu. Poniżej wklejam link ze spływu z Krościenka
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... TfTHP95TnU
Dunajca nie ma co porównywać do Tary, Cetiny, Salzy czy innych górskich rzek. Po prostu w stosunku do nich newiele sie na nim dzieje.
Naszą ideą obecnie jest nauczyć i wprowadzićć potencjalnego klienta w świat szeroko pojętego kajakarstwa. Jeśli ktoś złapie bakcyla to będzie nam niezmiernke miło.
Co do naszej rzeki Raby: nie powinniśmy się od niej odwracać plecami. Spływanie nią może być dodatkową atrakcją turystyczną Bocheńszczyzny. Skoro pływają kajaki po mniejszej Skawie to czemu po Rabie nie mogą? Dla mnie od Raby wszystko się zaczęło i nie zapominam o niej. Często pływam na pstrąga - zawsze to przyjemniej potrenować ramiona , plecy i brzuch na kajaku niż na siłowni. Wydaje mi sie , ze stwarzamy Bochnianom warunki do nauki i doskonalenia technik pływania różnym sprzętem za niewielkie pieniądze i nie wyjeżdżając daleko.
Chciałbym pokazać parę filmików z plywania po naszej Rabie. Dla mnie jest to świetny sposób na odreagowanie od problemów dnia codziennego i "naładowanie akumulatorów". Nie tylko więc wędkarze znajdują ukojenie nad wodą.
http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... pCD01xhXQw

http://www.youtube.com/watch?feature=yo ... xk648S5Deo

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z naszych usług.

Awatar użytkownika
hOMER
Bardzo towarzyski
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 17:36
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: hOMER » czwartek, 5 września 2013, 11:47

bardzo dobra i słuszna inicjatywa. jeszcze temu zrobic fajną promocję i będzie jeszcze lepiej :)

wwwkajakibochniapl
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 20 maja 2013, 23:08
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: wwwkajakibochniapl » niedziela, 27 lipca 2014, 01:39

Próg wodny w Damienicach
W sobotę grupa kajakarzy spływała z Książnic do Cikowic. Nie dało się płynąć dalej bo na przeszkodzie stał próg wodny w Damienicach przy ujęciu wody dla Bochni. Przy takim stanie wody jaki był obejście go nastręczyłoby wiele problemów. Ja spływając do naszej bazy na Wygodzie 187 wcześniej zrobiłem rekonesans i udało się znaleźć odpowiednie miejsce do spłynięcia go. Miałem trochę obaw, ale woda w tym miejscu co wybrałem łagodnie spadała w dół nie tworząc odwoju. Trzeba było tylko dokładnie trafić w to wąskie na około 60-70cm miejsce. Poniżej przedstawiam filmik poglądowy z tego progu. Przy takim stanie wody lepiej żeby "niedzielny" kajakarz nie spływał z niego, szczególnie długim sztywnym kajakiem. O tragedię nietrudno. Tego lata wypadków z kajakarzami było trochę, niestety większość z nich na progach wodnych i ze skutkiem śmiertelnym. Pamiętajcie , że kapok nie jest od siedzenia na nim tylko ma nas chronić - czyli musimy go ubrać. Jak to mówią kajakarze z długoletnim stażem - tylko amatorzy pływają bez kapoków
http://youtu.be/pcO1Hn-mjC8

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: kleszczyk » czwartek, 31 lipca 2014, 12:25

Byłam kiedyś na spływie kajakowym w Mikołajkach, było w miarę bezpiecznie, choć jezioro Mokre było trudne do przepłynięcia, bo ciągle znosiło nas na środek. Nie wyobrażam sobie pływania bez kapoka, przecież tam było bardzo głęboko! Z chęcią spróbowałabym raftingu, tylko pewnie trudno byłoby zebrać tylu odważnych znajomych. ;-)

gasiorek
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: wtorek, 4 lutego 2014, 15:44
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: gasiorek » niedziela, 15 lutego 2015, 14:45

T na prawdę fajny sport. Lubię wyjeżdżać latem na spływy kajakowe na Kaszuby, bo tam jest wiele rzek i jezior i bardzo ciekawe szlaki kajakowe. Kajaki są do wypożyczenia wszędzie można poprosić, żeby te kajaki wywieźli gdzieś w umówione miejsce, albo zabrali skądś, gdy dalej nie ma siły pływać.Mamy swoja kwaterę w - taka fajna nazwa miejscowości.

plisa13
Przechodzień
Posty: 21
Rejestracja: czwartek, 1 września 2016, 16:46
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: plisa13 » piątek, 27 stycznia 2017, 17:48

Ja byłam na spływie kajakowym Pilicą tutaj dokładnie http://www.nadpilice.pl/ . Było fantastycznie . Czy ktoś z Was też tam był?

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: Spływy kajakowe

Postautor: Martaska » sobota, 25 sierpnia 2018, 00:24

Kocham tego typu imprezy !! :) Kajaki to w ogóle jest moja pasja, od dziecka. Niestety musiałam ją porzucić po szkole średniej z racji braku czasu, ale ostatnimi czasy z powrotem chciałam wrócić na spływy i powiem wam, że udało mi się na stronie https://gokajak.com/spodnie-kajakowe-87 dorwać naprawdę świetne spodnie na kajak w całkiem przystępnej cenie. Teraz nie pozostaje mi już nic innego jak tylko skrzyknąć znajomych na kolejny spływ. :)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Sport i rekreacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość