IV RP duszenie demokracji

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

IV RP duszenie demokracji

Postautor: podatnik » środa, 2 grudnia 2015, 13:06

"PiS kneblował opozycji usta. Słowa Piotrowicza skandaliczne"

Pan prokurator żyje chyba dawnymi PRL-owskimi czasami - pobudkę czas mu zagrać.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-pis ... ign=chrome

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: falcon030 » środa, 2 grudnia 2015, 14:39


podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: podatnik » czwartek, 3 grudnia 2015, 07:17

To że PO łamało wielokrotnie zasady, przepisy i etykę, to nie znaczy że obecnie mamy zamykać oczy na to co się dzieje.

Chcieliśmy zmiany dobrej zmiany, chciałem zmiany, dobrej zmiany.
Odczytajmy skrót partii PiS - Prawo i Sprawiedliwość.

Gdzie obecnie jest prawo i sprawiedliwość?

Faktycznie, może bez dalszego komentarza?

tysson
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 9 sierpnia 2013, 21:36
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: tysson » czwartek, 3 grudnia 2015, 09:20

Szkoda, że się o tym przekonujecie teraz, po wyborach, kiedy jest już za poźno. Byłem i nadal jestem zszokowany masowym zaćmieniem. Jak można było głosować na tą bandę falszywców. Robi się gożej niż u Łukaszenki.

Awatar użytkownika
Saeria
Stały bywalec
Posty: 151
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 18:14
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: Saeria » czwartek, 3 grudnia 2015, 10:03

Już nie histeryzuj, na prawdę nie robi się ani jak u Łukaszenki a już na pewno nie gorzej.

To, że po 8 latach wymiatają ludzi, którzy na pewno kopaliby im doły nie dziwi. Nieuniknionym jest, że przy okazji poleci iluś specjalistów i iluś wałkoni wejdzie na ich miejsce, cóż nic nowego po 25 latach naszej dzikiej demokracji.

TK, tak dziwne czasy, ale dziwi mnie brak skomlenia kiedy PO zrobiło w mojej ocenie większy syf, a konsekwencjami jest sraczka zeszłej nocy przez PiS. Gdyby tamci państwo grali "fair", może nie dam sobie uciąć ręki, ale wydaje mi się, że obecna sytuacja nie byłaby tak chaotyczna.

Mamy pierwszy taki czas, że jedna partia może rządzić samodzielnie. Sam nie jestem za pisem, uważam ich za partię mocno socjalną (a to psikus) z chorymi poglądami wyznaniowymi. Niemniej PO pod przykrywką liberałów nie zrobiła nic ze swoich planów.

Większość postanowiła, ja daję im czas, niech wymienią na swoich nie będą się żalić, że nie mieli jak forsować swoich ustaw.

O konstytucję się nie boję, przeżyła komunę, przeżyje PiS.

podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: podatnik » czwartek, 3 grudnia 2015, 12:43


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: Ukasss » czwartek, 3 grudnia 2015, 17:03

Ale jak PO kombinowało z TK to jakoś nikt nie bil w dzwony to po pierwsze.

Drugie pan Kornel dobrze powiedział więc nie rozumiem czego się go czepiasz:

"Prawo, które nie służy narodowi, to bezprawie! " To tyczyło się tego co zrobiło i robiło PO!!!

https://www.youtube.com/watch?v=OK4maOASQIs&app=desktop

Zresztą w mediach przebija sie tylko że:

PiS gra nie fer (zapominając co wyprawiało PO)
Petru znawca jak nigdy dotąd (pompowanie go ile się da)
Ruch Kukiza wspiera tylko PiS i praktycznie jest nie pokazywany choć miał większe poparcie od Petru (Co do poparcia PiS to nie jest z tym tak do końca bo Ruch chce sporo zmienić jeśli chodzi o TK ale cóż z tego skoro Petru musi być na pierwszym planie?)

Media głównie zagraniczne robią swoje! Z góry mają plan jak nam mieszać w głowach i to im się coraz bardziej udaje. Za cztery będą znowu rządzić.

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: falcon030 » czwartek, 3 grudnia 2015, 18:29

Ja tam jestem widocznie za głupi na to, ale może mi to ktoś życzliwy wytłumaczy:

1. Czemu pada określenie ZAMACHU na DEMOKRACJĘ?
Zamach - z definicji - zbrojne/nielegalne obalenie WŁADZY?
Czy PiS robi zamach sam na siebie? Przecież wybrał LEGALNE wybory i to z wyraźną przewagą ...
Demokracja to rządy WIĘKSZOŚCI. Czy ślepi fanatycy PO nie mogą wbić sobie w mózgi, że WIĘKSZOŚĆ wybrała kogo innego?
Mieliście OSIEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! lat na naprawę Polski, a doszliście sami do tego, że została tylko "kamieni kupa"?!

2. Czemu jak Kali ukraść krowę to dobrze (PO też ma brud za uszami w sprawie TK) a jak Kalemu ukraś krowę to już źle (jak PiS miesza).
Podałem powyżej konkretny przykład (link) rozumienia demokracji przez poprzednią ekipę. Ktoś chce więcej takich przykładów? NIESTETY, pamięć ludzka jest krótka, ale internet jest pamiętliwy ...
Większość Polaków miała już dosyć takiego sprawowania władzy a platforma przestała być jakkolwiek obywatelska po przemieleniu setek tysięcy głosów OBYWATELI.

3. Jako absolutny NIE fanatyk PiSu, były wyborca PO, widzę to tak:
- OK, dajemy Wam (PiSowi) szansę na zmiany, których się domagamy dla dobra NASZEGO WSPÓLNEGO kraju
- macie PEŁNIĘ władzy, róbcie co trzeba a MY Was z tego ROZLICZYMY
- pamiętajcie, bierzecie całkowitą odpowiedzialność za te zmiany, nie będzie już tłumaczenia, że coś/ktoś przeszkadzał/blokował
- macie ogromny kredyt zaufania, jak go zmarnujecie to naprawdę może się skończyć rewolucją na ulicach bo ludzie są już na granicy frustracji/wytrzymałości

4. Czego konkretnie tak się boją fanatyczni wyznawcy PO tak przerażeni zmianą rządów?
Przeżyliśmy 123 lata pod zaborami bez formalnego państwa, okupację wojenną i powojenną, "dziwaczne" rządy Solidarności, afery kolejnych rządów i ............. świat się nie skończył - nadal żyjemy ..

5. Nie wiem, czy rząd PiS jest w stanie udźwignąć ogromny ciężar społecznych oczekiwań i się z nim zmierzyć, ale na dzień dzisiejszy nie wie tego NIKT!
Może poczekajmy chociaż te zwyczajowe 100 dni z tą nachalną krytyką wszystkiego i wszystkich?

6. Co do samego trybunału Konstytucyjnego: chyba wszyscy widzą, że jednak nie wszystko jest właściwie zorganizowane w jego przypadku, więc może pora aby to wreszcie uporządkować?
Wychodzi chyba jednak na "Kukizowe" - konstytucja do poprawy ...

7. Jak rozumiecie BEZSTRONNOŚĆ członków trybunału?
Przecież każdy ma jakieś poglądy, jest wyznawcą jakiejś religii lub ateistą, spotyka się z innymi ludźmi, rozmawia, może też zmieniać poglądy na różne sprawy.
Każdy może być dla jakiejś grupy (politycznej, religijnej, światopoglądowej) nieodpowiednim kandydatem!
Jakie magiczne narzędzia weryfikacji miało PO, że wybrani przez nich ludzie są idealnymi na te stanowiska?

8. I wreszcie wisienka na torcie - temat tego wątku:
Czy autorowi tego wątku ktoś płaci za wypisywanie takich bzdur?
Na Boga: jakie duszenie demokracji?! Wolą większości obywateli partia wygrywająca wybory rządzi krajem. Koniec kropka.
- Nowi sędziowie będą gorsi.
- Dlaczego?
- Bo nie myśmy Ich powołali!
Tak wygląda demokracja w rozumieniu PO?

9. Jeszcze raz: mnie w szkole uczyli, że DEMOS CRATOS to WŁADZA LUDU w sensie WIĘKSZOŚCI!
Jeśli większość zadecyduje, że likwidujemy SENAT, PK, cokolwiek innego czy zmieniamy sposób rządzenia krajem (kanclerz, monarchia) to tak się ma stać w imię .... Demokracji :-)
Głupie? No głupie, ale tak właśnie działa demokracja. Dwóch głupich przegłosuje jednego mądrego i kropka!
Nie zgadzasz się na to? Mam złą wiadomość. Na dzień dzisiejszy nic innego na świecie nie wynaleziono co by jako tako się sprawdzało ...

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: Jurko » piątek, 4 grudnia 2015, 09:38

Władza ludu ma również oznaczać poszanowanie prawa a nie robienie wszystkiego na co ma się ochotę.
I nie przesadzajmy znowu z tą większością skoro połowa ludzi nie poszła głosować.
Ludzie głosowali na pis zmamieni obietnicą różnych benefitów. Już widać co z tego wyjdzie. Już zaczyna się kombinowanie z 500 na dziecko, wiekiem emerytalnym, kwotą wolną od podatku z jednej strony. Z drugiej masz obietnicę nowego haraczu na telewizję (wystarczyło by zrestrukturyzować TVP by się okazało że mogą być samowystarczalni), ozusowanie wszystkich umów. Podatek dla sklepów wielkopowieżchniowych i banków na pewno zostanie przeniesiony na klientów. Już te firmy wiedzą jak to robić. Przy okazji sklepem wielkopowierzchniowym okazuje się być duża księgarnia, salon z motocyklami. Pewnie to uszczegółowią i uzależnią od przychodów ale koszty i tak da się przenieść na klienta lub w bardziej chamski sposób na dostawcę wydłużając termin płatnośc. Bardzo szkoda że nie ma jakieś sensownej siły żeby zastąpiła i po i pis. Zwłaszcza tą drugą bandę bo jest bardziej niebezpieczna. Niech już sobie po kradnie żyrandole, sokowirówki, obrazy. Ile by nie ukradli to i tak będzie tego mniej niż koszt realizacji pisowskich bajek.

podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: podatnik » piątek, 4 grudnia 2015, 09:40

Posłowie PSL zaapelowali w środę rano do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego (PiS) o to, by "naprawił błąd komisji sprawiedliwości" i umożliwił przed głosowaniem posłom zadawanie pytań kandydatom PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/polska/news-pis ... ign=chrome

Tyle gwoli wyjaśnienia tytułu.

Falcon030 - ja również jako były wyborca PO a obecnie PiS-u /nie fanatyk jak widać/ widzę to tak:
-zaufałem pierwszy raz w 2005 roku i miałem dość polityki J.Kaczyńskiego w 2007 roku
-zaufałem PO w 2007 roku jednak to co zaczęli robić z początkiem drugiej kadencji aż do jej końca totalnie mnie zniechęciło i napawa mnie obrzydzeniem do co najmniej połowy ludzi z rządu PO
-gdy kilka miesięcy przed ostatnimi wyborami pojawiły się w PiS nowe twarze, uspokoiła się retoryka PiS, znikli ze sceny starzy wyjadacze to miałem nadzieję na tą dobrą zmianę.
-nie użyłem określenia zamach
-demokracja to rządy większości oparte na obowiązującym prawie które dotyczy każdego
-"kamieni kupa" zostaje gdy nie przestrzega się prawa a ja nie chcę /chyba Ty również/ aby ta kupa się powiększała przez najbliższe lata
-prawo Kalego nie może istnieć w demokracji więc chyba to nie wymaga polemiki
-takich linków jest więcej, internet pamięta, sam się posiłkuję linkami gdy komuś mam zamiar coś wspomnieć z przeszłości, linki są mieczem obosiecznym - tną obecnie rządzących i poprzedników
-ponad 30 milionów polaków jest uprawnionych do głosowania w wyborach, więc zagłosowało blisko 51% wyborców co wskazuje że jednak minimalna większość Polaków (około 15 555 000 osób)
-z tej wielkości należy odjąć nieważne głosy, i teraz dopiero podzielić głosy oddane na konkretne partie i ugrupowania - to są dopiero procenty jakie uzyskały w wyborach
-piszesz o rozbiorach, okupacji a nawet o dziwacznych rządach AWS (Solidarności) i aferach kolejnych rządów - OK - świat się nie skończył i nadal żyjemy - tylko czy uważasz że się poprawia prawo, że mniej nas ładują w za..ek, że rządzących buta i lekceważenie obywateli się zmniejsza?
-również nie wiem czy PiS jest w stanie udźwignąć ten ciężar obiecanek, czy jest na to pokrycie w budżecie, ale nie znaczy to że 100 dni mają spokoju i możliwości robienia rzeczy które nijak mają się z obowiązującym prawem i przepisami - jak odpuścimy krytykę od początku to będziemy mieć to samo co za PO
-zmiana Konstytucji czy też zmiana działania TK jest określona przepisami prawa, więc chcąc szanować prawo trzeba je respektować - chcąc zmieniać to trzeba zachować ścieżkę procedur prawnych
-co do bezstronności członków TK, to sam sobie chyba udzieliłeś odpowiedzi - nie ważne kto zostaje rekomendowany do TK przez nie ważne jaką partię czy ugrupowanie i tak będzie pomawiany o stronniczość - wskaż narzędzia weryfikacji PiS, PSL, Kukiz`15 i innych
-zakładanie z góry że sędzia w sądzie jest nieobiektywny /już nawet na poziomie powiatu/ gdy jeszcze nawet nie wydał żadnego werdyktu - to jakaś paranoja
-orzeczenie TK /wczorajsze/ jasno i wyraźnie wskazuje co i jak powinno się zrobić co do wyboru sędziów TK, co mówią przepisy, bo jeżeli każdy z nas będzie interpretował przepisy po swojemu to bój się Boga i kierowcy jadącego z naprzeciwka
-nikt mi nie płaci jak insynuujesz /jest to nieuczciwe ale no cóż jesteśmy tylko ludźmi i jako katolik wybaczam Ci to pomówienie :lol:
-podczas obecnej kadencji Sejmu w tym roku 2015 zgodnie z orzeczeniem TK, Sejm ma prawo wybrać dwóch sędziów którym kończy się kadencja w grudniu, w przyszłym roku 2016 ma o ile pamiętam wybory dwóch kolejnych sędziów do TK, no i w kolejnym okresie gdy taka potrzeba istnieje - więc zgodnie z prawem i Konstytucją czyńmy tak
-oddając głos w wyborach parlamentarnych na PiS poczuwam się do odpowiedzialności i pośrednio do wyboru przez posłów PiS nowych sędziów do TK, "...- Bo nie myśmy Ich powołali!..." - więc myśmy ich powołali, i my mamy prawo żądać od naszych reprezentantów w Sejmie aby trzymali się litery prawa - tak wygląda ogólnie demokracja
-demokracja
[url]http://www.bryk.pl/słowniki/słownik_historyczny/87933-demokracja_z_gr_demos_i_kratos_władza_ludu.html[/url]
-chcąc likwidować (sic!) /brzydkie słowo/ "...Jeśli większość zadecyduje, że likwidujemy SENAT, PK, cokolwiek innego..." to tak, demokratycznie drogą prawną zgodnie z Konstytucją i obowiązującymi dotychczasowo przepisami prawa, poprzez referendum na podstawie opracowanych projektów przepisów regulujących powołanie nowej formy ustroju RP - nie chciałbym aby dwoje głupich jak piszesz miało wpływ na losy moje i kraju w którym żyje blisko 38 milionów ludzi.

Mam dobrą wiadomość na dzień dzisiejszy - cywilizowany świat opiera się na demokracji a nie demagogii.

Pzdr.

falcon030
Stały bywalec
Posty: 105
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 08:00
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: falcon030 » piątek, 4 grudnia 2015, 20:26

Na początek PRZEPRASZAM za wycieczkę osobistą na temat "odpłatności". W kontekście tego co dalej piszesz to faktycznie bezzasadne. Połączyłem temat wątku z błędną interpretacją części Twojego wpisu i wziąłem Cię wojujące w sieci pozostałości PO :-) MEA CULPA!!!

Co do meritum: chyba nie jesteśmy jednak aż tak daleko z poglądami :-)

Oczywiście w demokracji wymaga się przestrzegania obowiązującego prawa, tyle, że to prawo tworzy władza ustawodawcza przecież, czyli (odpowiednia) większość może też wpisać do nowej konstytucji to co uzna za stosowne. Może odpowiednimi ustawami zmienić każdy aspekt funkcjonowania państwa wg własnej koncepcji.
Tekst konstytucji jest dość ogólny i jego interpretacja może być naprawdę skrajnie różna. Nad tym ma czuwać właśnie TK.0
Po tym co odstawiło PO i co obecnie robi PiS w sprawie TK chyba już nikt nie ma wątpliwości, że tak naprawdę chodzi tylko o to aby mieć w tym organie SWOICH i wykorzystywać go do własnych celów (w obecnej sytuacji: PiS - nie przeszkadzanie, PO - blokowanie pomysłów rządzących).
Nie jestem prawnikiem, ale dla mnie sytuacja, że TK rozpatruje ustawę odnoszącą się do niego samego jest co najmniej dwuznaczne moralnie ...
Skoro i jedni i drudzy wykorzystują dziwne "sztuczki prawne" i podpierają się naciąganymi interpretacjami przepisów to chyba jest pole do porządkowania jednak?

Więc jeszcze raz podsumowując:
- zgadzam się na pełnię władzy PiS, godząc się z tym, że nie będą jej wykorzystywać wyłącznie we właściwy sposób dla dobra kraju (wszystkie opcje polityczne u władzy w jakiś sposób robiły tak samo, począwszy od "pomroczności jasnej" na początku naszej obecnej drogi do normalności)
- dla mnie, nagle odzyskująca poczucie przyzwoitości i chcąca moralizować obecną władzę PO jest po prostu śmieszna (hipokryzja niektórych posłów po prostu poraża)
- nie akceptuję zmasowanej medialnej nagonki na obecnie rządzących, daję im czas na wydanie pierwszych owoców (choćby pomysł "500 zł na dziecko". Może nie jest idealny, może nawet i całkiem głupi, ale JAKIŚ jest i COŚ próbują robić, przynajmniej rozpoczną dyskusję na ten temat. Przypomni mi ktoś co dobrego zaproponowało przez 8 lat PO dla przeciętnej rodziny z dziećmi?)
- nie uważam, że obecna sytuacja wymaga wyjścia na ulicę (chyba geniusz Petru tak ostatnio sugerował), przypominam, że jak poprzednim razem PiS się zagalopował to został przez społeczeństwo odsunięty od władzy

Również pozdrawiam,

PS./ Ciekawe, czy podobna dyskusja byłaby możliwa między fanatykami obydwu opcji? Może jednak nas, takich "w środku" jest więcej niż fanatyków partii na P :-)

halucyn
Częsty gość
Posty: 67
Rejestracja: sobota, 2 lipca 2011, 21:00
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: halucyn » piątek, 4 grudnia 2015, 21:31

do wszystkich krótkowzrocznych - gdyby PiS zostawił skład trybunału, który wybrała Platforma to innymi słowy to Platforma miałaby ostatnie słowo przy każdej możliwej zmianie w kraju. Od wyroku TK nie ma odwołania. Zatem PiS mógłby mieć nawet 400 posłów i 100 senatorów ale nie mając większości w TK żadnej ustawy nie przepchnęliby. Owszem teraz PiS pojechał po całości wybierając swoją 5 sędziów. Sęk w tym, że wcześniej cały TK należał do PO razem z Rzepińskim a teraz należy do PiSu. Każdy, kto myśli że trybunał jest apolityczny musi mieć coś z łokciem, gdyż sędziowie są wybierani przez sejm i zawsze będą sprzyjać jednej czy drugiej stronie. Więc piękne hasełka o niezawisłości i apolityczności sędziów TK można między bajki włożyć.
Ci, którzy głosowali na PiS powinni się cieszyć ponieważ teraz PiS może bez obaw wprowadzać to, co obiecał i formować kształt państwa wg. własnego uznania.
Tak jak mówię, gdyby PiS nie dotknął trybunału to dziś jedynie co słyszelibyśmy w mediach to: TK odrzucił ustawę przegłosowaną przez Zjednoczoną prawicę ponieważ była niezgodna z konstytucją. To byłaby woda na młyn PO, PSL i Nowoczesnej i tak PiS biłby głową w ścianę a tamci by się cieszyli, bo słupki poparcia leciałby w dół.
Każdy, kto śledzi odrobinę politykę pamięta, co PO zrobiło z TK tuż przed wyborami. Przecież oni głupi nie są i doskonale wiedzieli, że wybory przegrają. Zmiany w TK były przygotowywane z dnia na dzień. Media prawicowe o tym huczały a media sprzyjające władzy ani słowa na ten temat. PO ustawiła sobie TK jako swój ostatni bastion władzy mając nadzieje, że PiS będzie musiał tworzyć koalicję. W ten sposób ich rządy byłyby kompletnie sparaliżowane. Niestety plan się posypał w momencie, gdy PiS dostał większość.
Także PO bardzo sprytnie chciało zostać przy władzy ale się nie udało. Dlatego teraz taki lament, bo odbiera się im ostatnią deskę ratunku.
PIs dostał mandat większościowy od społeczeństwa na zrobienie zmiany całkowitej i to właśnie robią więc teraz opozycja narzekając na PiS tak naprawdę narzeka na tych, którzy ich wybrali czyli de facto na demokratyczny rezultat wyborów.

muza
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: czwartek, 17 stycznia 2013, 13:35
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: muza » sobota, 5 grudnia 2015, 00:37


podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: IV RP duszenie demokracji

Postautor: podatnik » czwartek, 10 grudnia 2015, 13:43



Kolejny sędzia TK wybrany przez ..... tłumaczy się TK przed opinią publiczna?

Chyba nie - raczej przedstawia fakty nad którymi warto się pochylić.

-- czwartek, 10 grudnia 2015, 15:43 --

No i kolejne cudo w wykonaniu PiSlamistów w Sejmie


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości