Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Benon
Częsty gość
Posty: 51
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2010, 17:44
Kontaktowanie:

Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postautor: Benon » niedziela, 16 lutego 2014, 23:57

Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Media w ostatnich miesiącach bardzo wiele uwagi poświęcały sprawie wyjścia na wolność Mariusza Trynkiewicza. Trynkiewicz skończył 11 lutego 2014 roku odbywanie kary 25-ciu lat pozbawienia wolności za morderstwo na tle seksualnym czterech nastoletnich chłopców.

W dniu zakończenia odsiadki przez Trynkiewicza media, oprócz newsów na temat "bestii z Piotrkowa", przekazały jeszcze jedną informację, której nie nadały już takiego rozgłosu. Otóż według prof. Krystyny Iglickiej-Okólskiej - ekonomistki, demograf i rektor Uczelni Łazarskiego - z Polski w 2013 roku mogło wyemigrować przeszło 500 tys. mieszkańców.

W listopadzie 2013 roku minęła szósta rocznica objęcia rządów przez Platformę Obywatelską. Jeśli wierzyć szacunkom prof. Iglickiej, to tamtego roku przeszło pół miliona Polaków spakowało manatki i uciekło z Platfolandu przekonawszy się że "dobra zmiana" i "inteligentny rozwój" obiecywane im przez tuskową ferajnę to jedynie cwane ściemy, wymyślone na potrzeby wabienia lemingów.

Trynkiewicz zabił swoje cztery ofiary w ciągu 26-ciu dni. Gdyby jego morderczy trans utrzymywał się na tym samym poziomie i nikt by go nie powstrzymał, to przez rok czasu pozbawiłby życia około 56 osób. Aby zatem w ciągu roku zmniejszyć populację naszego kraju o 500 tys. Polaków - czyli mniej więcej o tylu ilu zdaniem Iglickiej wyemigrowało z Polski w 2013 roku - potrzebnych byłoby ponad 8 900 Trynkiewiczów. Według kategorii wojskowych 8 900 ludzi to pod względem liczebności trzy pułki.

Wyobrażam sobie reakcje oburzenia części czytelników: "Jak można porównywać rzeczy tak różne jak emigracja i morderstwo?!". Odpowiadam: pod pewnym względem można. Platforma nie ma oczywiście na rękach krwi Polaków, którzy wyjechali z Ojczyzny. Emigranci mają się z reguły nienajgorzej, często lepiej niż mieli się w Polsce. Jednak skutek demograficzny dla naszego kraju jednostkowej emigracji i zabójstwa a la Trynkiewicz jest podobny - w obu przypadkach tracimy osobę młodą, witalną, zdolną do wytwarzania, teraz lub w przyszłości, polskiego bogactwa.

Zdaniem części specjalistów nikłe są szanse na to, aby osoby pokroju Mariusza T. wyleczyły się z sadyzmu i pedofilii. Dlatego wspomniani eksperci uważają, że jedyną formą terapii skutecznie zapobiegającą popełnianiu przez takie osoby przestępstw na tle seksualnym jest osłabienie ich popędu płciowego na przykład w wyniku chemicznej kastracji.

Natomiast ja uważam za mało prawdopodobne, aby Platforma Obywatelska zmieniła swój chorobliwy sposób postrzegania i uprawiania polityki. W związku z tym jestem przekonany, że najlepszą metodą ochrony Polski przed nieszczęsnymi skutkami pomysłów, działań i zaniechań Platformy jest wyborcza kastracja tego ugrupowania.

Co kilka lat trafia do naszych rąk narzędzie, przy którego pomocy możemy ten zabieg przeprowadzić. Jest nim karta do głosowania. Od nas zależy, czy zechcemy ją roztropnie wykorzystać.

Awatar użytkownika
VlaDrac
Częsty gość
Posty: 100
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:16
Lokalizacja: b*****a
Kontaktowanie:

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postautor: VlaDrac » poniedziałek, 17 lutego 2014, 12:59

Owszem mocno mnie rozczarowała platforma - pokładałem nadzieję, że pewne rzeczy w końcu zrobią a tu d.u.p.a....
Ale jadna rzecz mnie tak naprawdę przeraża - totalny brak alternatywy. Zupełnie nie ma żadnego rozsądnego ugrupowania na które można oddać głos... :?

MisiekCB
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 12 lutego 2010, 20:24
Kontaktowanie:

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postautor: MisiekCB » poniedziałek, 17 lutego 2014, 14:37

Zgadzam się w 100% z tym że PO zawiodło po całości, ale tak jak pisze przedmówca nie ma żadnej alternatywy dla nich.
Jest PIS partia frustratów którzy we wszystkim widzą zamach, zmowę i inne prześladowanie.
Partia Palikota w której "Trynkiewicz" czułby się jak u siebie, bo to banda zwyroli,
PO które robi wszystkich w chu....
I wiele mniejszych ugrupowań bez szans na wygranie wyborów.

Nie ma na kogo oddać głosu :!: :!: :!:

outsider
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 19:10
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Platforma jak trzy pułki Trynkiewiczów?

Postautor: outsider » poniedziałek, 17 lutego 2014, 21:53

Patrząc na PiS czy PO czy też postronne partie te wiodące,nie ma znaczenia która rządzi.Mówienie że za PiS -u bylo to a to a za PO to i to nie ma znaczenia.To jak sztafeta,jest pewien etap w którym trzeba zrobić daną rzecz a że dana partia jest akurat przy władzy to to robi.Za chwilę będzie zmiana stołków i następny etap do wykonania.Pisałem już na forum że tak naprawdę od 1989 r. nic się nie zmieniło.To że jest mnustwo towarów ,mnogość programów w tv ,nie ma kartek itd. to o niczym nie świadczy.Byłe służby nawet nie śniły o takiej inwigilacji jaka jest teraz.Zobaczcie jacy ludzie nami rządzą,jakie maja korzenie,kto był ich mocodawcą.Pisałem o bezkrwawym ekonomicznym rozbiorze i dalej to podtrzymuje .Ile mieliśmy fabryk,stoczni,kopalń,zakładów.Eksportowaliśmy towary do wielu krajów a obecnie?Po wejściu do UE jest jeszcze gorzej.Nie dość że ustawy które tam wprowadzają są śmieszne bądz zgoła stwarzają zagrożenie życia,np ustawa dotycząca zarówek.Za samo to powinni ściąć te osoby które ta dyrektywe wprowadziły.Pod pozorem emisji CO2 a co za tym idzie wycofania z użytku żarówek standardowych ,wprowadzono swietlówki kompaktowe które zawierają rtęć.Zadzwonilem na straż pożarną z pytaniem co mam zrobić w razie stłuczenia takowej żarówki.Odpowiedź mnie powaliła,,pozamiatać i do woreczka,,.Pragnę zaznaczyć iż mamy w takim wypadku do czynienia z oparami rtęci,wchłaniane są zasadniczo szybko.W takiej swietłowce zazwyczaj jest 4,4 mg rteci a do skażenia np.5000 wody wystarczy tylko 5mg rtęci.Ponadto proszę mi powiedzieć gdzie zepsute świetłowki trafiają?Niestety do gleby.Tak że mamy piękny kołchoz a to zapewne początek.Na koniec tylko tyle iż musi byc jakiś temat który rozdmuchany przysłoni inne niewygodne poczynania.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości