Komornik

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kuraki1980
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:50
Kontaktowanie:

Komornik

Postautor: kuraki1980 » poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:59

Witam.
Złożyłem wniosek do Sądu Pracy o komornika.
Nie dostałem mojego wynagrodzenia. Mam do was pytanie, szczególnie do tych którzy to przerabiali to niedawnym czasie: Jakiego komornika polecacie w Bochni oraz ile kosztuje ta usługa, aby ściągnął pieniądze które mi się należą, oraz czy po wygraniu sprawy zostaną zwrócone mi pieniądze, które na początku zapłacę za komornika, czy może nic nie muszę płacić i on sam ściągnie je od firmy za wykonanie usługi , która jest mi dłóżna. Jak wygląda ten proces? Co muszę zanieść, oraz wystarczy jedna wizyta u komornika? Ile trwa proces odzyskiwania pieniędzy i na ile jest skuteczny abym odzyskał pieniądze.

Przepraszam, może napisałem to chaotycznie, ale mam masę pytań i jestem szczerze powiedziawszy zdenerwowany :evil: . Oczekuję życzliwych i szczerych odpowiedzi.

Z góry dzięki. :wink:

outsider
Stały bywalec
Posty: 143
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 19:10
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: outsider » wtorek, 19 listopada 2013, 20:59

Musisz mieć wyrok sądu zasądzający na Twoją korzyść a dopiero później składać wniosek o egzekucję komorniczą.

kuraki1980
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:50
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: kuraki1980 » środa, 20 listopada 2013, 19:30

Tak.
Mam go + wyrok prawomocny jest, czekam na pismo z sądu o komornika, bo złożyłem po przydzielenie mi go i rozchodzi mi się o to- którego komornika w Bochni polecacie i jak ogólnie to wszystko wygląda+ jaki koszt jest tego .

Awatar użytkownika
Ciapek
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 19 lipca 2006, 23:02
Lokalizacja: Ciapkowo
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: Ciapek » środa, 20 listopada 2013, 21:16

Nie ma czegoś takiego jak pismo z sądu o komornika. Sąd nie przyznaje komornika tak jak np adwokata z urzędu, Mylisz sprawy i widzę ze nie bardzo wiesz oszo chodzi. podejdź do kogoś o pomoc i zabierz ze sobą wszystkie papiery jakie masz.
Wyrok prawomocny jeszcze nie uprawnia cie do dochodzenia roszczeń przez komornika musisz mieć klauzule wykonalności na wyroku i to nową z Peselem dłużnika. Jak to otrzymasz możesz dopiero się zgłosić SAM ( nie przez Sąd ) do któregokolwiek komornika w Polsce. dobrze by było gdyby to był jednak komornik z rejonu w którym mieszka twój dłużnik. Jeżeli jest z Bochni ( on a nie ty) to masz do wyboru dwoje komorników Sądowych. Panią Anię Papież na Sądeckiej 1A i drugiego komornika który dopiero co otworzył kancelarię nad Aliorbankiem. jest w Bochni jeszcze komornik Skarbowy ale on w twojej sprawie nie pomoże:) bo egzekwuje należności publicznoprawne w postępowaniu administracyjnym a nie na podstawie KPC. Tobie potrzebny jest komornik Sądowy!!!
Są w Bochni instytucje które świadczą bezpłatną pomoc prawną. podejdź gdzieś i ci za darmo pomogą.np Arka , MOPS, OIK. itp.
Co do kosztów to będziesz musiał opłacić zaliczkę na koszty egzekucyjne np korespondencja, dojazdy komornika do dłużnika, poszukiwanie majątku, itp. razem to gdzieś około 250-300 zł. potem oczywiście komornik ci zwróci te koszty jeżeli egzekucja nie będzie bezskuteczna :( no ale o tym później, żeby ci w głowie nie mieszać.

kuraki1980
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 18 listopada 2013, 19:50
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: kuraki1980 » czwartek, 21 listopada 2013, 20:08

Tak ciapek pomyliłem się.
Czekam na klauzule z sądu.
Co do tych kosztów to jeżeli nie wygram to komornik mi zwraca ten koszt czy nie?
Bo słyszałem że jak nie wygram to mój wkład w komornika przepada, a jeżeli wygram to komornik dodatkowo ściąga mój wkład w niego od dłużnika i mi je zwraca czyli dostaję swoją wypłatę + wkład w komornika.
Opisz mi to jasno jeśli możesz.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ciapek
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 19 lipca 2006, 23:02
Lokalizacja: Ciapkowo
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: Ciapek » piątek, 22 listopada 2013, 12:44


MaTTi905
Częsty gość
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 11:36
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: MaTTi905 » środa, 1 czerwca 2016, 09:13

Witam,
Zna ktoś jakiegoś komornika godnego polecenia w Bochni lub okolicy?

Awatar użytkownika
Ciapek
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 19 lipca 2006, 23:02
Lokalizacja: Ciapkowo
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: Ciapek » czwartek, 2 czerwca 2016, 00:00

Andrzej Tesarski lub Max Sterkowicz obaj w Brzesku
w Bochni masz Papierzową lub Bidasa
polecam raczej Tesarskiego jest od niedawna i nie ma tak dużo spraw więc jest szansa na szybką reakcję.
i działaj szybko

ping11
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: wtorek, 1 września 2009, 14:25
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: ping11 » niedziela, 5 czerwca 2016, 23:30

Komornik Anna Papież - egzekucja komornicza trwa długo, ale ma najwyższą skuteczność (w rankingu komorników jest najwyżej z całego powiatu i na jednej z najwyższych pozycji w Małopolscie)

Komornik Przemysław Bidas - też dobry, bezpośredni kontakt, skuteczność niezła.

Reszty bocheńskich nie polecam.

Jeśli chcesz więcej informacji lub pomocy to proszę na priv lub do mnie na 530 019 591 - pomogę (oczywiście za darmo), bo wiem jak to jest...

Awatar użytkownika
Ciapek
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: środa, 19 lipca 2006, 23:02
Lokalizacja: Ciapkowo
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: Ciapek » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 21:28

w Bochni Innych nie ma he he:) są jeszcze w skarbówce ale ściągają publiczo-prawne należnośći więc ci nie pomogą. Bidas jest zresztą niezły. Papieżowa zawalona robotą.

MaTTi905
Częsty gość
Posty: 36
Rejestracja: niedziela, 22 maja 2011, 11:36
Kontaktowanie:

Re: Komornik

Postautor: MaTTi905 » czwartek, 19 stycznia 2017, 19:34


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości