590 powodów aby kupować polskie produkty

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » wtorek, 13 listopada 2012, 11:12

Coś mało na tym forum pozytywnych tematów, wszędzie tylko narzekanie że źle pracy nie ma, mało płacą . To ja proponuje od siebie zacząć zmienić nawyki Może czas zacząć kupować polskie produkty a co za tym idzie wspierać firmy mające swoje siedziby w Polsce. Zacznijmy wspierać firmy które dają nam pracę.

http://www.590powodow.pl/index.html




Kod kreskowy i logo akcji 590powodów










Awatar użytkownika
smerfik
Częsty gość
Posty: 86
Rejestracja: wtorek, 5 maja 2009, 12:35
Lokalizacja: to tu to tam
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: smerfik » wtorek, 13 listopada 2012, 13:32

jestem za!!! od pewnego czasu oglądam się ze polskimi produktami ale wiele "dawnych" polskich produktów zostało przejęte przez zagraniczne koncerny i lipa.
Fajnie byłoby, gdyby ktos wrzucił choć kilka przykładowych nazw firm , które są polskie, bo to wiele ułatwiłoby sprawę, nie każdy patrzy na kod kreskowy - wiele osób skojarzy nazwę...

-- Wt lis 13, 2012 13:32 --

Fortuna, Łowicz, Amica, Atlas, Bakoma, Barlinek, Black Red White, Cekol, Cersanit, Cisowianka, Goplana, Hellena, Dr Irena Eris, Fakro, Gerda, Herbapol, Hortex, Joanna, Jurajska, Kamis, Lotos, Ludwik, Łowickie, Majonez Kielecki, Kubuś, Lubella, Tymbark, Łaciate, Muszynianka, Oknoplast, Opoczno, Orbis, Orlen, Próchnik, Ryłko, Staropolanka, Swarzędz, Śnieżka, TZMO Bella, Ustronianka, Vistula&Wólczanka, Zbyszko, Zelmer oraz Ziaja.

Stranger666
Przechodzień
Posty: 16
Rejestracja: wtorek, 13 listopada 2012, 11:49
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Stranger666 » wtorek, 13 listopada 2012, 13:37


Awatar użytkownika
BoRRo
Bardzo towarzyski
Posty: 315
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 14:44
Lokalizacja: Moja mała Holandia:]
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: BoRRo » wtorek, 13 listopada 2012, 16:12

prawie wszystko co wymieniłeś to już nie "polskie firmy" poza tym co to za kraj co nie ma nawet własnego banku :|

A teraz coś od siebie , wielu myśli że jak "kupi" to czy "tamto" to jedna firma zbankrutuje na rzecz innej , nic bardziej mylnego , w sklepach , marketach , supermarketach i w końcu hipermarketach konkurencja nie istnieję , wszystko trafia w ręce największych korporacji poniżej daję załacznik , by zobaczyć gdzie trafiają twoje pieniążki :mrgreen:
Załączniki
549336_352559388127146_100001192640015_891770_418405093_n.jpg

Awatar użytkownika
Ulver
Bardzo towarzyski
Posty: 398
Rejestracja: sobota, 23 października 2010, 19:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ulver » wtorek, 13 listopada 2012, 18:37

Akcję jak najbardziej popieram i nie chciałbym przerywać pewnego stanu, ale pozwolę sobie na podanie linku, który może sprowadzić do fazy plateau hurra entuzjastów tej szczytnej w swoim zamyśle idei.

Awatar użytkownika
pikaczulive
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: piątek, 21 września 2012, 11:58
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: pikaczulive » wtorek, 13 listopada 2012, 19:55

Polecam bloga http://590x.pl/
Gość fajnie uświadamia jak działają supermarkety, dlaczego warto kupować w osiedlowych sklepikach czy lokalnych "swoich" marketach oraz jak w chaosie masy produktów wybrać polski, wcale nie gorszy od tych reklamowanych i zagranicznych artykułów.
Po kilku tekstach zmieniłam swoją mentalność zakupową, bloger otworzył mi oczy, że to od nas zależy los wielu polskich przedsiębiorstw, które prowadzą nieustanną walkę z zagranicznymi koncernami.
Kupujcie z głową! :)

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » sobota, 1 grudnia 2012, 16:30

Temat ruszył z czego się bardzo cieszę. Gdyby jeszcze "włodarze" tego forum go przykleili to by więcej go przeczytało.

@BoRRo Jak się rozglądniesz to znajdziesz Polskie firmy

Ostatni mój większy zakup: okna wybrałem Fakro oraz Oknoplast Da się wybrać Polskie?

Dodam jeszcze że tu nikomu nie chodzi aby jakieś firmy zamykać wręcz odwrotnie. Ja nie mam nic przeciwko gdy "obca" firma buduje u nas fabrykę i sprzedaje towar w Polsce. Tam w tej tabelce dałeś Coca-Cola ma firmę w Niepołomicach ludzie mają pracę . Lepsze to niż gdyby przywieźli ją w tirach ze Słowacji czy innego państwa. Takie firmy zawsze u nas będą byle tylko produkowaly to w Polsce.

Ja już mam taki nawyk że sprawdzam te kody i nie ma z tym problemu Wiadomo że nie ma 100% pewności "Ulver " Ale w większości to się sprawdza.

Co mnie ostatnio zaskoczyło krem do rąk zawsze myślałem że NIVEA to Polska firma a tu lipa(kod zaczyna się od 400 wiec podziękowałem ) Teraz to ziaja lub Pharma C F z Niepołomic Polecam tą z Niepołomic znajomy tam ma pracę taka mała reklama :)

Jak macie takie "rodzynki" to się podzielcie:)

"pikaczulive" dobry blog http://590x.pl/ jak ktoś nie czytał to tez polecam.


Można tą akcję poprzeć nie wiem na innych forach czy na http://www.facebook.com/590powodow

Nie wiem jak Wam ale mi już bokiem wychodzą te narzekania. Nie ma Polskich firm itd. Są firmy Polskie tylko u nas utarło się powiedzenie że Niemieckie to lepsze a to bzdura. Firmy nie chwalą się że są z Polski czas to zmienić i pokazać że chcemy kupować towar wyprodukowany w Polsce!

http://wyborcza.biz/biznes/1,101562,128 ... and__.html

-- Cz lis 29, 2012 12:35 --

A gazety nawet te najbardziej Polskie nie mają kodów zaczynających się od 590...

To już wiemy czemu takich tematów w nich nie znajdziemy.

-- So gru 01, 2012 16:30 --

Bardzo ciekawy wywiad :
http://wyborcza.biz/biznes/1,101716,129 ... y_.html#MT

Szkoda że Was to tak mało interesuje patrząc po wpisach A potem się dziwić że zarabiamy to co zarabiamy....

carmad
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2012, 17:27
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: carmad » poniedziałek, 3 grudnia 2012, 17:32

świetna inicjatywa!
Polska powinna duzo bardziej promować swoje produkty, ktore jakoscia bardzo czesto przewyzszaja zachodnie odpowiedniki

dziewczyna93
Częsty gość
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 20:57
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: dziewczyna93 » wtorek, 4 grudnia 2012, 17:52


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » sobota, 15 grudnia 2012, 18:31


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 19:21

"Cudze chwalicie swego nie znacie"

Znam ludzi co całą Polskę zwiedzili ba sporo tez krajów a kopalni soli w Bochni nie widzieli o nowej trasie nie wspominam.

http://www.kopalniasoli.pl/obiekty/kopa ... palni.html

Ceny nie sa kosmiczne patrząc że nie wydajemy kasy na dojazd.



Teraz czas zakupów dla dzieci proponuje szukać klocków Cobi

Klocki Lego nie mają monopolu (choćby bardzo by chcieli) dzięki firmie Cobi. Zaczynali w 1987 roku od produkcji puzzli i gier planszowych. Klockami zajęli się w 1992 roku. Dopiero niemal 10 lat później w 2001 roku Cobi rozpoczął ekspansję na Europę.

Teraz jest największym producentem klocków w Europie Środkowej i Wschodniej. Klocki "Made in Poland" można kupić w 60 krajach na całym świecie, a 75 proc. produkcji idzie na eksport. Są dużo tańsze od klocków Lego, ale można je bez trudu połączyć z Lego.

Cobi w 2011 zatrudniał ponad 300 osób, a obroty firmy przekraczały 70 milionów złotych. Siedziba firmy znajduje się niedaleko Warszawy, a produkcja odbywa się w zakładach w Mielcu, w specjalnej strefie ekonomicznej.

Dzięki pozycji na rynku Cobi negocjuje ze światowymi gigantami. W swojej ofercie ma produkty z licencją takich marek jak Jeep, Boeing, teamy F1 McLaren i Renault, czy z filmu "Hobbit".


8 polskich firm, z których możemy być dumni

http://metromsn.gazeta.pl/Portfel/56,12 ... dumni.html

Tak trzyma "jeny"

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: belzebub » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 19:27

Mam w całym domu meble forte style :D

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » wtorek, 18 grudnia 2012, 19:05

Gdzie kupiłeś ?

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: belzebub » wtorek, 18 grudnia 2012, 19:38

Zamawiałem przez strone internetowa http://www.fortestyle.pl i odbierałem w sklepie w Brzesku .
W bochni też sklep koło coldu na brzeskiej ma te meble ale jak ja podliczyłem to z internetu i odbioru w Brzesku na wszystkich meblach zaoszczędziłem 1200 zl do sklepu w Bochni

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » piątek, 21 grudnia 2012, 20:10

No to możesz być dumny że masz produkt wyprodukowany w Polsce a ktoś miał wypłatę dzięki Tobie

Ps. Soki jak kupujecie na święta to wiadomo Produkowane w Polsce – polscy właściciele.


http://590x.pl/2012/produkty-soki/

http://590x.pl/2012/produkty-soki-czesc-2/

Awatar użytkownika
alan
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 12:24
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: alan » wtorek, 25 grudnia 2012, 22:50

Wyrzuć wszystko z napisem MADE IN CHINA, a zostaniesz nago w pustym domu !

Awatar użytkownika
dusiek
Bardzo towarzyski
Posty: 378
Rejestracja: wtorek, 11 listopada 2008, 12:44
Lokalizacja: Muchówka
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: dusiek » środa, 26 grudnia 2012, 12:47


StaszekFistaszek
Częsty gość
Posty: 90
Rejestracja: wtorek, 15 grudnia 2009, 23:17
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: StaszekFistaszek » środa, 26 grudnia 2012, 14:06


Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » czwartek, 27 grudnia 2012, 19:49


Awatar użytkownika
WPT1313
Częsty gość
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 20:31
Lokalizacja: Pałac w Zatorach ;-)
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: WPT1313 » piątek, 28 grudnia 2012, 06:57

Mam pytanie w kwestii kodów z magicznymi cyferkami "590":
Jak odnieść się do sytuacji w której na danym produkcie jest naklejony kod zaczynający się od "590" a gdzieś tam w okolicy pojawia się informacja "MADE IN CHINA"? Czy importer ma prawo do naklejenia kodu "polskiego"?
W czasie świątecznych porządków, zakupów itp. zwracałem uwagę na kody i opisy i okazało się, ze właściwie co drugi produkt z kodem "590" jest wyprodukowany w Chinach, np. jakieś pluszaki, noże, pinezki, taśma klejąca, kredki...mógłbym wymienić jeszcze z 590 innych produktów. I co wtedy, komu daję zarobić, bo wydaje mi się, że tylko importerowi z Polski a nie producentowi?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości