590 powodów aby kupować polskie produkty

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
RonnieVanZant
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 21 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Alabama
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: RonnieVanZant » poniedziałek, 10 lutego 2014, 11:59

Słuszna akcja. I to jest dla mnie patriotyzm.

dziewczyna93
Częsty gość
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 20:57
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: dziewczyna93 » poniedziałek, 10 lutego 2014, 15:22

Ukass w pełni popieram twoją akcję
LUDZIE KUPUJCIE POLSKIE PRODUKTY !!!!!!!
NIE KUPIĘ JUZ NIC SIECI LPP ( MOHITO , RESERVERD , SINSAY , CROP, HOUS ) Z POWODU UCIECZKI Z PODATKAMI NA CYPR !! :oops:
to polski konsument wydaje u nich pieniądze ,a zyski i podatki wyprowadzają do raju podatkowego !!

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » poniedziałek, 10 lutego 2014, 17:18

Co do LPP to mam inne zdanie. Lepszym rozwiązaniem jest omijanie szerokim łukiem "obcych" sieciówek. Nie chcę tu bronić tej firmy ale płaci podatki w Polsce i to nie małe. A takich firm co "kombinują" z podatkami jest sporo niestety w Polsce Macie tu kilka przykładów a ta lista jest o wiele dłuższa...







Jeśli dotrzymają słowa to będzie klauzula o unikaniu opodatkowania. Na co ja liczę

http://www.pap.pl/palio/html.run?_Insta ... -827655990


Podsumowując omijać to myśmy powinni szerokim łukiem "obce" firmy. Nasze niech się rozwijają jak najlepiej co nie znaczy że nie oczekujemy od nich uczciwego płacenia tak ludziom jak i podatków. I tu jest rola naszych posłów aby wybrać takich którzy takimi sprawami będą się interesować a nie tematami zastępczymi...

Nie ukrywam że najlepszym rozwiązaniem było by gdyby ta firma uczciwie płaciła podatki. Dała zarobić pracownikom. No i szyła w Polsce miała by u mnie 100% poparcie i byłbym pewnie stałym klientem ale na dzień dzisiejszy wybieram mniejsze zło czyli tą firmę jeśli mam wybór między nią a zagraniczną. Zawsze parę groszy zostanie w Polsce (niestety nie wszystkie) ale powinno się to zmienić bo sporo ostatnio o tym się mówi.


PS.To nie jest moja akcja :D Ja tu tylko zacząłem ten temat aby było coś innego niż tylko narzekanie :) no i mnie trochę wciągnął.Przyznam że moje myślenie zmieniło się o 180 stopni. A i sporo rzeczy mnie zaskoczyło ale najbardziej to chyba to do kogo należą gazety w PL

RonnieVanZant
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 21 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Alabama
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: RonnieVanZant » poniedziałek, 10 lutego 2014, 22:36

Problemem jest to, że czasem nie ma się wyboru. Szukam kurtki, która mi się podoba i niestety znajduje tylko np w takim Housie...i co wtedy? Kupuje się ją. Łatwiej jest trochę ze spożywką bo jest większy wybór. Ale oprócz hasła byśmy kupowali polskie produkty, ważne by myśleć tez lokalnie i kupować w naszych bocheńksich sklepikach i korzystać z usług bocheńskich firm.

-- Pn lut 10, 2014 23:36 --

Może by opracować listę polskich marek np odzieżowych itd, dostępnych w Bochni z dopiskiem gdzie jest sklep z takowymi. Taki mały przewodnik patriotycznego konsumenta w Bochni. :D

dziewczyna93
Częsty gość
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 20:57
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: dziewczyna93 » wtorek, 11 lutego 2014, 08:34

LPP NIESTETY OD GRUDNIA 2013 ROKU WSZELKIE PODATKI PŁACI JUZ NA CYPRZE !!!

to my ich polscy klienci wydajemy u nich pieniądze dajemy im zarobić i w związku z tym uważam, że należne podatki powinny pozostać w naszym kraju żeby później można je było wydać na służbę zdrowia , naukę , drogi itp. itd...
w ogóle powinna być zasada ,że należne podatki firmy powinny płacić w krajach w których prowadzą swoją działalność !!!

POPIERAM POMYSŁ UTWORZENIA LOKALNEJ LISTY SKLEPÓW OFERUJĄCYCH POLSKIE WYROBY WSZELKIEGO RODZAJU.
WSPIERAJMY BOCHEŃSKI HANDEL ...

RonnieVanZant
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: niedziela, 21 maja 2006, 14:10
Lokalizacja: Alabama
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: RonnieVanZant » wtorek, 11 lutego 2014, 13:28

No to do dzieła. Zróbmy taka listę - z podziałem na kategorie
- spożywka
- odzież / obuwie
- RTV ( tutaj będzie ciężko)
- ? co jeszcze proponujecie?

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » wtorek, 11 lutego 2014, 16:33


dziewczyna93
Częsty gość
Posty: 97
Rejestracja: piątek, 25 lutego 2011, 20:57
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: dziewczyna93 » wtorek, 11 lutego 2014, 18:48

z tego co przeczytałam w podanym przez UKASS linku nie wynika jakie podatki będą płacone przez LPP w Gdańsku ?
poczytałam troszkę ustawę o podatkach i wydaje mi się że jedynie VAT będą płacili w Gdańsku
.VAT zapłacą jedynie w przypadku kiedy sprzedaż przewyższy zakup ...to zapłacą tylko różnicę pomiędzy sprzedażą a zakupem ( tego podatku właściwie nie będą musieli płacić jeżeli stale będą dokupowali towar , i tak z pewnością się dzieje )
natomiast jeżeli chodzi o podatek dochodowy z całej spółki LPP WYPŁYNIE NA CYPR !!
i temu się sprzeciwiam
jeżeli firma ( obojętnie jaka) zarabia na polskim konsumencie to w Polsce powinna płacić wszelkie podatki
A tak naprawdę to tak jak piszesz jeżeli wybierzesz polskich producentów lokalne sklepy i sklepiki z polskim kapitałem to już wspomagasz rozwój miasta....
ja zawsze kupuję warzywa , owoce na naszym placu targowym odzież w lokalnych sklepach itd. uważam to za mój wkład w budowanie Polski

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » środa, 12 lutego 2014, 18:47

"dziewczyna93 " Mimo że mamy w części odmienne zdanie dotyczące LPP dobrze że takie tematy coraz częściej są poruszane. Pokazuje to że przestajemy zachowywać się ja "ciemna masa" Przestajemy kupować patrząc tylko na kolorowe opakowanie lub co nam w reklamie powiedziano. Zaczynamy patrzeć na skład i pochodzenie danego produktu jak i na to gdzie idą podatki ze sklepu czy firmy. Nareszcie zaczynamy myśleć co nam się opłaca. Zdajemy sobie sprawę że jak firmy nie zapłacą u nas podatku to zapłaci zwykły Kowalski!
Wracając do tematu LPP to chciałem jeszcze zwrócić uwagę że to jedna z nielicznych Polskich sieciówek co skutecznie walczy z potentatami z zachodu typu Zara czy H&M Jeśli któraś z tych zachodnich sieciówek choć w połowie zapłaci tyle podatku to uznam że trzeba ominąć Polską firmę szerokim łukiem.

Nie rozumiem też tej nagonki na LPP skoro sporo firm tak robi. Mi tu coś nie pasuje i wydaje mi się że konkurencja(nie Polska) coś w tym mogła mieć udział. Nie będę tu wymieniał które jeszcze Polskie firmy kombinują z Podatkami bo chciałbym aby w tym temacie wspierać Polskie firmy. Ja naprawdę liczę że nasze państwo to ukróci a wszystko na to wskazuje bo duży szum się o tym zrobił...

Ciekawy tekst na ten temat a jest ich kilka:

http://www.biztok.pl/artykul/bojkot-lpp ... ens_a14791

Jeszcze raz napisze bo chcę być dobrze zrozumiane Dla mnie to zwykłe kombinowanie i powinno być ukrócone jak najszybciej jest tylko jedno ALE Ale to są polskie firmy które tylko w jakiejś części oszczędzą na podatkach ale jak się popatrzy na tabelki to i tak sporo go zapłacą...


Co do reszty to zgadzam się w 100% i w 100% powinniśmy wspierać firmy z naszej okolicy! Dają nam pracę a jeśli będziemy je wspierać dadzą też naszym dzieciom lub wnukom. Takie myślenie może pozwoli nie tylko znaleźć pracę ale i otworzyć firmę

Co do owoców i warzyw Przynajmniej mamy pierwszą klasę A nie tak jak jedna z dużych zachodnich sieci która się chwaliła że chętnie wysyła do nas towary drugiej kategorii bo Polacy chętnie je kupują:/ kto się interesuje takimi tematami ten wie o kogo mi chodzi bo było o tym głośno a pokazuje to że warto do takich tematów zaglądać i się interesować...

kornel333
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:17
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: kornel333 » niedziela, 22 czerwca 2014, 15:47

Tak to prawda najlepiej kupować polskie produkty przecież teraz są wszędzie dostępne .Ja najczęsciej kupuje na internecie ,choć coraz bardziej mam problemy z przelewami.Nawet zastanawiam się czy nie skorzystać i w końcu pozbyć się problemu.

ewa999
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:00
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: ewa999 » środa, 25 czerwca 2014, 12:19

Tak na internecie znajdziemy mnóstwo produktów które można kupić w okazyjnej cenie .Na przykład tutaj widziałam http://www.electro.pl/AGD_Drobne_Promocje,1677.html ciekawe promocje zerknijcie być może ktoś z Was poszukuje ,dzięki tej ofercie kupi w promocji i zaoszczędzi grosz .

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: kleszczyk » czwartek, 26 czerwca 2014, 08:45

Ja tez jestem zwolenniczką kupowania polskim produktów, dlatego staram się robić zakupy w pobliskich małych sklepach i straganach. Co do firm, które płacą podatki za granicą - ja im się nie dziwię, skoro tutaj mają tak wysokie. Poza tym szyją ubrania w Chinach, a sprzedają w Polsce.

Despero
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 17 lipca 2014, 15:46
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Despero » czwartek, 17 lipca 2014, 16:02

Mój facet też uważa ze najlepiej kupować to co polskie. Sporo osób kupuje teraz przez internet bo tak jest wygodniej. Jeden i za chwile mamy zakupy w domu a wiadomo ze teraz każdemu zależy na czasie.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » czwartek, 11 września 2014, 16:21



Jak ktoś ma FB to warto polubić Zaglądnąć bez FB też tu warto:

https://www.facebook.com/pages/Jedz-Jab ... 1721887496

magda86
Przechodzień
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 20 lutego 2015, 23:29
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: magda86 » piątek, 20 lutego 2015, 23:46

też uważam, że warto kupować polskie produkty. Jeśli kupujemy polskie produkty wspieramy polski przemysł i pośrednio dajemy pracę ludziom w Polsce. Bardzo lubię robić zakupy na pobliskim ryneczku warzywnym. W sezonie można tam zawsze kupić świeże warzywa i owoce.

kodor
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2016, 14:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: kodor » czwartek, 25 sierpnia 2016, 08:07

A nasze produkty kierowane do Niemiec? Czy prawdą jest, że dla Niemców bardzo duże znaczenie ma coś takiego - http://eurohermes.eu/ Tzn. choćby opcja korzystania z niemieckiego adresu? Możecie się pochwalić w jakim stopniu poprawiło wam to wyniki?

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 21 listopada 2016, 15:25

Kupujmy, bo polskie firmy płacą podatki w Polsce. Niektóre są na rynku już ponad 40 lat, jak producent znanych opakowań firma ERG-SYSTEM. W każdym spożywczaku widać ich skrzynki produkowane według najnowszych metod, z zachowaniem certyfikatów i norm. Znacie je? Polskie firmy nie są gorsze od innych europejskich.

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » wtorek, 22 listopada 2016, 19:10

I kolejny rok nam mija. Zbliża się grudzień miesiąc zwiększonych zakupów. Zróbmy takie wyprodukowane w Polsce. Dajmy szansę sobie i naszym rodziną na pracę w Polsce. 8)

janekdg
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 24 września 2016, 22:50
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: janekdg » czwartek, 8 grudnia 2016, 21:16

Bardzo fajny pomysł, ale coś słabo z jego promocją. Poza tym, jest pewna nieścisłość, kod 590 dotyczy, jak sami piszecie, nie tylko produktów polskich ale również rozprowadzanych przez firmy zarejestrowane w Polsce, które w rzeczywistości mogą być kapitałem zagranicznym, więc może lepiej byłoby się skupić na jednoznacznie polskich produktach, bo obecnie Waszą kampanią możemy wspierać również produkty zagraniczne... Chyba, że coś źle rozumiem...

Awatar użytkownika
Ukasss
Uzależniony
Posty: 812
Rejestracja: poniedziałek, 23 czerwca 2008, 18:42
Kontaktowanie:

Re: 590 powodów aby kupować polskie produkty

Postautor: Ukasss » piątek, 9 grudnia 2016, 16:08


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości