Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
agila
Częsty gość
Posty: 41
Rejestracja: środa, 28 stycznia 2009, 15:17
Kontaktowanie:

Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: agila » środa, 7 listopada 2012, 21:22

Witam,
Chciałabym uzyskać dofinansowanie z UE na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Czy ktoś z Was korzystał z tej możliwości? Interesuje mnie jak to wygląda, ile trzeba czekać. Czy jest w Bochni lub w okolicy punkt który pomaga w pisaniu wniosków? Sama raczej nie podołam.
Pozdrawiam

krusen98
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 09:50
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: krusen98 » czwartek, 8 listopada 2012, 08:06

w powyższej sprawie proszę o kontakt: krusen@poczta.fm

Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Bochniak REAL » czwartek, 8 listopada 2012, 11:37

Jeśłi pytasz o dotacje które idą przez PUP bo powiem jest istna masakra. Sama projekt to fajna sprawa, słuszna ide ale.... życie weryfikuje to momentalnie.
To co przechodzi sie w Bochenskim PUP to skandal. Ja nie widziałem większej niekompetencji. Nie chce się rozpisywać w temacie bo szkoda sie denerwować.
Ale zastanawiam sie czy nie skierować oficjalnego pisma do Starosty Bocheńskiego, i opisać cały "proces" a raczej parodie załatwiania dotacji w naszym Bocheńskim oddziale.

a tobie kolego radze dyktafon i nagrywać każdą "babe" i każde słowo które mówią bo co one wyczyniają to się w głowie nie mieści.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Posty: 140
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 12:57
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Snake » czwartek, 8 listopada 2012, 12:25

Niestety środki z funduszy unijnych przeznaczone na rozpoczęcie działalności gospodarczej powoli się kończą. Mimo tego, polecam mieć na uwadze operatora funduszy europejskich dla powiatu bocheńskiego - Fundację Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowie przy Wałowej. Ostatnio nawet prowadzony był nabór do projektu, w którym otrzymać można było 40 000 zł na otwarcie działalności gospodarczej + wsparcie doradcze i pomostowe.

Polecam zajrzeć na stronę internetową i poczytać.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: belzebub » czwartek, 8 listopada 2012, 12:39

Co do dofinansowania z UP to fakt, może dadzą ale cza się nachodzić okropnie i o denerwować.Co do 40 tys to znam dobrze 4 osoby które poświęciły kilka miesięcy dojazdów, spotkań , szkolen i sporo prywatnych funduszy na niby dobre projekty i pewne dotacje , które na koniec okazały sie złe .
Projekty odrzucone i to bez większego wyjaśnienia. Trzeba mieć więcej szcześcia i więcej znajomości niż dobry pomysł

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Posty: 140
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 12:57
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Snake » czwartek, 8 listopada 2012, 14:08

Tu mam zupełnie odmienne doświadczenia. I dziwne musiały być te projekty, bo w chyba każdym podane są konkretne kryteria, w których pokazane jest, co dokładnie jest ocenianie. Z kolei w dalszej fazie otrzymuje się raport, w którym wypisane są wszystkie minusy złożonego projektu i dowiadujemy się, gdzie uzyskaliśmy, a gdzie utraciliśmy punkty...

Zdecydowanie jestem przy tym, że dobry pomysł, odpowiednio umotywowany, sam się obroni.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: belzebub » czwartek, 8 listopada 2012, 14:39

Znajomi starający się o dofinansowania jeździli do Myślenic - i tam strasznie krytykowali obsługe , pomoc i cały mechanizm dotacji.
Może mieli pecha, może źle trafili. Ale wiem też że lepiej samemu próbować i nie dostać niż słuchac innych i myśleć że i tak by się nie udało..

Mi tak każdy odradzał 5 lat temu z pup , poszedłem , prawie osiwiałem ale dostałem tą kolosalną sume 11.000 zl:):) .Cały rynek stał otworem heheh

Awatar użytkownika
buog
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2011, 19:31
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: buog » czwartek, 8 listopada 2012, 22:07

Też polecam fundację hetmana tarnowskiego. Sam dostałem od nich kasę na firmę i prężnie działam dalej. Złożyłem wniosek (około 250 innych osób też) z tego wybrali 15 osób na szkolenia i doradztwo, po około pół roku szkoleń (weekendy) składało się biznesplany (pisane pod okiem doradców) i potem 12 osób dostało po 40 000. Pewnie, że dla tych 3 co nie dostali to może była strata czasu (choć można się było czegoś nauczyć) ale na pewno warto. No i potem przez 6 miesięcy 800zł/mc wsparcie pomostowe. Ludzie tam są bardzo kompetentni i pomocni. Polecam z czystym sercem i zachęcam. Dzięki pomocy tych ludzi mam swój mały zakładzik, szału nie ma ale z tego żyję i mam nadzieję się rozwinąć dalej. Aha Łączny czas od złożenia pierwszego wniosku do kasy na koncie to jakieś 8 miesięcy. I duuuużo papierów do wypełnienia, rozliczenia itd. ale temat do ogarnięcia.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Posty: 140
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 12:57
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Snake » piątek, 9 listopada 2012, 11:46

Potwierdzam zdanie buog w 100%. Proces dotarcia do funduszy jest dość długi, ale nikt nie mówił, że 40 000 zł będzie leżeć na ulicy ;).

Nin
Częsty gość
Posty: 57
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:00
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Nin » piątek, 9 listopada 2012, 13:53

Snake i buog mają rację - warto. Również skorzystałam i działam.

Szczególnie, że Fundacja właśnie przedłuża rekrutację do projektu "My się zmian nie boimy", z którego można uzyskać 40 000 na własną firmę. Niestety, warunki są trudniejsze do spełnienia od tych z projektów "Mój biznes mój sukces". Niemniej - może akurat dla kogoś będzie to pomocne?

http://www.fundacjatarnowskiego.pl
http://www.fundacjatar.nazwa.pl/mzb/

pawelcio
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2012, 08:28
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: pawelcio » poniedziałek, 12 listopada 2012, 08:31

Warunki muszą być wyśrubowane, gdyż dotacje ue nie dostaje się od tak. Musi być jakaś gwarancja, że pieniądze nie pójdą na zmarnowanie i ten kto je dostaje, będzie wiedział co z nimi robić. Dlatego warunki są dość wygórowane. Ale warto próbować dostać dotacje, bo to spora pomoc dla biznesu.

Nin
Częsty gość
Posty: 57
Rejestracja: środa, 21 maja 2008, 19:00
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Nin » poniedziałek, 12 listopada 2012, 13:35

@pawelcio

Nie chcę sobie nawet wyobrażać, w jaki sposób pomagacie zdobyć dotacje, skoro nawet w tak prostym wpisie na forum robicie błędy ortograficzne. Jaka szkoda, że niektórych nie podkreślają przeglądarki...

Ponadto - na stronie internetowej, której adres wrzuciłeś w formie reklamy jak z Interii czy WP, nie ma podstawowych danych. Łamiecie art. 206 kodeksu spółek handlowych: nie ma informacji o formie prawnej (sorry, wyraz "spółka" nie jest oznaczeniem formy prawnej) ani o wysokości kapitału zakładowego.


Dno i 10 metrów mułu.

Awatar użytkownika
belzebub
Uzależniony
Posty: 1083
Rejestracja: sobota, 15 października 2011, 15:09
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: belzebub » poniedziałek, 12 listopada 2012, 16:08


Awatar użytkownika
Bochniak REAL
Stały bywalec
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 7 czerwca 2005, 18:45
Lokalizacja: Z Solnego Grodu
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Bochniak REAL » wtorek, 13 listopada 2012, 17:38


Onedrzej
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 23 września 2014, 14:31
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Onedrzej » wtorek, 23 września 2014, 14:33

Niedługo będę startował z własnym biznesem, więc kasa jest potrzebna i to bardzo. Staram się o pieniądze z UP, zobaczymy co z tego wyjdzie, poza tym będę też z kredytu korzystał, z paru źródeł złotówki popłyną;) Dużo informacji na temat kredytów, dotacji, dofinansowań i całej reszty masz na stronce . Mi bardzo tutejsze artykuły pomogły, poza tym przydatne są też porównywarki kredytów. Narka.

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 16 lutego 2015, 18:03

Nie trudno dotacje, jak ma się pomysł i dobrze przygotowany wniosek. Wniosek to nawet ważniejszy od pomysłu. Procedury określa UP, ten kto udziela dotacji.

Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Bohh » sobota, 9 maja 2015, 12:08


Awatar użytkownika
buog
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2011, 19:31
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: buog » wtorek, 12 maja 2015, 12:04

Bohh znowu nadaje #SEOninja #ręczniepozycjonuję #ręcznielinkirobię #tanio :lol:

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: cod » niedziela, 17 maja 2015, 10:37

Szukam osoby do pomocy w pozyskaniu środków na rozpoczęcie działalności usługowej za odpowiedni % . 50-100tys .posiadam wymagany wkład własny , doświadczenie w zawodzie 10 lat , znajomość branży i rynku , kontakty z dostawcami i producentami , gwarancje wspólpracy jako podwykonawca , więc myśle że dość łatwy i pewny projekt wchodzi w grę ale jednak nie mam zielonego pojęcia w tej dziedzinie oraz nie mam na tyle czasu żeby się tym zajmować bo cały czas pracuje

Piotr89
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 19 października 2015, 10:04
Kontaktowanie:

Re: Dotacja z UE na rozpoczęcie działalności

Postautor: Piotr89 » poniedziałek, 19 października 2015, 10:08

Ja polecam zapoznać się z tematyką dotacji zanim lub już w trakcie starania się o nie. Funduszy jest mnóstwo, więc warto korzystać. Ja bazowałem na informacjach ze strony . Naprawdę fajna platforma. Wiadomości są rzeczowe i nawet laik je zrozumie. Naprawdę warto, bo wiedza z zakresu funduszy bardzo się przydaje i na niej trzeba opierać swoje starania o dofinansowanie.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości