Protest przeciw wysokim cenom paliw

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
PB95
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:03
Kontaktowanie:

Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: PB95 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:22

Witajcie. W całej Polsce w sobote będzie organizowana akcja protestacyjna przeciw wysokim cenom paliw. https://www.facebook.com/pages/Stop-wys ... 9961360076 tu jest utworzone wydarzenie i myślę, że naszego miasta nie może zabraknąć w tym wydarzeniu. Każdy ma dość ciągłych podwyżek ale nikomu z nas nie chce się ruszyć. Weźmy w końcu sprawy w swoje ręce i powiedzmy DOSYĆ! Proponuję przyłączyć się do akcji. Proponuję w sobotę o 12 tak jak w całej Polsce "zainteresować" w końcu rząd tą sprawą. A rząd może obniżyć akcyzę (która teraz przynosi im niemałe pieniądze z racji wysokich cen paliw mają znaczną nadwyżkę i obniżając akcyzę mogli by realnie wpłynąć na ceny bez większej szkody dla państwa).
Moja propozycja jest taka aby w najbliższą sobotę o 12 zebrać się na parkingu pod delikatesami centrum na wiśnickiej a następnie przejechać obwodnicą z prędkością 30 km/h. Oczywiście jestem otwarty na wszelkie sugestie dotyczące miejsca.
Proszę o wpisy na forum, ew na mail: pb95.76@o2.pl
Pozdrawiam i proszę o wsparcie bo walczymy we współnym celu.
PS. Zapraszamy Pana Redaktora do wsparcia akcji ponieważ Jemu tez sprawa leży na sercu najwidoczniej: http://www.malopolanin.pl/10586_irytuja ... _6_zl.html

Awatar użytkownika
zozolek
Częsty gość
Posty: 47
Rejestracja: czwartek, 1 października 2009, 11:38
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: zozolek » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:37

Tak?? i co mylisz że cos Ci to da taka jazda 8) :mrgreen: Rzad bedzie mial to w du.... ze sobie jedziesz 30 obwodnica :D

Awatar użytkownika
kwiat
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 16 maja 2010, 23:14
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: kwiat » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:56


PB95
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:03
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: PB95 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 16:08


maxsis
Przechodzień
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 2 sierpnia 2009, 14:20
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: maxsis » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 16:17

ja jestem całkowicie za, i sie na pewno zjawie, a proponuje jechac nie tylko obwodnica ale do brzeska i z powrotem 30km/h, jest to nie daleko i nikomu nie powinno byc zal tyle paliwa, niech rzad widzi ze czas na zmiany.

boberek90
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 25 stycznia 2010, 13:17
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: boberek90 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 16:36

To nie za wiele da, lepiej zrobić manifestacje, o tym zawsze wszędzie głośno. Weźcie pod uwagę to że szkodzicie taką jazdą innym użytkownikom drug(jak ktoś spieszy się powiedzmy na ważne spotkanie), a nie rządowi, który taki protest będzie miał gdzieś, bo powiedzą że ludzie tak jeżdżą żeby było bezpieczniej na drogach, jak to rządzący obrócą kota ogonem i wymigają się od wszystkiego.

guli
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2008, 08:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: guli » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 16:58

Ja jestem absolutnie za, ale uważam że lepszą formą protestu u nas w mieście byłoby tankowanie za najmniejszą kwotę...
http://auto.dziennik.pl/paliwo/artykuly ... miera.html

Kto się przyłączy??

podatnik
Bardzo towarzyski
Posty: 367
Rejestracja: wtorek, 17 listopada 2009, 13:13
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: podatnik » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:03

Wtedy aby osiągnąć cel, zażądaj faktury. Wystarczy 0,5 litra i faktura, wątpię czy ekonomicznie to wytrzymają na dłuższą metę. Godzina pracy ekspedienta/ki + toner + papier + kierowcy trąbiąc odjeżdżający na inną stację ...
Marzenie :mrgreen:

guli
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 9 marca 2008, 08:38
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: guli » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:06

Narzekając pod nosem w domu nic nie zyskamy!!!

PB95
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 15:03
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: PB95 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:13

@podatnik, @guli
Świetnie chłopaki że popieracie ideę, ale trzeba się zastanowić czy blokowanie stacji paliw ma sens? czy to właściciele stacji są winni tym cenom?
@boberek90
myślę jednak że to blokowanie 4 odbije się szerszym echem, poza tym w całej Polsce protest odbędzie się w ten sposób, więc trzeba dostosować się?
Blokując 4 od Bochni do Brzeska, a w tym samym czasie blokowane będą najważniejsze drogi w kraju - to będzie zauważone napewno!

maxsis
Przechodzień
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 2 sierpnia 2009, 14:20
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: maxsis » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 17:26

Dokładnie, zwłaszcza ze w tym samym czasie ma być tez blokada drogi od wojnicza do tarnowa, oraz innych dróg w kraju, wiec sądzę że to przyniesie więcej efektu niż tankowanie za małą kwotę.

civic99
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: poniedziałek, 23 stycznia 2012, 18:05
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: civic99 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 18:15

Ja całkowicie popieram pomysł . Ale zastanawiam się , czy nie lepiej by było zrobić to z obydwóch stron . a potem naprzykład zebrać się na rynku ??

krs33
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 5 kwietnia 2011, 23:11
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: krs33 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 18:58

jestem za i chętnie się zjawie

zakrecona1985
Stały bywalec
Posty: 168
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 14:54
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: zakrecona1985 » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 20:05

też mi się nie podobają ceny paliwa,ale blokowanie trasy bochnia-brzesko i to jeszcze w sobotę też mi nie przypada do gustu,akurat wtedy będę miała kurs do brzeska i spowrotem i jakoś nie uśmiecha mi się stanie w korku bo będzie mi zależeć na szybkim pokonaniu tej trasy

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: Jurko » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 20:27

Jaki jest sens w dodatkowym utrudnianiu życia kierowcom i tak już wystarczająco cierpiącym przez te podwyżki? Może swój gniew skierujcie na tych którzy faktycznie ponoszą winę za te ceny i którzy przy okazji najwięcej na tym zarabiają? I nie chodzi mi tu o to żebyście poszli na stację i tankowali za 20 groszy i blokowali korzystanie z dystrybutorów innym. Może poszukajcie jakichś centrów dystrybucyjnych, rafinerii czy jak się nazywa to miejsce z którego wyjeżdżają cysterny z paliwem. Tam urządźcie przejazdy z prędkością 20 km/h na każdej trasie dojazdowej do tego centrum. Zrobicie im lekki korek, uniemożliwicie terminowe dostawy, sparaliżujcie dostawy i to może bardziej zaboli. To też na pewno uderzy w zwykłych kierowców rykoszetem ale będzie to działanie na szerszą skalę. Do tego nadzieja że się "warszawka" na coś przyda i obtrąbi okolice sejmu, Kancelarii Premiera czy Prezydenta. Ale to już pewnie planują

gumbas
Przechodzień
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 22 sierpnia 2006, 21:41
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: gumbas » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 20:49

Protest ma nens i to najlepeij żeby obił sie jak najwiekszym echem. W tym kraju najbardziej dojeni i gnębieni są ci co nie mają silnych związków zawodowych i nie wyjdą na ulicę. Jak rząd coś kombinuje przy rolnikach, górnikach , pielęgniarkach zaraz są protesty i są jak święte krowy a kierowców i przedsiębiorców doją z roku na rok coraz bardziej. Jak my (kierowcy) się nie zjednoczymy to nas bedę dymać dalej........ "W kupie siła" :d

-- Pn sty 23, 2012 21:49 --

Protest ma nens i to najlepeij żeby obił sie jak najwiekszym echem. W tym kraju najbardziej dojeni i gnębieni są ci co nie mają silnych związków zawodowych i nie wyjdą na ulicę. Jak rząd coś kombinuje przy rolnikach, górnikach , pielęgniarkach zaraz są protesty i są jak święte krowy a kierowców i przedsiębiorców doją z roku na rok coraz bardziej. Jak my (kierowcy) się nie zjednoczymy to nas bedę dymać dalej........ "W kupie siła" :d

Adrian
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 9 czerwca 2008, 23:37
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: Adrian » poniedziałek, 23 stycznia 2012, 23:08

Popieram w 100%. Potwierdzam swoją obecność w sobotę.

Karoldinho
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: czwartek, 9 grudnia 2010, 18:34
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: Karoldinho » wtorek, 24 stycznia 2012, 11:34

jak naród głosował tak teraz ma..trzeba było myśleć przed wyborami

Awatar użytkownika
Szfiecu
Stały bywalec
Posty: 181
Rejestracja: piątek, 26 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Puerto Rico
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: Szfiecu » wtorek, 24 stycznia 2012, 11:45

Wynik wyborów nie ma tu większego znaczenia...

A odnośnie formy tego strajku to jest ona brzydko rzecz ujmując z dupy ! Ci których tym chcecie zainteresować będą mieli to głęboko w dupie, a jedynie uprzykrzycie życie tym dla których i jako którzy chcecie "walczyć" - kierowcom. A to , że przez was ktoś np spóźni się na bardzo ważne spotkanie? straci na tym sporo kasy, to co? też będzie z winy rządzących? szok.

Ktoś tam wyżej pisał o lekarzach etc , że jak oni mają problem to od razu robią aferę - ok, robią, ale popatrzcie gdzie ją robią. Była już masa wypowiedzi, jak tak bardzo chcecie pikietować w taki czy inny sposób, to wybierzcie się do Warszawy chociażby nawet w okolice Wiejskiej i tam blokujcie ruch tak żeby chociaż ktokolwiek z panujących powiedział słowo na ten temat....

grin
Przechodzień
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2012, 11:37
Kontaktowanie:

Re: Protest przeciw wysokim cenom paliw

Postautor: grin » wtorek, 24 stycznia 2012, 11:59

blokowanie wiejskiej niczego nie zalatwi, musi to byc akcja ogolnopolska. Argument blokowania drog w czerwcu jest sluszny i przekonywujacy pod warunkiem angazu nas wszystkich.
Pocieszajacy jest fakt, ze od czasu naglosnienia protestu paliwowego, ceny paliw w moim miescie zatrzymaly sie.
Proponuje napisac do orga tej akcji yasiu@forumbrzeg.pl ws. przylaczenia miasta, a dzieki temu zwiekszymy szanse na dotarcie do wiekszej liczby mieszkancow.

pozdrawiam i do zobaczenia.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości