Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: zby » piątek, 28 stycznia 2011, 12:08


taki artykuł pokazał się dzisiaj na wp.
co wy na to?

Awatar użytkownika
VlaDrac
Częsty gość
Posty: 100
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 10:16
Lokalizacja: b*****a
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: VlaDrac » piątek, 28 stycznia 2011, 12:11


wirtual
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wtorek, 14 grudnia 2010, 12:06
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: wirtual » piątek, 28 stycznia 2011, 12:17

Specjalista ,,zby '' od sensacji - nie prowokuj kolejny raz skoro jest napisane ,, a kobiety w ciąży ślubu mogą nie dostać wcale! " . To zasadnicza różnica .Pzdr.

nicola
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 14 września 2010, 12:51
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: nicola » piątek, 28 stycznia 2011, 12:29

hahahhahaa Żenada :)

Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: zby » piątek, 28 stycznia 2011, 13:10

do wirtual nic nie zmieniłem, nic nie dodałem ten tytuł skopiowałem z wp. Przeczytaj dokładnie, nie krytykuj mnie tylko tych co ten artykuł napisali. Nie szukam sensacji nie znalazłem go w jakimś pokręconym brukowcu. Jak bym znalazł artykuł "dziurawe drogi w Bochni" rzucił byś się z furią na odpowiedzialnych za te drogi, nieważne z jakich przyczyn one są dziurawe. Tutaj natomiast rzucasz się z furią na mnie i pewnie chętnie postawił byś przed inkwizytorem tych co to napisali i mnie bo według ciebie to popularyzuje

wirtual
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: wtorek, 14 grudnia 2010, 12:06
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: wirtual » piątek, 28 stycznia 2011, 14:01

Zgoda tylko dlaczego w przeciągu kilkunastu dni poruszasz tak drażliwy związany z Kościołem temat na tym Forum.
Widać , że daje Ci to osobistą satysfakcję .WP jest osiągalne dla każdego i nie trzeba dublować tematów .Pzdr.

Awatar użytkownika
gruszkazwierzby
Częsty gość
Posty: 43
Rejestracja: środa, 3 listopada 2010, 19:05
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: gruszkazwierzby » piątek, 28 stycznia 2011, 14:03

Jak się postarają to dostaną . :D

Są to plany polskiego episkopatu ,co z planów wyjdzie to sie okaże .
Brak kasy zmusi ksieży do złagodzenia restrykcji chyba że podniosą stawki za ślub.
Ślub kościelny można chyba zawrzeć nie tylko w Polsce

Juz teraz co 12 dziecko rodzi się ze związków nieformalnych ,a przy ,,prorodzinnej " polityce Państwa Polskiego będzie takich dzieci jeszcze więcej.
Wyobraźcie sobie trudności przy próbie chrztu takich dzieci . :(

akab
Częsty gość
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 25 stycznia 2011, 13:55
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: akab » piątek, 28 stycznia 2011, 14:33

heh juz nie wiedzą co maja robić. Tylko szkoda, że w złą stronę idą. Zamiast zachęcać ludzi do życia "po bożemu" odstraszają ich i zniechęcają.

lekchoduch
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2011, 13:30
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: lekchoduch » piątek, 28 stycznia 2011, 14:39

Przypominam panom (niektórym) że artykuł został zamieszczony w ogólnopolskim portalu więc żadna sensacja. Są tam tęż komentarze, radziłbym poczytać. Autor zaprosił do dyskusji, ale zaraz został pozbawiony czci i posądzony o atak na kościół. Jeżeli ktoś nie chce dyskutować na te tematy nie dyskutuje i nie rozumiem w jaki to sposób ten temat jest kontrowersyjny. Bochnia jest jednym z niewielu miast w jakim jedyna akceptowalna postawa do kościoła to jest postawa na kolanach.Kościół (każdy)jest organizacją społeczną i jego krytyka jest dozwolona i ogólnie akceptowalna.
Mój głos w dyskusji
Sakrament małżeństwa jest jednym z ważniejszych dla katolika i kościół ma prawo próbować przywrócić je go miejsce i rolę. Nie podobają mi się jednak metody administracyjne którymi będzie to robił, a są to typowe metody administracyjne często stosowane przez poprzedni system. Chyba że kościół uważa że zawarcie związku małżeńskiego przez mężczyznę jest tak nierozważnym krokiem że trzeba go poddać badaniom psychiatrycznym (coś w tym musi być)

Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: zby » piątek, 28 stycznia 2011, 14:50

wirtual napisał; jest osiągalne dla każdego i nie trzeba dublować tematów .
osobiście nie rozumiem toku twojego myślenia, nie musiałem bo co, trzeba to ukrywać w Bochni, naraziłem tym czyjeś dobre imię. Chciałem wyrazić swoje zdanie na ten temat (w Bochni nie na wp)
i zrobię to w toku dyskusji jeżeli dyskusja się będzie rozwijać. Nie chciałem tego robić na początku z wiadomych powodów.

Awatar użytkownika
sweet22blondi
Stały bywalec
Posty: 163
Rejestracja: piątek, 19 lutego 2010, 16:03
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: sweet22blondi » piątek, 28 stycznia 2011, 14:55

artykuł na ten temat ukazal się również w dzisiejszym "super expresie", wlasnie mialam okazje go przeczytac i powiem szczerze ze to jakas glupota! ciezarna slubu nie dostanie, jesli zwiazek nie ma conajmniej rocznego stazu to tez [cenzura]! a po co wydluzac kursy przedmalzenskie??!! no i jeszcze jeden absurd: zeby wziac slub trzeba przejsc badania psychologa i psychiatry....po co? zeby ten orzekl czy nadaje sie ktos na meza/zone czy nie?? ciekawe bo jak ludzie sie kochaja to kosciol powinien pomoc im scementowac zwiazek a nie utrudniac to jeszcze bardziej....a tym czasem kosciol zmierza zupelnie w innym kierunku...

Awatar użytkownika
amelia
Przechodzień
Posty: 25
Rejestracja: czwartek, 3 sierpnia 2006, 18:05
Lokalizacja: real nowhere man
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: amelia » piątek, 28 stycznia 2011, 15:15

Strzał w stopę sobie kolejny robią. I dobrze :mrgreen:


Ale największy lol to i tak kursiki przedmałżeńskie :lol:

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: karmelek » piątek, 28 stycznia 2011, 15:51


MATEJKA
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2010, 14:25
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: MATEJKA » piątek, 28 stycznia 2011, 16:24

Do karmelka-popieram w 100%.zastanawiam sie dlaczego tak malo takich inteligentnych ludzi jest.a wiekszosc ponoc studia pokonczyła :lol:

MATEJKA
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: środa, 18 sierpnia 2010, 14:25
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: MATEJKA » piątek, 28 stycznia 2011, 16:34

artykuł na ten temat ukazal się również w dzisiejszym "super expresie", wlasnie mialam okazje go przeczytac i powiem szczerze ze to jakas glupota! ciezarna slubu nie dostanie, jesli zwiazek nie ma conajmniej rocznego stazu to tez [cenzura]! a po co wydluzac kursy przedmalzenskie??!! no i jeszcze jeden absurd: zeby wziac slub trzeba przejsc badania psychologa i psychiatry....po co? zeby ten orzekl czy nadaje sie ktos na meza/zone czy nie?? ciekawe bo jak ludzie sie kochaja to kosciol powinien pomoc im scementowac zwiazek a nie utrudniac to jeszcze bardziej....a tym czasem kosciol zmierza zupelnie w innym kierunku...


Pytasz po co psychiatra i psycholog?a z skad tyle rozwodów?Kosciól własnie pomaga zrozumiec jakie wartosci sa najwazniejsze-po to te kursy.Jaky wiekszosc brala to do serca to tyle rozwodow by nie bylo.

lekchoduch
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: piątek, 28 stycznia 2011, 13:30
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: lekchoduch » piątek, 28 stycznia 2011, 17:54

do karmelka przypominam autor postu pisał a artykule w wp a nie SE, czytaj i myśl
oczywiście obraza jest prawnie i moralnie naganna, tylko nikt tutaj nikogo i niczego nie obraził. Mylisz krytykę z obrazą, ale taka jest przypadłość ortodoksyjnych katolików. Wiara w Boga nie równa się bezkrytycznej wierze w kościół i jego hierarchów. Bug jest nieomylny, kościół niekoniecznie.

Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: zby » piątek, 28 stycznia 2011, 18:15

do metejka twój wpis "Do karmelka-popieram w 100%.zastanawiam sie dlaczego tak malo takich inteligentnych ludzi jest.a wiekszosc ponoc studia pokonczy
wskazuje że na pewno ty studiów nie pokończyłaś, a do inteligencji twojej nie chcę się wypowiadać bo mógłbym naruszyć znamionka art. 24 § 1 kc. Jedno jest pewne ortografia jest ci obca.
Do karmelka- mylisz się i to głęboko mieszkałem w paru miastach tego kraju i nikt nieklęczał na kolanach jak tutaj. Nikt i nigdzie z narażeniem inteligencji nie bronił tak kleru i kościoła. Bochnia jest na kolanach i jeszcze będzie.

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: mark » piątek, 28 stycznia 2011, 19:15

przecież czarnuchy żadnej łachy nam nie robią, są śluby cywilne i USC nie zagląda nikomu do łóżka i nie prześwietla rentgenem! a i za usługę biorą mniej niż w kościele!

ESka
Przechodzień
Posty: 19
Rejestracja: środa, 28 kwietnia 2010, 18:37
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: ESka » piątek, 28 stycznia 2011, 19:51

A ja całkowicie zgadzam się z papieżem. Przedwczesne małżeństwa, zawarte z powodu ciąży dziewczyny, wcześniej niż później kończą się rozwodem. I czego oczekują młode rozwódki? "Rozwodu Kościelnego" - czyli unieważnienia małżeństwa. Zjawisko stało się nagminne i nie dziwię się, że Kościół próbuje coś zrobić z łamaniem ślubów i zasłanianiem się niewiedzą o przypadłościach kandydata na małżonka, czy "pomrocznością" podczas składania ślubów, a nawet zmuszaniem przez rodziców.

Awatar użytkownika
Snake
Moderator
Posty: 140
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 12:57
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Rewolucja w Kościele - ciężarne nie dostaną ślubu?

Postautor: Snake » piątek, 28 stycznia 2011, 20:11


[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości