W co zainwestować 50 tysięcy?

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
puchacz3
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 30 października 2016, 22:34
Kontaktowanie:

W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: puchacz3 » sobota, 10 grudnia 2016, 12:49

Jak w temacie... Po wielu miesiącach wyrzeczeń udało mi się uzbierać 50 tysięcy złotych i teraz mam dylemat w co zainwestować te pieniądze, żeby odnieść z nich jak największe korzyści. Pracuję na etacie i nie chciałbym rezygnować z dotychczasowej pracy, więc w grę wchodziłyby inwestycje, które nie pochłaniają zbyt wiele czasu. Macie jakieś pomysły?

cod
Bardzo towarzyski
Posty: 463
Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2010, 18:28
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: cod » sobota, 10 grudnia 2016, 12:59

Co znaczy po wielu miesiacach? bo brzmi jak mniej niż rok , więc poodkładaj jeszcze kolejny rok lub dwa , uzbieraj na kawalerke i wynajmij .

Inwestuj w coś co umiesz robić i co potrafisz bo tak to cienki lód .
Każdy biznes pochłania czas i jeśli zaniedbasz swój interes to popłyniesz ,przynajmniej na starcie trzeba skupić się na własnym a nie na etacie .


Ja jestem super fachowcem w danej branży i na pewno zainwestowałbym w maszyny potrzebne dla mojego zawodu bo wtedy mógłbym świadczyć usługi ( po godzinach etatowych lub w weekendy ), w których jestem raczej profesjonalnie wyszkolonym specjalistą

Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: Bohh » czwartek, 15 grudnia 2016, 20:53

cod jak się czymś zajmujesz i czegoś potrzebujesz to wiadomo, że zakup maszyn się opłaca w przeciwnym wypadku jaki jest sens? Jak ktoś robi remont to może bez problemu w zasadzie wszystko wypożyczyć macie firmy takie jak boels - https://www.boels.pl/ gdzie można wszystko wziąć. Natomiast jeśli chodzi o inwestowanie ciężko mi powiedzieć, ale na pewno fajnie wyglądają inwestycje w ziemię przeglądałem na GTB Invest co jest obecnie dostępne na śląsku - http://metropolis.pl/ to naprawdę na niektórych działkach będzie można zarobić, tyle, że 50 tys. to może być mało.

puchacz3
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 30 października 2016, 22:34
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: puchacz3 » wtorek, 27 grudnia 2016, 23:21


Awatar użytkownika
buog
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: czwartek, 17 listopada 2011, 19:31
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: buog » środa, 28 grudnia 2016, 08:01

Jeżeli ktoś ma wątpliwości czym zajmuje się niejaki Bohh to polecam przeglądnąć jego wpisy... prawdziwy SEO ninja zaśmiecający forum spamem.Czy admin może sprawdzić ile kont pochodzi z tego samego komputera co Bohh? Czy to aby nie jest łamanie regulaminu?

ciesla
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 3 grudnia 2016, 20:49
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: ciesla » poniedziałek, 27 lutego 2017, 17:59

50 tysięcy, to nie jest duża kwota, ale przy odrobinie zaangażowania z Twojej strony i poświęcenia trochę czasu na poznanie rynku można realnie skorzystać. Jeżeli myślisz długofalowo i nie masz totalnie czasu, to weź pod uwagę np. obligacje. Jeśli lubisz przeglądać tabele i wykresy, to pomyśl nad giełdą papierów wartościowych. Z tym, że w przypadku giełdy musisz zgłębić sporo wiedzy. Niestety jak chcesz zarobić, to musisz się liczyć z ryzykiem.

pawlo
Przechodzień
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2017, 15:37
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: pawlo » środa, 8 marca 2017, 17:13

Pomysłów na wykorzystanie Twojego kapitału jest cała masa. Ostatnio coraz więcej firm jest zainteresowanych pozyskaniem pieniędzy na rozwój. Mogą iść do banku po kredyt, zgłosić się po dotacje lub po prostu mogą szukać inwestora prywatnego, który jest kłonny im zaufać i zaangażować się finansowo w ich biznes. Często po prostu oferują udziały w biznesie, możesz przejrzeć oferty firm szukających udziałówców. Zanim zdecydujesz się na zakup udziałów, sprawdz dokładnie firmę, co robi, jak długo działa, spotkaj się z właścicielem, dowiedz się na co chce wykorzystać pozyskane środki itp. Przed spotkaniem zrób sobie listę pytań jakie chciałbyś zadać właścicielowi firmy. Jak będziesz zainteresowany tematem, i będziesz chciał więcej informacji, to się odezwij.

abc
Bardzo towarzyski
Posty: 418
Rejestracja: sobota, 15 kwietnia 2006, 17:01
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: abc » czwartek, 30 marca 2017, 22:15

Życzę puchaczowi3 duźo rozwagi - nawet przy ustalaniu detali swojej inwestycji. Dla otuchy dedykuję mu poniższy dowcip:

Do rabina przyszedł bogobojny Żyd Mosze i mówi:
-Rebe, po wujku Salomonie odziedziczyłem 10 budynków , każdy długi na 100 m, szeroki na 8 i wysoki na 3. Wuj miał tam hodowlę srebrnych lisów, ale splajtował . Futra już nie są modne, ceny lecą w dół . Ponadto towarzystwa ochrony zwierząt szaleją. Myślałem że będę kontynuował biznes wuja ale to nie ma sensu. Co mi radzisz ?
- Radzę ci dużo Mosze rozwagi . Mogłbyć na przykład hodować tam norki ale wtedy podzielisz los wuja. Futerkowe to zbyt wielkie ryzyko.
- A co byś rebe powiedział na pieczarki ? Ostatnio jakby podrożały wiec interes powińien być dobry.
- Nie masz Mosze pojęcia jak ryzykowna jest taka hodowla. Choroby grzybów, awarie systemu nawadniania, gwałtowny spadek cen - to wszystko może ci się przydarzyć.
- Rebe, to może kury. Ale kury to też wielkie ryzyko. Na ten przykład przyjdzie powódź i zatopi mi jeden kurnik , potem drugi, potem trzeci a potem po kolei wszystkie kurniki. W każdym utopi sie 10 tysięcy kur , każda po 10 dolarów. Stracę majątek.
Rebe poskrobał sie po głowie, zakręcił pejsy a potem brodę i odrzekł:
- Jest Mosze świetne rozwiazanie twojego problemu. Kaczki, tylko kaczki...

mariuszko
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: wtorek, 27 września 2016, 14:12
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: mariuszko » wtorek, 25 kwietnia 2017, 12:37

Chelsea wygra obie strzelą :P Kurs ponad 3zł. :D

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: Martaska » czwartek, 27 kwietnia 2017, 17:00

50 tyś? to jest bardzo dobry budżet na mały biznesik, raczej w nic nie zainwestujesz innego, zeby uzyskac jakis dochód pasywny

lenna
Stały bywalec
Posty: 116
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2016, 06:54
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: lenna » czwartek, 19 października 2017, 10:36

Ładna kwota.Aczkolwiek trochę za mała aby kupić na przykłąd nieruchomośc.... Proponowałabym te pieniadze odłożyc sobie na lokacie. Wbrew pozorom na lokatach również można zarobić . Zobacz sobie jaką lokate daje Nest bank:

http://www.tanie-konto.pl/nest-bank/nest-konto/

Przy założeniu u nich konta bankowego można załozyć równiez lokatę na 4% Zorientujcie się również czy aktywna jest jeszcze promocja 200 zł za założenie konta.

daga34
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2015, 10:44
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: daga34 » środa, 4 lipca 2018, 12:00

Myślę, że najrozsądniej byłoby Ci zainwestować w biznes... Gdybyś poszukiwał pracowników (a zapewne z czasem ich zatrudnienie będzie konieczne), możesz zdecydować się na zatrudnienie pracowników z Ukrainy. Jako ciekawostkę podrzucam link do artykułu http://www.pracowici.pl/parownicy-ukrai ... siebiorcy/ w którym opisano, w jakim charakterze są najczęściej zatrudniani pracownicy z Ukrainy.

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: Martaska » sobota, 1 września 2018, 18:54

Ja jak tylko mam jakieś wolne pieniądze w firmie, to zawsze inwestuje w akredytacje i świadectwa wzorcowania. Można je zamówić w dobrej cenie na https://omnic.pl/pl/c/Akredytacja-PCA/30 . Zawsze zależy mi na dokładności pomiarów, więc certyfikaty kalibracji i re-kalibracji rejestratorów różnych wielkości fizycznych są dla mnie priorytetem. Najważniejszy jest dobry sprzęt, bo to on gwarantuje dokładność :)

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: Bogusz » czwartek, 21 lutego 2019, 12:38

Kupiłbym auto i został taksówkarzem.

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: W co zainwestować 50 tysięcy?

Postautor: boddekk » poniedziałek, 12 lipca 2021, 09:56

Jeżeli macie problem z pompą lub silnikiem hydraulicznym, to polecam Wam najlepszych specjalistów w branży - https://komatsu-czesci.pl , którzy pomogą Wam z wszelkimi problemami. Jeżeli jesteście zainteresowani, to wszelkie informacje znajdziecie na stronie.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości