palenie w kominku

O sprawach dotyczących nie tylko Bochni
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
kisiul
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 12 marca 2014, 18:31
Kontaktowanie:

palenie w kominku

Postautor: kisiul » środa, 12 marca 2014, 18:37

Dlaczego jest tak że niemożna palić pewnych rzeczy w kominku? przecież powietrze zawsze świeże jest....!!!

salamandra123
Przechodzień
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 10 marca 2014, 17:41
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: salamandra123 » środa, 12 marca 2014, 20:55

Dlaczego tak jest że głupich nie sieją tylko sami się rodzą jak ty

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: kleszczyk » czwartek, 3 kwietnia 2014, 10:30

No cóż, niektóre zakazy są jednak dość zastanawiające, a nawet niepokojące, wszystko zmierza ku temu, by zakazać palenia węglem...a węgiel to jeden z najtańszych i najbardziej wydajnych energetycznie surowców na opał. Unia twierdzi, że węgiel to zło dla naszego środowiska, a przecież istnieją firmy, które skutecznie obalają ten mit, wystarczy choćby prześledzić rozwój Zagłebia Ruhry, a u nas działalność spółki Haldex, która z powodzeniem od 50 lat dobrze wykorzystuje , dostarczając surowców do budowy dróg, czy wałów rzecznych. To nakręcanie ludzi mówieniem o odpadach, hałdach, szkodach górniczych to takie chwyty erystyczne, polegające na wykorzystaniu argumentów strachu oraz niewiedzy społeczeństwa. Swoją drogą - Odpadek to mój ulubiony bohater całej akcji, ale warto zajrzeć też tu: https://www.facebook.com/pages/Haldexte ... 74?fref=ts gdybyście chcieli w przyjemny sposób dowiedzieć się, dlaczego obszar górnictwa wcale nie jest takim czarnym charakterem :)

ninka
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2012, 18:40
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: ninka » piątek, 4 kwietnia 2014, 18:33

Otóż palenie zarówno węglem jak i drewnem jest szkodliwe dla zdrowia mieszkańców. Wszystko inne to mity.
Dlaczego bo zanieczyszczenie powietrza po cichu zabija tutaj jeden z wielu artykułow


poza tym udowodniono że dzieci wychowywane w zanieczyszczonych miejscach mają niższe IQ
" Jak wykazują badania prowadzone przez prof. Wiesława Jędrychowskiego z CM UJ dzieci narażone na wyższe stężenia wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych mają niższy iloraz inteligencji (średnio o 3,8 pkt w skali ilorazu inteligencji) od tych narażonych na niższe stężenia"

Nie wspomnę już o alergiach, astmach i innych schorzeniach górnych dróg oddechowych, na które znacznie częściej zapadają dzieci z Krakowa i Małopolski.

Tak więc zastanówcie się czy to właśnie czyste powietrze nie powinno być priorytetem dla władz miasta. Jak na razie Kraków (a Bochnia to prawie to samo tylko mniej samochodów, ale to nie one są głownym źródłem zanieczyszczenia w zimie) jest na niechlubnym 3 miejscu najbardziej zanieczyszczonych miast w Europie, zaraz po Bułgarii.

Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: zby » poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 18:34

mądralo wiesz czym opalana jest kotłownia która ogrzewa twój blok, jak podniosą ci rachunki za ogrzewanie 200%.

ninka
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek, 11 czerwca 2012, 18:40
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: ninka » poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 18:42


MilenaMil
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 15 kwietnia 2014, 08:13
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: MilenaMil » wtorek, 15 kwietnia 2014, 08:18

W kominku powinno palić się tylko odpowiednim, suchym drewnem lub brykietem. Teraz już to wiem. Myślę, że wiele osób nie zdaje sobie również sprawy z tego, że nie wolno palić w kominku mokrym drewnem ze względu na to, że wytwarza się dużo dymu, sadza itd. Wstyd się przyznać, ale dowiedziałam się tego dopiero z artykułu: Teraz już wiem, co można, a czego nie można.

lopatolog
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 15 kwietnia 2012, 05:58
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: lopatolog » środa, 16 kwietnia 2014, 06:19


boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: boddekk » środa, 6 września 2017, 16:22

Jeśli już mowa o paleniu w kominku to w dzisiejszych czasach lepiej zainwestować w dobrej jakości ogrzewanie podłogowe, http://archiweb.pl/aktualnosci/ogrzewan ... anych-722/ tutaj znajdziecie świetnej jakości wskazówki w tym zakresie !

daga34
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 13 lipca 2015, 10:44
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: daga34 » czwartek, 5 lipca 2018, 22:45

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujesz się ogrzewać swój dom, pamiętaj proszę o tym, aby regularnie dokonywać modernizacji instalacji grzewczej. Systematycznie naprawiaj lub wymieniaj pompę CO, która ma za zadanie rozprowadzić ciepło po całym Twoim domu. Szukając producenta pomp CO cieszących się dobrą opinią, warto skorzystać z oferty firmy http://doborpompy.pl/pompy-do-co/

gochawoj
Przechodzień
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 16 czerwca 2016, 08:19
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: gochawoj » wtorek, 25 września 2018, 10:31

dzieki za pomoc

Martaska
Bardzo towarzyski
Posty: 202
Rejestracja: wtorek, 14 lipca 2015, 21:05
Kontaktowanie:

Re: palenie w kominku

Postautor: Martaska » sobota, 29 grudnia 2018, 11:26

Ja u siebie kominka nie mam, boje się, że coś się od tego zapali

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy ponadlokalne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości