Internetowy sklep spożywczy

Tutaj wrzucamy wątki nie pasujące do innych kategorii :)
ka1402
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: poniedziałek, 3 czerwca 2013, 15:37
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: ka1402 » piątek, 28 marca 2014, 11:42

kilka może kilkanaście razy zdarzyło mi się robić zakupy w sklepie internetowym , były to różne artykuły przemysłowe , najczęściej szukałem takich sklepów w pobliżu po pierwsze by nie płacić za dostawę po drugie by na miejscu zapłacić za towar którym jestem zainteresowany a nie np. ładnie zapakowaną cegłę i co zauważyłem , są takie sklepy w Brzesku , Wieliczce , Dobczycach ale nie ma w Bochni lecz nigdy nie przyszło mi przez myśl szukać w internecie sklepów dostarczających artykuły spożywcze - moim zdaniem to będzie ryzykowne przedsięwzięcie - i na koniec - kilka razy jeździłem do Dobczyc po gry komputerowe , filmy i gry na PS 2 i PS 3 szczerze mówiąc wolał bym do Bochni , miał bym bliżej

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: kleszczyk » czwartek, 3 kwietnia 2014, 10:33

Można ewentualnie pomyśleć o takim sklepie w zakresie jakiegoś naprawdę dużego miasta, albo nawet i całej Polski - ale to logistycznie z kolei ogromne wyzwanie. Faktem jest, że chyba tylko osoby mega zapracowane, albo unieruchomione w domu np. poprzez chorobę, czy niedołężność mogłyby skorzystać z tego typu zakupów spożywczych, no ale...na dłuższą metę to chyba nie zda rezultatu.

Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Bohh » środa, 30 lipca 2014, 22:14

Powiem tak, do takiego sklepu trzeba mieć dość dużą powierzchnię. Sam system pod sklep też powinien być dobrze dobrany, żeby uniknąć przykrości związanymi z późniejszymi zakupami klientów to akurat można łatwo rozwiązać czytając ............natomiast obawiam się, że sprawa powierzchni magazynowej to chyba kwestia niedoceniona przez autora wątku.

Jurko
Bardzo towarzyski
Posty: 445
Rejestracja: wtorek, 2 czerwca 2009, 09:36
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Jurko » czwartek, 31 lipca 2014, 16:20

Wydaje mi się że spożywczy sklep internetowy prowadzą normalnie istniejące sklepy, dysponujące odpowiednią powierzchnią handlową. One po prostu szukają dodatkowej metody dystrybucji.

Maniek70
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 14 marca 2016, 16:41
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Maniek70 » poniedziałek, 14 marca 2016, 16:47

Ja już od pewnego czasu robię zakupy przez internet. Największa zaleta takich zakupów jest oszczędność czasu a jak wiadomo czas to pieniądz. Głownie kupuje artykuły spożywcze bo wiadomo, że ubranie jest lepiej przymierzyć, wiem że są zwroty ale nigdy nie chce mi się tego z powrotom pakować i odsyłać. Zakupy spożywcze robię w.............mają zawsze świeże produkty, duży wybór i niskie ceny. Dostawa jest gratis w ciągu 24h dostaje zamówione produkty nie wychodząc domu. Zauważyłem, że coraz więcej takich rozwiązań w prowadzają sieci hipermarketów więc sporo osób musi tak robić zakupy jak hipermarkety wchodzą w taką sprzedaż.

Awatar użytkownika
alan
Częsty gość
Posty: 73
Rejestracja: niedziela, 28 września 2008, 12:24
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: alan » wtorek, 15 marca 2016, 15:54

Daj ceny lepsze jak u konkurencji ( duże markety lokalne ), świeży towar i jak największy wybór to sam będę kupował u Ciebie

Awatar użytkownika
Mitch
Częsty gość
Posty: 33
Rejestracja: piątek, 5 lutego 2016, 22:02
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Mitch » środa, 30 marca 2016, 06:18

takie cos nie ma racji bytu a na pewno nie w bochni, poki co

namdu
Przechodzień
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 25 lutego 2016, 09:59
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: namdu » poniedziałek, 11 kwietnia 2016, 12:38

Ja obstawiam, że sklep spożywczy to raczej nie jest dobry pomysł. Ludzie wolą jechać do sklepu i wybrać sobie samemu dany produkt, nie wspominając już o owocach czy warzywach. Co mogłoby się sprawdzić ? Jeśli już to sądzę,że jakieś produkty drogeryjne, ewentualnie profesjonalna chemia gospodarcza ? Dobrym przykładem takiego biznesu jest rodzima marka General Fresh -> ....................... Najpierw zaimplementowali swoje produkty w świadomości potencjalnych klientów, teraz z tego co widzę otwierają sklep internetowy.

mixter
Uzależniony
Posty: 585
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 19:40
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: mixter » piątek, 15 kwietnia 2016, 11:51

Czy w Bochni istnieje internetowy sklep spożywczy z dostawą .Jeżeli tak to proszę o bliższe informacje. Dziękuję .

wiliam
Bardzo towarzyski
Posty: 338
Rejestracja: wtorek, 3 listopada 2009, 18:46
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: wiliam » poniedziałek, 18 kwietnia 2016, 12:49

Proszę o informację na temat najbliższego sprawdzonego pod względem atrakcyjności internetowego sklepu spożywczego w okolicach Bochni .Z powyższych wypowiedzi wnioskuję , że takiego w centrum Bochni nie ma .Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
bania
Bardzo towarzyski
Posty: 245
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 14:45
Lokalizacja: Nie z tej ziemi :-)
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: bania » wtorek, 19 kwietnia 2016, 09:33

Jak wiadomo w Bochni sklep takowy był (w dawnej Magdalence) ale krótko i bez efektu.
Gdybyś ogarnął np. teren całego powiatu zapewniając w miarę rozsądne ceny i terminy, gdybyś zainwestował w mobilny terminal do kart płatniczych żeby kierowca przyjmował również płatności kartą (tego nie miał poprzedni sklep internetowy i stracił dość dużą część klientów), musisz oferować również alkohol i to do późnych godzin, może przy okazji dogadasz się z jakąś dobrą restauracją/barem i zaoferujesz full opcję - klient wraca po racy do domu, ty mu zawozisz pyszny obiadek i zakupy a na wieczór flaszeczkę.
Pytanie jak to ogarnąć logistycznie i jak się zabezpieczyć przed żartownisiami którzy zamówią dużo towaru na fikcyjny adres itp?
Sam spożywczak który mi przywiezie towar którego nie widzę w jakim jest stanie (mięso wędliny, owoce/warzywa) - ma małe szanse na powodzenie do czasu aż pójdzie fama że świeżo i wygodnie w rozsądnej cenie tzn. z dowozem niewiele drożej niż w tradycyjnym sklepie.
Kolejna sprawa to sklep internetowy gdzie mam aktualny asortyment ze zdjęciami i to 100% oferowanego asortymentu. Ciężko ogarnąć, ryzyko duże, ale w powiecie bocheńskim nikt nie oferuje takich usług. Może poza smacznymi posiłkami oprócz spożywki ze sklepu zaoferujesz dla stałych (sprawdzonych) klientów inne proste zakupy przy okazji dowozu towaru. Nie wiem tu już musisz sam kombinować jaki asortyment, ale dla ludzi zapracowanych, latem dla turystów/letników, dla matek z małymi dziećmi może to być fajna sprawa i może się to udać. Sama spożywka kilka lat temu padła z kretesem i to widzę czarno.
Wiejskie, ekologiczne i świeże produkty typu jajka, ser itp jak najbardziej, ale pytanie co na to Sanepid - ja nie znam przepisów ale może być cienko, a jeżeli oferujesz przez internet to reakcja byłaby prawie natychmiastowa gdyby przepisy nie pozwalały na handel wyrobami "od chłopa" - sam pomysł takich produktów czy latem świeżutkich truskawek, malin itp. jest bardzo dobry.
Aha jeszcze jedno - mieszkam poza Bochnią i tutaj przy rozsądnych kosztach dostawy chętnie oprócz zakupów z Twojego sklepu zamówię sobie pizzę z Bocheńskiej pizzerii która niestety w moje okolice normalnie nie dowozi swojego towaru, a ta z Lipnicy którą dowożą do mnie mi nie smakuje.
P.S. Ciężko ogarnąć, ale usługa dowozu z Mc Donalda to byłby full wypas :wink: :mrgreen: .

Może to nie sklep spożywczy tylko usługi zakupowe trzeba uruchomić? Wtedy dojdą osoby starsze które mają problem z poruszaniem się i są zmuszone prosić się sąsiadów itp, a niezależność dla takich ludzi bywa ważna i wolą zapłacić niż się prosić.

kodor
Częsty gość
Posty: 45
Rejestracja: czwartek, 30 czerwca 2016, 14:06
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: kodor » środa, 27 lipca 2016, 08:03

Sprawdzony, z dobrymi cenami i dużym wyborem, ale to kwestia taka, czego kto szuka, zerknijcie na to - https://polskikoszyk.pl W zasadzie każdy produkt jakiego szukaliśmy, u nich był dostępny za znacznie mniejszą kasę, więc to chyba standard.

tomekwolski
Częsty gość
Posty: 42
Rejestracja: czwartek, 7 kwietnia 2016, 14:19
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: tomekwolski » wtorek, 20 września 2016, 13:42

Jeśli chodzi o internetowe sklepy to ja korzystam ze sklepu Indygo24, który ma świetny wybór jeśli chodzi o akcesoria plastyczne, często kupuje tam

nemo388
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2016, 15:46
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: nemo388 » poniedziałek, 3 października 2016, 16:04

Internetowy sklep spożywczy, działający lokalnie, to niezły pomysł. Musiałbyś pomyśleć nad asortymentem - staraj się oferować to czego nie ma akurat w okolicy, a promocję w internecie na początek, zrobisz z adwords - ustawiając kierowanie na Bochnię i okolice.

dominikgala9
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 12:18
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: dominikgala9 » sobota, 21 stycznia 2017, 13:02

Jak zdecydujesz się na taki sklep, to super. Jak się rozwinie, to jednak koszty rosną, bo trzeba też zadbać o backup serwera na przykład. Tu można znaleźć podobne rozwiązania

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 30 stycznia 2017, 19:54


Beatriks
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 08:01
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Beatriks » czwartek, 2 lutego 2017, 12:33

To się teraz bardzo opłaca. Wszyscy chcą kupować domowe, naturalne produkty.

dominikgala9
Stały bywalec
Posty: 102
Rejestracja: piątek, 16 grudnia 2016, 12:18
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: dominikgala9 » niedziela, 5 lutego 2017, 16:43

No właśnie myślę, czy ocet z jabłek będzie ok? Widziałem taki tutaj i nie wiem, czy się nie zaopatrzyć.

Kocik
Stały bywalec
Posty: 197
Rejestracja: piątek, 21 marca 2014, 15:05
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: Kocik » środa, 15 lutego 2017, 12:02

Ja rzadko kupuję jedzenie przez internet - przeważnie stawiam na akcesoria, ubrania i kosmetyki.

boddekk
Bardzo towarzyski
Posty: 500
Rejestracja: poniedziałek, 29 lutego 2016, 17:37
Kontaktowanie:

Re: Internetowy sklep spożywczy

Postautor: boddekk » poniedziałek, 25 października 2021, 16:06

Jak często robicie zakupy w sklepach internetowych i co jest dla Was najważniejsze? Wszystkim osobom zainteresowanym tematem moge polecić interesujący artykuł ze strony https://echo24.pl/p24now-dlaczego-warto-je-wdrozyc/ . Co o tym sądzicie?

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „HydePark - Rozmaitości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości