AB-BUS

Rozkłady jazdy autobusów, busów i wszystko co związane z komunikacją w naszym mieście
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

8
47%
9
53%
 
Liczba głosów: 17

bogoswasko
Przechodzień
Posty: 9
Rejestracja: środa, 2 lipca 2008, 23:06
Kontaktowanie:

AB-BUS

Postautor: bogoswasko » wtorek, 10 lutego 2009, 18:40


mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Postautor: mark » wtorek, 10 lutego 2009, 22:59


kolia
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: środa, 11 lutego 2009, 13:06
Kontaktowanie:

Postautor: kolia » środa, 11 lutego 2009, 13:40


Awatar użytkownika
Foox
Częsty gość
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 13:10
Kontaktowanie:

Postautor: Foox » środa, 11 lutego 2009, 18:11


mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Postautor: mark » środa, 11 lutego 2009, 23:09


Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Postautor: forra » czwartek, 12 lutego 2009, 08:18


maleństwo
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2009, 19:28
Kontaktowanie:

Postautor: maleństwo » piątek, 13 lutego 2009, 19:54

a ja od września codziennie jezdze do krk i to o roznych porach i wcale nie narzkam;) AB jezdza zgodnie z rozkladem.. moze wiekszy problem maja Ci co wsiadaja gdzies w srodku trasy ale to juz wina warunków na drodze a nie kierowcy;) no i rzeczywiście wtedy bus może być raz wcześniej raz później ale nic się na to już nie poradzi..;)) owszem zdarzyło się że bus kiedyś nie jechał.. no ale raz może dwa na pół roku to można im wybaczyc;) pozatym kierowcy są bardzo mili i uprzejmi dla wszytskich;)) i czasem to aż podziwiam ich że potrafią tak dzień w dzień do każdego człowieka podchodzić z uśmiechem na twarzy;)) pozdrawiam wszystkich ZADOWOLONYCH pasażerów i kierowców (wszystkich bez wyjatków;p) a do tych co piszą że te busy takie przeładowane i wogóle to pamiętajcie że NIKT Wam nie każe jeździć..;) wsiadajacie w inne busy, pociągi, auta... w co chcecie i jeździjcie sobie jak chcecie a nie marudźcie;)

Awatar użytkownika
WPT1313
Częsty gość
Posty: 91
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2011, 20:31
Lokalizacja: Pałac w Zatorach ;-)
Kontaktowanie:

Re: AB-BUS

Postautor: WPT1313 » niedziela, 17 kwietnia 2011, 23:14

Odświeżam temat delikatnie, niestety niezbyt miło, ale mam nadzieję, że ktoś to poczyta i weźmie do serca.

Sytuacja sprzed kilku dni: pasażer wsiadając do busa (bus relacji Chronów/Borówna-Kraków) płaci za przejazd i prosi o bilet, na co kierowca (doświadczony wyjadacz busiarski, na razie bez imion i nazwisk, ale razie czego służę uprzejmie) mówi, że skończyła mu się rolka papieru w kasie i nie może wydrukować, ale jak dojedzie do Krakowa to postara się szybko skombinować rolkę i bilet wydrukuje. Kilka przystanków później wsiada kolejny pasażer prosząc o bilet na co otrzymuje tę samą odpowiedź, tyle że drugi pasażer nie zapłacił za przejazd, czekając na rzeczony bilet. Po dojechaniu na miejsce (Ogrodowa) pasażerowie poprosili ponownie o bilety za przejazd, na co kierowca zaczął się wykręcać mówiąc, że nie da rady tego teraz załatwić i biletów nie będzie. Pasażerowie (dokładnie dwoje) ciągle domagali się biletów, a kierowca stwierdził, że on nie chce mieć problemów, bo niedługo kończy tu pracować, będzie robił coś innego i żeby zadzwonili do szefa bo on nie może nic zrobić. Pasażerowie poprosili o numer telefonu, a kierowca odparł że w sumie to go nie posiada[sic!] i skwitował to tekstem (parafraza): "wy to wszyscy chcielibyście za darmo jeździć". W tym momencie pasażerowie odpuścili i poszli sobie oczywiście bez biletów.

A teraz sedno sprawy: przejazd na trasie Kraków-Nowy Wiśnicz linią AB-BUS kosztuje 5,50 zł, a jeżeli poprosi się o bilet na tym odcinku i jeżeli się go otrzyma to będzie na nim widnieć cena za przejazd 4 złote [sic!]. A jeśli ktoś np. do wyjazdu służbowego chce mieć bilecik to żeby mieć udokumentowane wydanie 5,50 zł otrzyma bilet za trasę Kraków-Stary Wiśnicz. Mały quiz: który pracodawca zwróci kasę za bilet przy wyjeździe służbowym z Tarnowa do Katowic jeżeli pokaże mu się jak dowód odbycia podróży bilet z Przemyśla do Wrocławia???
A tak na marginesie już kilka miesięcy temu (jeszcze przed ostatnią podwyżką) jadąc jako pasażer trafiłem w tej firmie przewozowej na nowego kierowcę, któremu przy wsiadaniu wręczyłem 4 złote za pewien odcinek trasy (tyle się zawsze płaciło), a ten nieświadomy niczego wydrukował bilet i oddał mi złotówkę bo na bilecie za podaną trasę widniało 3 (słownie: trzy) złote. Nie patrzyłem co dalej się działo, ale jak tak kasował wszystkich tego dnia to kilka stów mu uciekło, a tak na marginesie nie widziałem go już później za kierownicą :wink:

Jaki z tego morał? Ano taki, że każdy kombinuje jak może, ludzie nie proszą o bilety więc się tych biletów nie daje z urzędu i tylko kierowca wie ile osób danego dnie przewiózł, a ile biletów wydrukował. Tak w zasadzie figę mnie to obchodzi, na ile kasy firma przewozowa rżnie fiskusa nie drukując biletów za każdego wsiadającego pasażera, to ich sprawa. Jest tylko jedno "ale" - pasażer ma prawo do otrzymania biletu za przejazd po uiszczeniu opłaty, zgodnego co kwoty i przejechanej trasy i tu nie ma bata:

USTAWA z dnia 6 września 2001 r. o transporcie drogowym, art. 18b, punkt 1, podpunkt 4:
4) należność za przejazd jest pobierana zgodnie z cennikiem opłat, a pasażer otrzymuje potwierdzenie wniesienia opłaty w postaci biletu wydanego zgodnie z przepisami o kasach rejestrujących;

więc skoro przewoźnik nie aktualizuje cennika to niech pasażerowie płacą stare stawki, ale bilet należy im się jak psu buda i przewoźnik nie ma prawa odmówić a jeżeli ktoś ma wątpliwości to polecam Dziennik Ustaw Nr 5 z 2011 r. poz. 13 a dokładnie art. 66 poz. 6 (jest to na stronie 20 tego dokumentu)

Pozdrawiam z Pałacu w Zatorach ;-) i czekam na ewentualną dyskusję!

Awatar użytkownika
calkiem_niebieska
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: czwartek, 20 marca 2008, 14:35
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: AB-BUS

Postautor: calkiem_niebieska » środa, 22 czerwca 2011, 12:58

czy ten bus jedzie przez aleje jana pawla II??

mark
Bardzo towarzyski
Posty: 464
Rejestracja: piątek, 27 czerwca 2008, 13:24
Kontaktowanie:

Re: AB-BUS

Postautor: mark » niedziela, 23 października 2011, 16:10

jak tam Wasze doświadczenia w przygodzie z firmą AB-BUS? dalej "rżną fiskusa" czy już zaktualizowali ceny na swoich biletach do opłat, które pobierają od pasażerów i czy mają już rolki papieru w kasach fiskalnych?

Awatar użytkownika
forra
Stały bywalec
Posty: 182
Rejestracja: poniedziałek, 28 listopada 2005, 19:41
Kontaktowanie:

Re: AB-BUS

Postautor: forra » poniedziałek, 24 października 2011, 14:19

Nie zbieram biletów i mnie to nie obchodzi. Płacę 4.50 z Bochni i to mnie zadowala. I jedzie alejami raz dziennie rano, idealnie koło 7. Więc można nie stać w SK-aczu za 5.50...jestem zadowolony ;)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Komunikacja miejska”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości