Nauki przedmałżeńskie

O wszystkim co potrzebne do przygotowania ślubu i wesela :)
Magda1989
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 11:51
Kontaktowanie:

Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Magda1989 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 12:05

Witam serdecznie !

Mam pytanie odnośnie nauk przedmałżeńskich, do osób które już mają to za sobą.
-Jak takie nauki wyglądają?
-Czy zbliżają do siebie kobietę i mężczyznę? Czy raczej sprawiają że człowiek chłodniej na siebie patrzy?
-W której parafii takie katechezy są naprawdę interesujące?
-Jaki jest ich koszt i ile trwają?
-Oraz plusy i minusy (to już kilka zdań od was)

Dzięki serdeczne pozdrawiam!

kuleczka
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: środa, 28 października 2009, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: kuleczka » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 12:22

To jest jedna wielka pomyłka te nauki przedmałżeńskie. Ja skończyłam właśnie nauki w Brzesku koszt 50 zł od osoby. Spotkania 2 razy w tygodniu po 2 godziny. Możesz mieć 2 nieobecności. Kurs trwa 2 miesiące. Jedna wielka gadanina małżeństw o ich życiu, ginekologa i księży. Ginekolog był 2 razy w kółko mówił o jednym i tym samym. Dla mnie to była tylko strata czasu no ale trzeba odsiedzieć swoje żeby to zaliczyć. Raczej takie nauki nie zbliżają do siebie jeszcze bardziej.

Awatar użytkownika
Agi
Site Admin
Posty: 212
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 13:08
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Agi » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 12:36

Nauki przedmałżeńskie płatne?? Pierwsze słysze... :roll:

Magda1989
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 11:51
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Magda1989 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 12:42

Tak płatne są, wszędzie, ale proszę o odpowiedzi na powyżej zadanie pytania! :)

admin666
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2009, 10:11
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: admin666 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:08

Daj sobie spokój z tym...

Szkoda czasu i pieniędzy... Totalna bzudra, wypowiedzi osób którym sie wydaje, że wszystko wiedzą i mają nadzieję, że potrafią wpłynąć na decyzje młodych osób w przyszłości.

Awatar użytkownika
beata
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 21:49
Lokalizacja: skadinad
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: beata » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:16

z tego co ja pamiętam to były to nauki za darmo
W każdym razie komu udało się zdobyć "papierek" w szkole to miał szczęście. Nie wiem jak jest w innych parafiach ale w Mikołaju to tragedia :(
tak jak to ktoś napisał trzeba wysłuchać swoje brak jakiejkolwiek rzeczowej dyskusji.

Z kolei słyszałam że w Krakowie jacyś zakonnicy dosyć fajnie to prowadzą ale którzy to nie wiem :shock:

Myślę, że jak Ci zależy żeby coś wynieść z takich nauk to warto poszukać kogoś kto to dobrze robi

skopas
Przechodzień
Posty: 28
Rejestracja: piątek, 28 sierpnia 2009, 17:58
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: skopas » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:20

polecam nauki 2-dniowe w Krakowie


aga8688
Przechodzień
Posty: 20
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 07:55
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: aga8688 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:24

Ja słyszałam o Gródku nad Dunajcem i w Niepołomicach. Wpisujesz w google i tam znajdziesz wszystkie inforamcjie, mozesz odrazu się zapisać. Polega to tak z grubsza na tym że jedziesz na weeken (w piątek wyjazd, powrót niedziela) i tam masz ośrodek w którym są nauki po 3 dniach masz to złowy i papierek w ręce. Każdy z moich znajomych chwalił to rozwiązanie. Co prawda jest ,płatne ale w tym jest jedzenie , spanie, popołuniami możesz pozwiedzać, fajne widoczki itd. itp.

Astrea
Częsty gość
Posty: 70
Rejestracja: poniedziałek, 22 grudnia 2008, 17:36
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Astrea » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:25


admin666
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2009, 10:11
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: admin666 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:38


kuleczka
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: środa, 28 października 2009, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: kuleczka » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:39

Niby papierek jest bezterminowy ale jak robił ktoś w szkole i ma zamiar brać ślub po 7 latach od skończenia szkoły to ksiądz mówi żeby sobie lepiej odświeżyć ale wiadomo o co chodzi jeżeli jest płatny kurs :(

admin666
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2009, 10:11
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: admin666 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:42


kuleczka
Częsty gość
Posty: 53
Rejestracja: środa, 28 października 2009, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: kuleczka » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:43

Dawniej za kurs się nie płaciło ale teraz w większości parafiach to się płaci. Jeżeli ktoś nie chce tracić czasu na słuchaniu głupot to radzę się zapisać na szybkie kursy takie jak podają wyżej w Krakowie czy Gródku.
To jest tak jak z aktem urodzenia ważny 3 miesiące od wyciągnięcia wypisu z urzędu za który też się płaci.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 stycznia 2010, 13:57 przez przemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: sklejono dwa posty w jeden

Awatar użytkownika
ALUTKA
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2009, 22:32
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: ALUTKA » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 14:25

Bardzo dobre są weekendowe kursy. Można szybko załatwić sam kurs i dzień skupienia. W Gródku kosztuje to 160 zł od osoby (w tym zakwaterowanie i wyżywienie). Ale poradnię trzeba zaliczyć na miejscu i to jest wg mnie totalna ściema. Trzeba się uzbroić w maksymum cierpliwości. Moja bratowa po medycynie musiała słuchać na temat kalendarzyka małżeńskiego i rysować wykres cyklu. Kto by przez miesiąc mierzył temperaturę? Ja odrysowałam z książki. Największy ubaw miał mój ówczesny narzeczony, a obecny mąż. Niestety, Kościół nic sie nie reformuje :wink:

Awatar użytkownika
beata
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 21:49
Lokalizacja: skadinad
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: beata » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 14:46

Alutka ty przerysowałaś a na moim kursie była dziewczyna, która faktycznie mierzyła temperaturę i rysowała swój wykres. Jak pokazała go na zajęciach to Pani była oburzona, że wykres może się różnić od tego z książki :lol: Tak że wyszło na to że Pani nie ma pojęcia o czym mówi w końcu każdy ma prawo różnić się od siebie a przede wszystkim od książki :lol:

Awatar użytkownika
ALUTKA
Częsty gość
Posty: 71
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2009, 22:32
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: ALUTKA » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 15:22

Mój wykres też różnił sie od tego z książki, chodziło mi o odpatrzenie samych zasad jak ta temperatura ma przebiegać. Jestem 12 lat po ślubie, nigdy jej nie mierzyłam i nie zamierzam mierzyć. Ciekawa jestem ile z Was to robi .

Magda1989
Przechodzień
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 11 stycznia 2010, 11:51
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Magda1989 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 15:52

Rozumiem, że większość z was uważa to za kompletną bzdurę. Wiem że kościół jest w pewnych kwestiach "sto lat za murzyniami". Chodząc na takie wykłady czy spotkania chciałabym wraz z mężczyzną słuchać, uczyć się i jednocześnie zjednoczyć jeszcze bardziej. Nie chciałabym aby trwało to np.2 dni a np. 3 miesiące w formie spotkań sobotnich, żeby to co tam usłyszę naprawdę wpłynęło na nas jakoś korzystnie. Po porostu żeby było ciekawie i pouczająca a nie nudno !

Awatar użytkownika
beata
Stały bywalec
Posty: 187
Rejestracja: czwartek, 11 sierpnia 2005, 21:49
Lokalizacja: skadinad
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: beata » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 16:33

to w Bochni tak sie nie da :D

Awatar użytkownika
Pv66
Bardzo towarzyski
Posty: 287
Rejestracja: sobota, 8 listopada 2008, 17:39
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: Pv66 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 17:03

a bez tego to co?

ramuh1
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 8 stycznia 2010, 12:29
Kontaktowanie:

Re: Nauki przedmałżeńskie

Postautor: ramuh1 » poniedziałek, 11 stycznia 2010, 17:17

mialem rok temu...8 spotkan po godzinie //( piatek -sobota -19.00)....totalna porazka..paranoja..jak kler ktory nie ma zony dzieci,,nie ma pojecia o sexie w praktyce ( oficjalnie) jak moze uczyc i radzic jak sie kochac jak zyc itp...JEDNA WIELKA POMYLKA..... poszedlem tylko z tej racji ze kiedys moze bede chcial brac koscielny bo \ beda robic problemy jak dziecko cza bedzie ochrzczic....................cale te spotkania to tylko zawracanie glowy i zajmowanie komus czasu.....nic wartosciowego czlowiek z takiego pierdzielenia nie wyniosl...jak patrzylem po innych ( okolo 30 osob) to kazdy ziewal i patrzyl na zegarek..byle juz koniec..wiec nie tylko ja mialem takie doswiadczenia



KWESTIA PLACENIA WYGLADA TAK....z tego co nam ksiadz mowil..jesli nauki sa organizowane w parafi ( raz do roku) to normalnie sa darmo dla kazdego......ale jesli ktos sobie np wpadl i zalezy mu szybko na naukach ( bo slub na wariackich papierach) to szuka gdzie popadnie i wtedy musi placic.....tak brzmialy slowa ksiedza :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 11 stycznia 2010, 17:36 przez ramuh1, łącznie zmieniany 1 raz.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy Weselne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości