kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

O wszystkim co potrzebne do przygotowania ślubu i wesela :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
zby
Bardzo towarzyski
Posty: 318
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2009, 20:12
Kontaktowanie:

kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: zby » niedziela, 7 września 2014, 18:21


kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: kleszczyk » poniedziałek, 29 września 2014, 18:01

Jak Panna Młoda wybrała, że ma ja prowadzić ojciec, skoro go nie ma? Nie rozumiem... W zasadzie najczęściej ksiądz wprowadza parę młodą i świadków. Wydaje mi się, że tak jest najlepiej.

zakrecona1985
Stały bywalec
Posty: 168
Rejestracja: piątek, 14 sierpnia 2009, 14:54
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: zakrecona1985 » poniedziałek, 29 września 2014, 19:16

Jakby żył mój tata, to wtedy on prowadził by mnie do ołtarza, ale niestety już tata nie żyje, dlatego wchodzimy razem z narzeczonym. Wydaje mi się,że to jest indywidualna decyzja młodych, sama też byłam na paru ślubach i widziałam, że mimo,że tata Pani młodej żył to młodzi też wchodzili razem.

Hann
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 19:03
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: Hann » czwartek, 9 października 2014, 17:48

My idziemy razem, dla mnie ten zwyczaj gdzie ojciec prowadzi jest trochę "amerykański" :)

Tadeusz
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 13 lutego 2015, 22:05
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: Tadeusz » piątek, 13 lutego 2015, 22:24

Zwyczaj prowadzenia Panny Młodej przez ojca jest importowany z USA. Oczywiście wybór Państwa młodych jest decydujący, jednak warto się nad tym zastanowić. W Ameryce młodzi nie spotykają się wcześniej, tylko dopiero przed ołtarzem i prowadzenie przez ojca ma sens. Jednak naszą, a zwłaszcza małopolska tradycją jest, że Młodzi razem już są błogosławieni w domu Panny Młodej. Razem jada limuzyną czy dorożką do kościoła i.... jakaś magiczna siła ich rozdziela i nakazuje żeby On sobie poszedł, a Ona została z tatą?
Oczywiście wszystko przejdzie, tylko czy ma sens?

Bogusz
Stały bywalec
Posty: 180
Rejestracja: czwartek, 12 lutego 2015, 15:17
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: Bogusz » poniedziałek, 16 lutego 2015, 18:08


Beatriks
Stały bywalec
Posty: 140
Rejestracja: czwartek, 5 listopada 2015, 08:01
Kontaktowanie:

Re: kto prowadzi pannę młodą do ołtarza

Postautor: Beatriks » piątek, 6 listopada 2015, 09:35

Ja akurat nie widzę nic złego w tej tradycji. Ale to już każdy sam decyduje co jest dla niego najlepsze - w końcu to ma być nasz dzień i nie możemy patrzeć na to co mówią inni - oni są tu najmniej ważni.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy Weselne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości