Poradnia rodzinna do ślubu

O wszystkim co potrzebne do przygotowania ślubu i wesela :)
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
12345678910000000000
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 16:11
Kontaktowanie:

Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: 12345678910000000000 » sobota, 15 września 2012, 16:04

Witam, za kilka miesięcy odbędzie się nasz ślub i mam kilka pytań bo u księdza wszystkiego się nie dowiedzieliśmy

Gdzie szukać poradni rodzinnej w bochni lub okolicy żeby zaliczyć te 3 lub 4 spotkania i ile coś takiego kosztuje, czy jest darmowe.( ile trwaja te spotkania?? czy grupowe czy indy..)

Kiedy się płaci za ślub ?? w kancelari już podczas papierkowych spraw czy samemu księdzu już po ślubie albo zaraz przed.

Ile zwykle się daje datku ( wiem że co łasaka ) ale ile wy daliście.

Prosze o odpowiedz na wszystkie pytania a jak mi się coś przypomni to się jeszcze odezwe, Dziekuje

daisy288
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: środa, 7 marca 2012, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: daisy288 » piątek, 21 września 2012, 17:11

Spotkania w Poradni Rodzinnej są darmowe. Generalnie długość spotkań i ich forma zależą od poradni i osób w niej pracujących. Przy parafii Mikołaja i Pawła na pewno są takie poradnie. Ja pierwsze 2 spotkania miałam wliczone w kurs przedmałżeński, który robiliśmy w Krk. u Dominikanów. Z poradnią też nie było problemu, gdyż poszliśmy do tej przy kościele Mariackim (dwa spotkania mieliśmy podbite za jedną wizytą). Spotkanie trwało 30 min. - była to rozmowa o NMPR. W sumie gdy mój ksiądz zobaczył to (parafia Cikowice) to stwierdził że to wszystko nie ważne, gdyż krakowska diecezja podchodzi lajtowo do tych spraw i wysłał nas na dzień skupienia, który odbywał się w parafii Pawła.

Za ślub my dawaliśmy datek dla księdza w kopercie, gdy byliśmy u niego tydzień przed ślubem - w tym czasie dostarczyliśmy mu resztę wymaganych dokumentów.

Co do kwoty zostawianej u księdza to jest różnie, wiadomo zależy od parafii, polecam stronę "co łaska": http://colaska.pl/ - na niej można sprawdzić cenniki w Bochni :)

12345678910000000000
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 16:11
Kontaktowanie:

Re: Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: 12345678910000000000 » sobota, 22 września 2012, 09:56

Dzieki wielkie..Ale mi chodzi o sama koperte dla księdza ( bez organisty , bez ustrojenia , zakonnicy, ministranta itp)



Tak zapytam jeszcze z ciekawości czy jest ktoś kto nie dał albo dał mało 50-100 zl?
Albo czy ktoś zna kogoś kto nie dał lub dał mało.
Czy w takim przypadku ksiądz odmówił , krzywo patrzył, był opryskliwy ??

Prosze o jakieś odpowiedzi bo tak się zastanawiam czy zamiast dac 500-800 dla księdza przeznacze te pięniądze na rate kredytu lub na wyprawke dla dzidziusia to czy będziemy gorsi i gorzej traktowani???

Ps. czy temat płacenia za ślub , temat wielkości datków jest aż takim wielkim TABU że tylko jedna jedyna osoba potrafiła się wypowiedzieć i to jeszcze troche wymijająco ( bo też nie podała konkretnej sumy ) :) - ale dziękuje ci daisy za odpowiedz:)




Tak na marginesie to wchodząc na tą strone co podałaś to czułem się jakbym wszedł na strone przedsiębiorstwa lub firmy usługowej ( przerażające)|


--Ślub


Koszt usługi czyli ceremonia zaślubin w kościele. Łącznie z ew. ubraniem kościoła, kosztami kościelnego, organisty itp. Czyli łączny koszt "pakietu".
1000zł
---Chrzest
Koszt ceremonii chrztu, bez kosztów zaświadczeń z innych parafii 250zl.

---Zaświadczenie

Cena zaświadczenia potrzebna do tego by być chrzestnym czy wziąć ślub. 30zł

---Pogrzeb

Łączny wymagany przez proboszcza koszt. W skład usługi wchodzi msza pogrzebowa, miejsce na cmentarzu, organista czy msze żałobne. Wszystko w ramach jednorazowej opłaty. 800zl

---Msza

Kwota za jaką zazwyczaj zamawia się mszę. Bez znaczenia czy jest to dzień powszedni, niedziela czy święto. Koszt jednej mszy. 800zl

---Wypominki

Opłata za "jedną duszę" która ma być wymieniona w wypominkach czy to rocznych, czy półrocznych, czy jednorazowych 50zł


Jak cennik w sklepie .

daisy288
Częsty gość
Posty: 68
Rejestracja: środa, 7 marca 2012, 19:45
Kontaktowanie:

Re: Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: daisy288 » niedziela, 23 września 2012, 14:19

Ja za ślub w tamtym roku dałam księdzu 400 zł i uważałam że jest to wystarczające.
Jest to ofiara, a nie zapłata. Gdyby ta godzina księdza podczas której ksiądz odprawia mszę miałaby być płatna to nie wiem czy dałabym 100zł - gdyż nieliczni zarabiają tyle za godzinę pracy.
Przez to że jest to ofiara, ci co poczuwają się do hojniejszego datku - niech taki dają, natomiast jak kogoś nie stać lub ktoś nie życzy sobie wydawać ciężko zapracowanej miesięcznej pensji, to niech da tyle na ile się poczuwa.
Dla mnie minimum, które dałabym księdzu to 300 zł. :)

12345678910000000000
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 16:11
Kontaktowanie:

Re: Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: 12345678910000000000 » wtorek, 25 września 2012, 11:41

350 wizyt i tylko jedna osoba podzieliła się opinią o datkach??? Więc to chyba temat tabu nadal.

Odpowie mi ktoś na moje pytania odnośnie koperty i księdza???

Czy jak dam 100 zl to będe gorszy czy był ktoś kto dał 100 zł albo nie dał wcale bo nie czuje potrzeby płacenia za darmowe powołanie księdza.

wojciech66
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2012, 09:51
Kontaktowanie:

Re: Poradnia rodzinna do ślubu

Postautor: wojciech66 » wtorek, 25 września 2012, 13:14

Dasz ile uważasz za stosowne i tyle. Jedni dają 100 zł inni 1000 i jest.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy Weselne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości