Obrączki

O wszystkim co potrzebne do przygotowania ślubu i wesela :)
wojciech66
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2012, 09:51
Kontaktowanie:

Obrączki

Postautor: wojciech66 » niedziela, 3 lutego 2013, 11:51

Gdzie tanio można kupić obrączki złote? Np w Bochni Macie jakieś sklepy godne polecenia?

Może ktoś z was ostatnio kupował na swój ślub? Zależy mi na takich do 1500zł

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: przemo » niedziela, 3 lutego 2013, 16:07

Złotnika masz na rzeźnickiej/białej/wąskiej - jednak są to pracowanie i raczej z wyborem może być ciężko. Chyba, że chcesz tradycyjne bez wzorków, mieszania białego i żółtego złota.
Jeżeli chodzi o wybór to możesz zaglądnąć w Bochni do apartu w galerii rondo albo pooglądać na stronach www. /apart/yes i inne firmy. Mają katalogi, ceny itp. To najlepsza opcja. Strony poda Ci google.
Jeżeli interesują Cię obrączki tradycyjne proponuję pozbierać stare złoto (urwane łańcuszki, stare pierścionki etc) i sobie przetopić. Wtedy ceny obrączek to b.mały koszt..
Przetopienie na rzeźnickiej to koszt około 200zł, na wąskiej 400 a na białej 600. Jak dobrze zapamiętałem. Nie wiem skąd takie różnice cen ale takie kiedyś mi podawali.

Pozdrawiam.

wojciech66
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2012, 09:51
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: wojciech66 » poniedziałek, 4 lutego 2013, 09:07

Chciałbym coś tańszego a ceny we wszystkich tych sklepach nie schodzą poniżej 1800. Złota własnego niestety nie mam, a wiem że to trochę tańsza opcja. Co do sieciówek je też sprawdzałem ale ceny również poza moim limitem.
Może ktoś ma porządnego jubilera na allegro?

Awatar użytkownika
przemo
Uzależniony
Posty: 696
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2005, 12:55
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: przemo » poniedziałek, 4 lutego 2013, 18:42

Podejdź do w/w pracowni złotniczych i zapytaj o cenę konkretnej obrączki /gr+roz/ i się dowiesz.
Na pewno będą znacznie mniejsze niż obrączki z salonów typu apart itp.
Na allegro nie polecam bo.. nie przymierzysz, nie zmienisz rozmiaru w razie problemu, nie zareklamujesz. Tak więc odradzam.

Pozdrawiam.

turkusowa
Przechodzień
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2010, 21:06
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: turkusowa » poniedziałek, 4 lutego 2013, 19:03

hej:) jestem w miarę na bieżąco w tym temacie bo w zeszłym tygodniu sami z narzeczonym poszukiwaliśmy obrączek:) obeszliśmy wszystkie zakłady jubilerskie w bochni i ceny były dość wysokie, w końcu pojechaliśmy do apartu i tam za parę zapłacilismy niecałe 1400,00 zł:) fakt są one 8 karatowe(bodajże 15 były dwukrotnie droższe, ale nam 8 w zupełności wystarczą).
I jeszcze dla jasności nie wiem ile karatów miały obrączki u bocheńskich jubilerów..

Mam nadzieję że chociaż troszkę pomogłam:)
pozdrawiam

wojciech66
Częsty gość
Posty: 49
Rejestracja: środa, 22 sierpnia 2012, 09:51
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: wojciech66 » poniedziałek, 4 lutego 2013, 19:08

To fakt, wszystkie miały 14 karatów. Próbowałam zapytać o te 8 ct ale kazdy mnie zbył że sa słabe. Ale właśnie znalazłam na allegro za niecały 1000 zł bardzo ładne i chyba je tam kupimy. Ale Apart oczywiście też sprawdze:)
Dzięki:)

ramuh
Bardzo towarzyski
Posty: 496
Rejestracja: czwartek, 14 grudnia 2006, 22:39
Lokalizacja: bochnia
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: ramuh » środa, 6 lutego 2013, 18:21

W Bochni maja chore ceny i konkretne przebitki.
Z żona kupiliśmy od znajomej z Krakowa komplet w cenie 1300 zl ( cena prawie producenta) a w coldzie u złotnika za jedną moja powiedziała mi kobieta około 1100-1200 ,

9,5 gram komplet- 585 6mm szerokie , klasyczne półokrągłe z grawerem meska rozmiar 18 , damska 12

.Z tego co się orientowaliśmy to tylko allegro i sklepy internetowe .

technomadchen
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 15 grudnia 2013, 15:02
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: technomadchen » niedziela, 15 grudnia 2013, 15:09

my z mezem kupilismy u tego cwela na waskiej wzial prawie 3 tysiace zlotych!!! do tego zatail przed nami ze mat z obraczki bedzie schodzil i jeszcze nam wmawial ze pieknie wyglada, po weselu obraczki wygladaly okropnie!!!! w tej chwili dalej wygladaja okropnie bo sa cale porysowane sa wgniecenia i dziury nie wiem z czego on to zrobil ale nikomu ich nie polecam bo sa to oszusci i robia takie gowniane obraczki!!!!!

boska
Przechodzień
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 28 czerwca 2013, 09:00
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: boska » piątek, 17 stycznia 2014, 15:34

Jak pokazuje życie najlepiej udać się do porządnego sklepu, gdzie jest gwarancja.

sajmon
Przechodzień
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 25 lutego 2014, 10:05
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: sajmon » wtorek, 25 lutego 2014, 10:12

Ja ogólnie kupowałem w Poznaniu bo miałem po drodze gdy jechałem z delegacji. Mają tam duży wybór ogólnie polecam w jakimś większym mieście kupić bo właśnie jest ta gwarancja, fakt faktem, że trochę drożej ale się opłacało, nie rysują się i są bardzo ładne.

Hann
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 19:03
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: Hann » wtorek, 25 marca 2014, 19:09

My zamówiliśmy przez internet w Aparcie, opłacało się, bo ten model miał aż 25 % rabatu :)

kornel333
Przechodzień
Posty: 7
Rejestracja: wtorek, 29 kwietnia 2014, 11:17
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: kornel333 » niedziela, 22 czerwca 2014, 15:57

Nasze obrączki też zamawialiśmy przez internet tam mieliśmy większe pole wyboru.Nie musieliśmy brać tego co akurat było w naszym sklepie .Tylko trochę nasz przelew się opóźnił ,oczywiście poczta zawiniła. Od tego momentu mam o niej złe zdanie ,nie wiem czy nie zacznę korzystać z słyszałem że wiele osób bardzo sobie chwali.

karmelek
mod samo zło
Posty: 824
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2005, 20:31
Lokalizacja: Bochnia
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: karmelek » niedziela, 22 czerwca 2014, 16:44

Tak dla inspiracji: http://www.inneobraczki.pl/ - wpadło mi chwilętemu w komunikator ;-)

orchidea
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 23:42
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: orchidea » wtorek, 1 lipca 2014, 23:47

[quote="Hann"]My zamówiliśmy przez internet w Aparcie, opłacało się, bo ten model miał aż 25 % rabatu :)[/quote
A jakie macie - białe czy żółte złoto?

Despero
Przechodzień
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 17 lipca 2014, 15:46
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: Despero » czwartek, 17 lipca 2014, 16:00

A to ja też zdecydowałem się na zamawianie przez internet , bo wydawało mi się że jak zrobie to wszystko szybciej do mnie dotrze. Na grawerowane obrączki czekałem 4 dni, wiec to chyba nie jest tak długo jak mogłoby się wydawać co?

kleszczyk
Częsty gość
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 sierpnia 2013, 18:45
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: kleszczyk » czwartek, 31 lipca 2014, 12:31


Hann
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 19:03
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: Hann » niedziela, 3 sierpnia 2014, 22:05


orchidea
Przechodzień
Posty: 15
Rejestracja: wtorek, 1 lipca 2014, 23:42
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: orchidea » niedziela, 24 sierpnia 2014, 11:05

Jakie ładne! I nawet niedrogie,widzę że sporo potaniały obrączki w Aparcie.

Hann
Przechodzień
Posty: 22
Rejestracja: wtorek, 25 marca 2014, 19:03
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: Hann » czwartek, 9 października 2014, 17:45

Ja aż tak rynku nie śledziłam, ale właśnie do zakupu mnie ten duży rabat zachęcił. Do salonu Apart też się przejechaliśmy zobaczyć, jeszcze nam pani w salonie sprawdziła jaki rozmiar potrzebujemy :)

Bohh
Stały bywalec
Posty: 126
Rejestracja: czwartek, 16 stycznia 2014, 10:20
Kontaktowanie:

Re: Obrączki

Postautor: Bohh » piątek, 29 maja 2015, 14:43

A nie da się ich reklamować? Przecież swoje kosztowały, a miały Wam służyć na całe życie... Co za świństwo oszukiwać ludzi w tak ważnej sprawie...[/quote]

Dla mnie też jest to ewidentne oszustwo, tylko z drugiej strony komu się chce po sądach chodzić? I przez takie coś potem są takie sytuacje, że oszuści czują się bezkarni niestety. Co do samych obrączek kobieta szuka sukni w........ i tam też mają specjalny dział z obrączkami i zastanawiam się czy nie zamówić u nich wybór jest spory - ................... a skoro oszukają w jubilerów to może warto właśnie kupić w jakieś większej firmie ogólnopolskiej oni takich rzeczy nie powinni robić.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Tematy Weselne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości