Niezapłacone rachunki

Dyskusje na temat bezpieczeństwa w Bochni. Subforum ma pomóc służbom odpowiedzialnym za pilnowanie porządku w Solnym Grodzie w lepszym wypełnianiu swoich obowiązków :-).
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
Awatar użytkownika
Pv66
Bardzo towarzyski
Posty: 287
Rejestracja: sobota, 8 listopada 2008, 17:39
Kontaktowanie:

Niezapłacone rachunki

Postautor: Pv66 » środa, 25 kwietnia 2012, 10:58

Na wstępie dodam że nie bardzo wiedziałem gdzie dodać ten temat.

Mam pytanie odnośnie tego czy niezapłacone rachunki za usługi z tytułu umowy zlecenie można gdzieś zgłosić?
Chodzi o to że wykonałem usługę zgodnie z umową zleceniem z jednego miesiąca na kwotę ok 3000zł i teraz firma długo ociąga się z zapłatą i przelaniem pieniędzy. Ani złotówki nie zobaczyłem przez 2 miesiące na swoim koncie.
Wysłałem dawno papiery które miałem zrobić oni odebrali, wystawiony został znak + wykonania zlecenia a pieniędzy jak nie było tak nie ma. Dodam tylko że chodzi o jedną z firm ubezpieczeniowych z warszawy dla której wykonywałem inspekcje auto-casco i przesyłałem protokoły pocztą.

Czy jest jakiś przepis prawny nakładający np urzędowe odsetki za niezapłacony rachunek lub jakaś firma windykacyjna? Kontaktowałem się z nimi wiele razy i albo odpowiedzi brak albo odpiszą coś zbywającego że powinny pieniądze dojsc. Numer konta podałem na pewno dobry bo spr kilka razy.
Dodatkowo dostałem monit ze koszt niektorych inspekcji nie zostanie pokryty bo są zrobione błędnie. co oczywiscie jest bzdura bo za każdą otrzymywałem znak + i wszystko robiłem wg wytycznych.

kj
Bardzo towarzyski
Posty: 225
Rejestracja: czwartek, 14 czerwca 2007, 21:42
Kontaktowanie:

Re: Niezapłacone rachunki

Postautor: kj » sobota, 7 lipca 2012, 22:16

Z góry mówię, że nie jestem prawnikiem, więc traktuj to jako luźne przemyślenia, a nie doradztwo.

Masz dwie drogi: proces cywilny z tytułu niewywiązania się z umowy (o ile oczywiście masz umowę na piśmie). Czeka Cię dłuuugie pierniczenie się z firmą, tym dłuższe im większa firma oraz im więcej jest w stanie przeznaczyć na prawników. Oczywiście po Twojej stronie to też koszta + ryzyko przegrania procesu.

Druga droga: w polskim prawie jest zdaje się pojęcie wyłudzenia usługi (tak, jak wyłudzenia pieniędzy). Jeśli ktoś Ci obiecał kasę za zrobienie czegoś, Ty to zrobiłeś, a kasy nie ma, to myślę że to mogłoby się znaleźć na widelcu prokuratora. Tutaj sprawa jest prosta: tanio Ci to wychodzi, bo sprawę prowadzi prokuratura. Plus jest też taki, że jak trafisz na jakiegoś zawziętego prokuratora, to samym wezwaniem na przesłuchanie niezłego strachu zrobisz szefostwu ;-). Minus jest taki, że musisz na starcie mieć mocne dowody, że wszystko, co zrobiłeś zostało zrobione dobrze (nie było żadnych zastrzeżeń).

I to chyba tyle.

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Bezpieczna Bochnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości