Gmina na zabytkach stoi

Dyskusje na temat bezpieczeństwa w Bochni. Subforum ma pomóc służbom odpowiedzialnym za pilnowanie porządku w Solnym Grodzie w lepszym wypełnianiu swoich obowiązków :-).
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
pbmaks
Przechodzień
Posty: 6
Rejestracja: środa, 21 stycznia 2009, 09:54
Kontaktowanie:

Gmina na zabytkach stoi

Postautor: pbmaks » poniedziałek, 26 września 2011, 19:29

Miałem okazję oglądać zawody sportowo pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych gminy Bochnia http://www.bochnianin.pl/10660_gminne_z ... jecia.html
i przyznam się że poczułem się zaskoczony.
Jednostki OSP gminy Bochnia dysponują prawie i wyłącznie archaicznym sprzętem. przeważają stare żuki które mają przynajmniej 30 lat. tylko kilka samochodów 3-4 ze zbiornikami wodnymi, reszta to samochody sprowadzony ze straży z niemiec, francji gdzie zostały wycofane ze względu na wiek. Uderzył mnie brak specjalistycznego sprzętu - dróg oddechowych , do ratownictwa technicznego i medycznego a przecież OSP w wielu przypadkach są pierwsze na miejscu zdarzenia nie mówiąc o tym że są one dużym wsparciem dla strażaków z Bocheńskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Ciekawi mnie kiedy do OSP gminy bochnia trafią nowe odpowiednio wyposażone samochody. myśląc "nowe" nie chodzi mi o demobil z zachodu.
co ciekawe są gminy w których OSP stoją w sprzęcie o niebo lepiej ciekawe kiedy to się zmieni w bocheńskiej gminie.
Plusem jest to że Strażacy nie biegają już w odzieży wojskowej typu MORO ze srebrnym szyszakiem na głowie tylko w większości przypadków mają atestowane hełmy o odpowiednią odzież bojową w której są widoczni

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Wróć do „Bezpieczna Bochnia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości